Aç Karnına Mekik Çekilirse Etkisi Olurmu?

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Kadrolu psikopat tarafından 12 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kadrolu psikopat

Kadrolu psikopat Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Selamun Aleyküm Kardeşlerim. Abilerim Başlıktanda Anlıyacağınız Üzere Aç Karnına Mekik Çekilirse İşe Yararmı Kimisi Yaramaz Diyor Kafam Karışık ? İftara Kadar Bi 4*50 - 200 adet çekerek boş kalmak istemiyorum ne yapayım bilgisi olanlar yazabilirmi şimdiden teşekkürler

2. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    Sayın kadrolu piskopat.Vücudun en iyi yağ yaktığı zaman aç kaldığın insulinin düşük leptinin yüksek olduğu zamanlardır.Lakin 2 önemli durum var.Şöyleki;
    1) Oruçluyken şekerin düşük olur.Bir de üstüne 200 mekiklik bir idman eklenirse tansiyon düşmesi görülebilir.Etkileri baş dönmesi ,halsizlik ,çift görme vb tarzda yansiyabilir.
    2)Karın kasları diğer kaslardan çok farkli değildir.Calistirdiktan sonraki 1 saat içinde hızlı protein yüklemen lazım vucuda ayrıca sonraki 3.saat te çok önemli.Orda da sağlam protein yüklemesi yapman lazım.Yapamazsan yağlarının yanında çok büyük oranda kas ta kaybedersin.Eğer takatin kalırsa iftara 1 saat kala güneş olmayan bir yerde hafif mekik ,yürüyüş vb .yapabilirsin.İftara da protein yukleyeceginden gelişimde sikinti olmaz.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2017 ---
    Yoksa aç karna mekik oldukça etkilidir.Daha doğrusu aç karna yapılan bütün sporlar normalin 2 katından daha fazla yağ yakar.Lakin yapacak takati bulmak mesele.Bütün sorun bu.

3. Kadrolu psikopat

Kadrolu psikopat Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım hocam çok teşekkür ediyorum aradığım böyle net bi cevaptı :)

salihoruc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş