Ağır çalışıyorum, yemeye az zamanım var çoo..k zayıfım :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış.coco tarafından 9 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Daha önce bu kadar zayıf biriyle karşılaştınız mı ?

1. Evet.

50,0%
  2. Hayır.

50,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Barış.coco

Barış.coco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhaba, değerli Bodyforumtr üyeleri,
    Forumunuza yeni katıldım, ben öncelikle şimdiden gelecek olan cevaplar ve ilginiz için teşekkür ediyorum.
    Sağlıklı değerlendirmeniz için öncelikle kendi fiziksel yapımdan bahsedeyim ;
    Boy : 1.83
    Kilo : 48.2
    Vücut tipi : Baş ektomorf

Sanırım bu kadar açıklama yeter, gördüğünüz gibi ayakkabı numaramla kilom arasında 5 sayısı oynuyor :D
    Saygıdeğer halkım,
    Ben üniversite öğrencisiyim, kendimi bildim bileli düzensiz ve az yediğim için zayıfım, daha önce spora başlayıp ve gerçekten çatlayana kadar yiyip, belki zararlı ama bir ayda 7 kilo aldım, tekrar alırım...
    Ama asıl sorunum paramın olmaması, tabi sizlere üç beş bişi çıkın demiycem :D

Ben madame coco mağazasında çalışıyorum öğlen 3 ve akşam 10 arası çalışma saatlerim...,
    Bu saatler arasında, ölecek kadar olmasa da, ürün çıkarmadır koli taşımadır derken (ve sürekli ayaktayım) çok yoruluyorum.

E tabi bir de okul olunca gün içinde çok az vaktim oluyor,
    İşi bırakamam, ki bırakırsam, zamanım olur param olmaz :)
    Ne yapacağımı bilmiyorum, yiyeceğe param var ama bu kadar koşuşturmaca varken spora vakit ayırmaya çalışmak saçma olur diye düşünüyorum.
    Sadece yemeye kalkarsam kalori takvimimin ne olması gerekir bilmiyorum.
    Kilo alma, vücut tipimin özellikleri, ek besinlerim vs.. bu konuda tecrübeliyim,

İmkanlarım ;
    1)
    İş yerine yiyecek götürebilirim.
    2) İş yerinde makarna vs. basit şeyler yapabilirim, ama zamanım 2x30dk.
    3) Okul saatlerim esnek, fakat işe yetişmek için evden 1.20 saat önceden çıkıyorum.

Diyeceklerim bu kadar, ama gelelim neden kilo almak istiyosun ki diyenlere :)
    Evet bazılarınız şaşıracak ama ben günde onlarca kez bunu duyuyorum...
    Ben 24 yaşındayım ve;
    16 yaşındaki daha tüğü bitmemiş canlarımın ''Kardeşim sen kaç yaşındasın'' demesinden sıkıldım, artık olgun görünmek istiyorum,
    Şu ana kadar hep böyleydim ve artık yorgun yaşamaktan sıkıldım, insanlar beni
    genç sanıyor :)
    Halbuki 80 i devirdim ben;
    Sabah kalkınca bel ağrısı geçene kadar yatakta oturma...
    Yataktan tansiyonu fırlatmamak için yavaşça kalkma...
    İğrenç bir yorgunlukla giyinip dışarı çıkma,
    20 derece hava da, ayazda kalmış gibi titreme... (Bonus: esinti çıktığında dengeyi kaybetme)
    10 basamak merdivenden sonra göğüs ağrısı...
    Hızlı tempolu 1 dakikalık yürüyüş sonrası kopacakmış gibi sızlayan ayaklar...
    Futbol basketbol vs.. oyunlara dahil olmak bir hayal...
    Herkesin, sadece sizden 10 20 kilo fazlası var diye, sizi 'saf' 'Çocuk' sanmaları.
    Yazı yazarken, bardak tutarken, trip atan bilekler.
    koşarken (ne goşması ya yavrum, nereye goşuyon :D)
    Yatmadan önce sırt ve eklemlerin ağrısını geçirmek için esneme hareketleri...
    Neredeyse fön makinesinin rüzgarıyla bile hasta olacak bünye...
    Asla size göre olmayan ve her seferinde terziye götürdüğünüz pantolonlar...
    Ne giyerseniz giyin çuvala girmiş gibi bir görüntü.
    Size çok biliyomuş gibi tavsiye vermeye kalkan hırbolar :)
    Örnek (Gerçek) :
    +Kardeşim sen gaç gilo alcan ?
    25
    +25 gilo ekmeg ye.

Bir kanald ana haber bülteninin daha sonuna geldik, tekrar görüşmek üzere
    Esen kalın efendim :D

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 9 Ocak 2016
  2. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Fıstık, zeytinyağı, yulaf ezmesi, çikolata ve peynirler yüksek kalorilidir. Boş vaktinde bir bardak zeytinyağı iç, bir paket fıstık ye, kahvaltında 2 tabak yulaf ezmesi eksik olmasın...

Barış.coco bunu beğendi.
  3. Barış.coco

Barış.coco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    EDIT Günlük ek besin olarak 1200 kcal mama, 500 kcal karbonhidrat, ana besin olarak 1 paket makarna, 1 tablet çikolata, yarım bardak mayonezli iki kase patates ve 1 ekmek yiyorum. Bilgiyi geç verdim kusura bakmayın :) toplamda 4500 kcal kadar alıyorum ama herhangi bir değişim yok, benim fikrim ise ek besinlerden kısıp ana yemeğe yoğunlaşmak yönünde bu fikrim yeterli midir bilemiyorum :)
    Aynı kaloriyi sporla alırken ayda 7 kilo almıştım, fakat maddi sıkıntılardan devam edememiştim.

4. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Karnında kurtta olabilir, bir doktora muayene ol.

stefan35 ve Barış.coco bunu beğendi.
  5. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    4500 yetmiyosa 5000 yetmiyosa 5500 illa yeter ama gastrit sonun :D

Barış.coco bunu beğendi.
  6. Barış.coco

Barış.coco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Herhangi bir sağlık problemim yok, bir ara gerçekten merak edip farklı şehirlerde özel ve devlet kurumlarında ayrıntılı testlerden geçtim ve düzenli olarak 2 -3 ayda bir kontrole giderim, b12 vs vitaminler için pazar günleri iğne oluyorum, ama testler gayet sağlıklı sonuçlar veriyor, doktorların dediğine göre herhangi bir problemim yok, sadece daha fazla yemem gerekiyor, ama ne yersem zamandan kısıp fazla kalori almış olurum onu arıyorum :) önerilerin kayda değer, bir ara zeytinyağı içerek enerjiyi bulmuştum :)

7. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tek yapman gereken her saat birşeyler yemen. yani 3 ana öğün yerine 6 7 öğün küçük öğünlr tüketmelisin.. yulaf ezmesi kesinlikle tavsiye ederim her öğününde yiyebilirsin sana enerji verecektir.. yatarkende pekmezli yoğurt veya süt tüket.. aralarda bol bol kuru yemiş tüketebilirisin. ama yulafı kesinlikle tavsiye ederim..

Barış.coco bunu beğendi.
  8. Barış.coco

Barış.coco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Peh gastrit gönder gelsin, nelerle mücadele ettim ben :D Ah zamanım ah :D galibiyet bu kadar netken savaşmaya zamanı olmayan ordu gibiyim
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ocak 2016 ---
    Dediklerinizi kesinlikle uygulayacağım, yulaf ve ek besinler işteyken kaybettiğim kaloriyi telafi edecektir sanırım, ilginiz için teşekkür ederim :)

stefan35 bunu beğendi.
  9. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tabikide uygula dostum evde de makarna pilav eksik etme dediğim gibi yap bu şekilde 17 kilo aldım.

Barış.coco bunu beğendi.
  10. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Oncelikle fotograftaki senmisin bunu merak ettigim icin soruyorum. Onun disinda cikolata patates kizartmasi mayonez falan bunlari besinden kaloridan sayma bile mama dedigin sey o ne onu bile bilmiyorum. 3 de basliyomus isin. Kalk 8 de 100gram yulaf 3yumurta li kahvaltini yap 2 saat sonra hindifume sandwich yaninda 1 muz ye 3 saat sonra 2 3 tabak bulgur 200gram tavuj bundan 3 saat sonra 100gram yer fistigi bundan 2 saat sonra 100gram ton baligi 200gram makarna yatmadan lor peyniri ye. Dedigim hersey cok genel oldu fakat buna benzer birsey yapabilirsin dostum. Mantik cok basit makrolari hesapla duzgun besinlerle beslen. 2x30dklik aran varmis o arada ara besinlerini ve pilavla tavugunu yiyebilirsin.

11. Barış.coco

Barış.coco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Evet benim, öğünler alışana kadar zorlayacak gibi :) teşekkür ederim.

12. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kimseye gainer önermezdim hatta çöp diyodumda gainer alabilirsin zaten biliyosundur hangi besinde kaç kalori var yüksek kalorili besin yemen gerektiğini aşırı zayıfsın hatta hastalık derecesine gelmiş allah yardımcın olsun kardeşim . Umarım toparlarsın en kısa dönemde ağırlık antremanını bırakma sakın oda yardımcı olucak sana

Barış.coco bunu beğendi.
  13. Barış.coco

Barış.coco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Teşekkür ederim, hangi doktora gitsem asla önermeyeceğim şeyleri önerdim bugün diyor, gainerler hakkında kapsamlı bilgim var artık :) kullandığım ürün dışında aşırı yemek kalıyor geriye boş zamanlarımda.
    Hastalık derecesi dediğine ise tüm içtenliğimle katılıyorum, öyle bir durum ki şu yaşadığım, insan bir süre sonra etrafı takmıyor, yaşlı hissetmemek istiyor.. :)

14. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeşim ben başlıktakilerin aksine fazla kompleks karb almamanı öneriyorum. Yulaf bulgur gibi yiyecekler seni fazla süre tok tutar. Tabiki tamamen kes demiyorum ama beslenmen kompleksler üzerine kurulu olmasın. Kendin fıstık al fıstık ezmesi yap evde 1 gerekirse 2 çay bardağı zeytinyağı iç. Ben yanlış hesapladığını düşünüyorum 4500 kalori ciddi bir rakam. Adam akıllı her yediğini yaz tart 4000 civarı kaloride alırsın. Beslenme konusunda da tekrar söyliyim çokta temiz beslenmeye çalışma. Genellikle kalori doldurmaya bak ta ki 60 kiloya vurana kadar.

doxux bunu beğendi.
  15. Barış.coco

Barış.coco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Tm, zaten dirt bulking yaparak devam edicem programa kaloriyi aldığım ek besin, ve yemeklerin paketlerinden toplayarak yazdım.

Sayfayı Paylaş