ağırlığı arttırmaya devam etmeli miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rbu1497 tarafından 22 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar 2 ay oldu.80 kilo 183 boy var.16 yaşındayım programımda şöyle
    3x12 seated leg curl makinede 20 agırlık seviyesinden 15deyim.
    3x12 leg curl 20den 13
    şınav 2xmax
    barfiks 2xmax
    chest press 3x12 30 kilo ile
    bench press 3x12 10ar kilo bar ile yeni başladım bench presse pek agır yapamıyorum daha.
    shoulder press makine 20 den 5 normalde 10 ile yapıyom ama orta agırlık yüksek tekrar dan dolayı 3x12
    dumbell curl 3x12 15 kilo
    squat 10ar kilo ile 3x12
    pushdown makine 55 kilo 3x12
    mekik agırlık ile 2xmax
    diz çekme 2xmax

sorum şu şu aralar yag yakmaya uğraşıyorum arkadaşım falan agırlıkları arttırma artık diyo sizce artık arttırmayı kesmeli parçalamaya mı çalışmalıyım?

2. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık arttırımı için acele etme derim. Zaman içinde zaten vücudun adapte olacağı için hep daha fazlasını isteyecektir. Sırf ağır gireceğim diye cheating veya yanlış pozisyonda yapma.
    Chest press de 30 kilo benim dikkatimi çekti, diğer hareketlerdeki kilolarına oranla yüksek geldi. Incline değildir, flat'tir diye düşünüyorum ki flat bile olsa iyi bir değer...

3. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    chest press yari makine yada onlara ne deniyosa ondan işte peki programi spilt programa cekip baska hareketlermi eklesem yoksa fullbody devam mi

4. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ikili ikili 3 güne bölüp 1 gün sadece kardiyo da yapabilirsin. Göğüs biceps ve Sırt triceps yapıp omuz ile bacağı ayrı günler de çalışabilirsin bence...

5. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Az agirlik cok tekrar ile yag yagip parcalayabilecegini zannetmiyorum cunku parcalamak ve hatli gostermek yag oraniyla alakali. Sen yag oranini dusurmek icin birseyler yapmadigin surece kaslarin hatli ve parcali gozukmez.

6. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    Bende öyle düşünüyorum yani az agırlık çok tekrarın bana bi faydası olmaz
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2015 ---
    Bide ben şu an low carb diyet durumundayım yag oranını azaltmak için 1 ay oldu normal yaşamında günde en az yarım ekmek yiyen biri için bu diyet şok gibi olur cok zayıflarım diye düşünüyodum fakat yaklaşık bir ay oldu daha bel çevrem sadece 9cm düşmüş bu sizce fazla mı az mı sizde kiloluyken definasyona girince 1 ayda ne kadar zayıflayabirliryorsunuz

7. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Olay kasi zorlamak bunu hangi tekrar araliginda yapacağınız size kalmış

8. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    Birde bizde şu baya uzun agırlık takılan yeri kendinden kalın olan barlar var ben şu an onlara 12.5 kilo (her iki tarafınada)yükleyerek bench press yapıyorum yani 25 kilo bar baya agır rahat 15 kilo gelir herhalde sorum şu normal bir insan ideal kas seviyesiyle kaç kilo bench basmalı ben kendu kilosu kadar diye biliyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Eylül 2015 ---
    Birde squat agırlıgı 10 ar kilo takılı aslında bu kilo bacaklara hafif geliyo ama omzuma çok baskı yaptıgı icin arttıramıyorum nasıl arttırırırm(sünger var barda)

9. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Kac kiloysan o kadar bench basmalisin diye bir kural kaide yok bu son derece yanlis bir bilgidir. Zamam ve dogru antrenman teknikleriyle bench pressini arttirabilirsin. Ama dedigim gibi onemli olan hareketin formunu bozmadan uygulamak

Sayfayı Paylaş