1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

9 aylık zayıflama(30 kilo verildi 1,5 aylık body çalışması.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ugurguven tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 125 üye.
  1. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    ne desem bilemem ki 1 kg bile vermek çok zor iş korumak daha zor... bende tıkanıp kalıyorum 2 kg versem body bırakıyorum arada gidiyor biraz kg lerde artık yağmı kasmı kendimimi kandırıyorum gerçekten bilmiyorum... sendeki değişim mükemmel... bu bence kas yapmaktan falan çok daha zor bir iş .. çok güzel yol katetmişsin ama benim gözlemlerim bu yolu hızlı katedenlerin geri dönüşleri oluyor bence hedefin bunu korumak olmalı önceden yağlı olan vücutlar geçmişini çabuk hatırlar,bende spora kg vermek için başlamıştım sonra bulk dönem yok kas yapacaz falan aralarda çok kandırdım kendimi.. en son olarak gözlemledim ki her bulk dönem bir sonraki define dönemi daha zorlaştıryor en azından bende, 20 yaşla 25 yaş arası bile çok sey değişti daha 30 var onumde 35 den tırsıyorum...;
    başarılarının devamını dilerim...

2. BFK

BFK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Başlığa her girdiğimde yatıp mekik , şınav çekesim geliyor gerçekden bizide teşvik ediyorsun hatta bügün salonda kardio yapıyordum mekik 6x15 son sete girmesem dedim gerçekden yorulmuştum o ara aklıma geldin birden istek geldi çektim son setide :) 4-5 ay sonra inş bende bu sonuçlara ulaşırım yeni başlayan arkadaşları teşvik ederim yardım ederim :)

3. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    dediklerin çok doğru kilo verme olayını bilinçsizce yapan ve bunun sonucunda kısa bir süre içerisinde kilo vermiş gibi gözüken ancak aslında kastan ve sudan kaybeden ve daha sonra eski halinin 2 katına geri çıkan insanlarla tanışmştm ve konuşmştm.Çevremde bu tarz insanlar çok vardı.

Terlemez,spor yapmaz,fiziksel olarak çaba harcamaz ama adamı bi görürsün incecik olmuş.Yemek yememiş aç kalmış diyet döneminde alması gereken kalori 1500 adam almış 800.Doğru düzgün su içmemiş.Protein almamış kastan yemiş,karbonhidrat almamış hali kalmamış ama adam incelmiş =) Az yiyerek, aç kalarak ,fiziksel aktivitede bulunmayarak metobolizma hızını düşüren bu adam aldığı kalorinin miktarını arttırdığı anda artan kaloriler ona aynen yapışıyor ve 2 katına çıkması fazla uzun sürmüyor.

Gerçek kilo vermek yanarak ve yakarak oluyor,Onu hissetmek gerek.Tıpkı gelişimin acıyla ve güçlükle olduğu gibi.

Bu arada tekrar salona başladım her tarafım ağrıyor kaldırdığım kilolarda düşmüş 3 ay oldu baya paslanmışım =) bulk dönemine gelince 2 çeşit bulk oluyor en azından ben öyle gördüm çevremde

1.bulk=ne bulursan ye,Allah ne verdiyse ye

2.bulk=Ye ama ne yediğine dikkat ederek ve aldığın karbonhidratı ,proteini mümkün olduğu kadar saf(yağsız,az tuzlu) olarak ye.Ye ama glisemik indexi düşük olan kan şekerini fazla dalgalandırmayan besinler ye.

sonuçta 2 bulktada kilo almak ve kas yapmak amacımız.Kilo alınca ki bunu yapmak için günlük yaktığımız kaloriden fazlasını almalıyız bu durumda yağlanma kaçınılmaz.Ancak 2 bulk arasında yağlanma bakımında çok çok fark var.1.bulkta kaslanmayla birlikte yüksek yağ oranı bize eşlik ederken 2.bulkta 1.ye nazaran yağlanma oranı daha azdır.

1.Bulk biraz cems22 dediği gibi insanın kendini kandırması.Cem vücut çok güzel duruyor bu arada tbrkler.

4. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    BFK sana yardımcı olabildiysem ne mutlu bana =) Sporu ve beslenmeyi ve dinlenmeyi güzel bir şekilde ayarlamaya çalış istedğin sonuş herneyse mutlaka ona ulaşacaksındır.Duruma göre sadece zaman alabilir =)

5. nefeskar

nefeskar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah sonum seninki gibi olur,zayıflayınca derim sarkacak diye çok korkuyorum :F

6. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    nefeskar yavaş yavaş yap dostum birden kilo vermemeye çalış diyetini çok kısma ayda 3 kg vericek şekilde ayarlamaya çalış.Komplex karbonhidrat,protein,yağ,su oranını iyi ayarla kesinlikle hepsinden al.Tek düze beslenme yapma.

Güzel ve temiz cardiolar yap.Dinlen 8-9 saat uyku çek.Ver bu yukarıda söylediğim oranları ayarlamak için bana sorarsan bir diyetisyene git.

