Ağır Bir Mesele

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. rockybalboa7
  Offline

  rockybalboa7 Üye

  Katılım:
  28 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.255
  Beğenileri:
  4.488
  Ödül Puanları:
  0
  Salonda yaptığınız ağırlık çalışmalarında sürekli olarak aksamalar yaşıyorsanız, problemin kaynağı bedeninizi kontrol edememeniz olabilir...
  Bazı geleneksel itme ve çekme hareketleri ile kendi beden ağırlığınızı etkili bir şekilde kullanamıyorsanız, halter ve dumbbell’larla ilerleme sağlamak zor olacaktır. Vücut ağırlığı kullanılarak yapılan bu basit çalışma, size sorunu çözmede gereken yardımı sağlayacaktır.

  Spora yeni başlayan biri ilk kez bir spor salonuna gittiğinde, antrenör onun hakkındaki ilk değerlendirmesini kişinin kendi vücut ağırlığını ne kadar iyi kullandığını gözlemleyebileceği egzersizlere göre yapar. Şınav, mekik ve vücut ağırlığı ile squat yapma konusunda sorunlar yaşıyorsanız, bu hareketleri bar ve dumbbell’lara uyarlamakta ne kadar etkili olabilirsiniz? Kendinizi kontrol edene kadar dışarıdaki bir yükü kontrol edemezsiniz.

  Vücut ağırlığıyla egzersizler yapmak genellikle eğlenceli değildir ve zayıf noktalarınız olduğunu gördüğünüz için de moral bozucu olabilir. Ancak forma girmek ve güçlenmek istiyorsanız, vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlerin hakkını vermeniz gerekir; çünkü bu egzersizler sizin zayıf noktalarınıza işaret edecektir.

  Bir süredir antrenman yapıyorsanız ve güç düzeyinizde ya da kas gelişiminizde bir takım zafiyetler ortaya çıkıyorsa, vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler, ihmal etmekte olduğunuz vücut noktalarının çalıştırılmasını sağlayarak onlara yoğunlaşmanıza yardımcı olabilir.

  Örneğin, barfiks sizin rutin çalışmanızın düzenli bir parçası değilse, sebebi muhtemelen onu yapamıyor olmanızdır. Neden? Muhtemelen yeteri kadar güçlü değilsiniz ya da çok fazla ağırlık taşıyorsunuz. Barfikse dönün. Haftada bir 3-4 kez aşağıdaki çalışmayı deneyin ve kendinizi doğru noktaya getirin.
  Kaynak Muscle and Fitness
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş