Ağır girmek hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba ben 15 yaşındayım. ocakta 16 olucam. Herkes ağır girmemem gerektiğini söylüyor fakat ağır girmeyince hiçbir gelişim göstermezki vücut. Yani yapmanın bi anlamı kalmıyo ben sadece yağsız bir vücut istemiyorum . Hafif girerekte bu pek mümkün gözükmüyor birde press hareketlerden kaçınılması gerekiyor denılıyor ben sımdı bölgesele geçtim. Press olmadan nasıl göğüs çalışıcam?

10 ar kiloluk dumbell larla dumbell press , ınclıne press ve dumbell curl , 15 kg ile pullover yapıyorum zaten bunlarda ağır değil biliyorumda yaşımdan ötürü bir sorun olurmu boyumun 3-4 cm uzamasını istiyorum.

boyum:182 ayakkabılı , ayakkabısız 180
    kilom:88 ( ama çok fazla yağlı değilim barfiks , şınav vb. yapabiliyorum nizami )

Şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme: 26 Aralık 2013
  2. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    boyunun uzamasının sekteye ugraması anca çok yüksek agırlıklarla squat deadlift felan girersen olur ki o da bu yaşta mümkün degil onun için dert etme gel gelelim gögüs çalışırken yaptıgın presslerin bir zararı olmucagını düşünüyorum ve dedigin gibi press hareketi yapmadan gögüslerin gelişmesi biraz zor . 15 yaşındasın ve 1.80 boyun var merak etme daha da uzayacaktır

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    senin yerinde olsam boyumun daha fazla uzamaması için boy uzamasını engelleyecek tüm egzersizleri yapardım :) 182 bence gayet ideal bir uzunluk. daha uzununu doldurması çok zor.

4. sthammer

sthammer Guest

boy ölçüsünde ayakkabısız, yalın ayakla alınan ölçü gerçek boy ölçün öncelikle, kilonu ona göre mukayese et.. 180 iyi boy hele ki Türkiye standartlarında, daha 2-3 cm uzarsın rahat, bazılarının gelişim dönemi erken bazılarının geç olabiliyor, benim boyum 15'te durmuştu, kuzenim 22 yaşında boy atmıştı mesela..

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese teşekkürler. Ben gelişimimin durmadığını düşünüyorum vücudumda kıllar daha net olarak çıkmadı ( karın , göğüs , sakal vb. ) zaten 1.90 olmak gıbı bı hedefım yoktu sadece 2-3 cm daha uzamak istiyordum teşekkürler herkese o zaman aynen çalışmaya devam ediyorum uzayacağı varsa uzar zaten :) ayakkabılıyı yazmamın nedeni mesela arkadaş 1.77 ayakkabı gıyınce 1.80 oluyo boyum 1.80 dıyo mesela ondan dedim :D

babam 1.80

sthammer bunu beğendi.
  6. sthammer

sthammer Guest

askerde çok başıma geldi, biliyorum..
    adam boyum 1.81 diyor, yan yana geliyoruz benden 1 cm kısa :) böyle çok denk geldi..

Sayfayı Paylaş