ağır işte çalışmak ve fitness

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Baruch Spinozaa tarafından 27 Mart 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Baruch Spinozaa

Baruch Spinozaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba,ben spora başlamak istiyorum fakat yorucu bir işte çalışıyorum.8 saat boyunca oturmanın yasak olduğu ful ayakta olduğum bir iş bu yoğun iş hayatına sporu nasıl sokabilirim? 4 12 vardıyasında çalışıyorum yani gündüz spora gidip ordan işe geçmem lazım.Ağır yorucu işlerde çaşılanlar nasıl bir antrenman programı uygulamalı?haftada kaç gün gitmeli? ekstradan enerji vermesi için ek takviye alsam faydası olurmu? 180 cm boyunda 74 kiloyum Benim durumumda birine ne tavsiye edersiniz(daha önce 3 ay bu sporu yapıp bırakmıştım)

2. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Sabah kahvaltıda hem protein hem de karbonhidrat açısından sağlam bir öğün yapıp öğlen saatlerinde idman yapabilirsin. İlk başlarda haftada 3 gün full body, düzenli gidebilirsen 3 ay sonra haftada 4 günlük split bir programa geçebilirsin. Uyku ve beslenmeye özen göstermelisin.

3. Baruch Spinozaa

Baruch Spinozaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim yorumunuz için

4. -l-

-l- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    stronglifts in 5x5 ini ilk 2-3 ay için önerebilirim, sonrasında durumunuza göre devam eder ya da başka programlara yönelirsiniz. Android uygulaması var onu indirin , googleplay de demosu var ancak internette full apk sini bulabilirsiniz, çok faydasını görürsünüz.

Sayfayı Paylaş