Ben diyetisyene gitmedim okuyarak , araştırarak, gözlemleyerek vücudunmun alması gereken kalori miktarını bu kalorinin protein,karbonhidrat ,yağ oranlarını kendime göre ayarlamaya çalıştım.Sporumuda güzel bi şekilde yaptım.Baktığım zaman aylık 3,3 kg gibi bir ortalamam var.Diyetin sonunda yapılan kan tahlilleri,kalp tetkikleri vs. temiz çıktı buda başarının başka bir ispatıdır.

Ancak ben burda başarız olsaydım bu kimsenin deil kendi suçum olucaktı ve kendi kafasına göre diyet yaptı hasta oldu gibi bir ibare kullanılacaktı.Onun için herkesin bünyesi,metobilizması farklı bence mutlaka diyetisyene görünülmeli çünkü burada 4-5 kgdan bahsetmiyoruz 20-30 kg gibi ciddi kilolar.

Son düzenleme: 31 Mart 2009
  7. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Gerçektende kendinle gurur duymalısın hep böyle azimli ve hırslı ol..

8. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Süper bir azimle süper işler yapmışsın yaptığın mucüze gibi bişey heralde.senden mr.olimpia bile olur istersen:)bence bu sürelerde bu kiloları bu olayları kaldıran bir yapın olduguna göre bu spora çok uygun yapın var başarılar gerçekten iyi örnek olursun birçok insana

ugurguven bunu beğendi.
  9. PipsquEak

PipsquEak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Eski bi topic ama bana inanılmaz motivasyon oldu senin başarın :)

10. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Bu günkü haline bu diyet programı ilemi geldin yoksa, daha yenimi uygulamaya koyuyorsun bu programı. Çünkü sanki bu program sağlıklı kilo vermek değilde, sağlıklı kilo almak için hazırlanmış.

11. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    hayır o benim diyet programım deil gelişme programım.Ancak o programdaki kayanakları ben diyet dönemindede yiyordum sadece oranları değişikti daha azdı.

12. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Ya birde anlamadığım hani gelişme dönemlerinde daha yeni yeni başlayanlara bu spora, setler genelde 3*8 felan oluyor ya. Mesela karına çekiş, veya enseye, göğüse. BB ye başlayalı 4 hafta felan oldu. Hoca banada 3*15 dedi. Fakat bana hiç yaramadı. Yani muhakkak bir bildiği vardır. Çalıştıktan sonra kaslarımda fazla bir histe olmuyordu. Ben 1. 2. günden sonra yaklaşık 5*25 yapmaya başladım her bir hareketten. Neredeyse kollarım tıkanana kadar çalışıyorum. Çalışmadan bi 20dk sonra kaslardaki o histe geçiyor. Şimdi dediğim gibi 4 hafta oldu BB ye başlayalı, kollarım kabardı, damarlarım iyicene belirginleşti. Göğüs kaslarım, omuz kaslarım vs iyice belirginleşti. Bu hafta bi Cep Tel almayı düşünüyorum zaten. Foto çekim foruma koycam. Saygılar.

13. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    şu ana kadar forumda resimlerine baktığım arkadaşların içerisinde en çok ilerleme kaydeden sizsiniz. tebrik ediyorum. aynen devam. fakat bir şey sormak istiyorum ; 30 kilo vermişsiniz bu büyük bir fark. peki deride bozulmalar olmadı mı bununla ilgili ??

14. basicool

basicool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gerçekten süper arkadaşım tebrikler bu azminden dolayı

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Nisan 2009
  15. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Deride bozulma derken sanırım sarkmadan flan bahsediyosun yaşamadım zaten yeni resimlerde mevcut.

16. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    helal olsun.Herkese örnek olsun:)

ugurguven bunu beğendi.
  17. ozim

ozim Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    of of offf hacım zümrütü anka kuşu gibi sanki kendi küllerinden doğmuşsun en güzel zamanlarını kilolu olarak harcmadığın için çok mutlu olmuşsundur

ugurguven bunu beğendi.
  18. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    aradan epey zaman geçmiş
    yeni halni merak ediyorum açıksaı
    son durumunla ilgili resimler ekleyebilrimisin

19. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Amandeyim önceki sayfalarda belirtmiştim salonun kapanması üzerine spora bir dönem ara verdim şuanda tekrar başladım.Gereken gelişmeyi kendimde gördüğüm zaman koyucam resimleri.Ve açıkçası yazda geldi kütleye gitsem beslenme oranlarını baya bir yukarı çekmem lazım sonucunda doğal olarak azda olsa yağlanma su tutma gibi olaylar yaşıycağım fazla yüklenmiyorum.

Zaten kilo vermeye başlarkende önümüzdeki yakın tarihleri değil 1,1,5 sene sonrasını düşünüyodum.Vücut geliştirmedede taktiğim aynı yakın tarihi değil ileriki tarihleri düşünüyorum.Acelem yok alt yapı güzel oluşsun kondisyon iyi olsun.

Son düzenleme: 19 Nisan 2009
    amandeyim bunu beğendi.
  20. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    ozim aynen dediğin gibi oldu dostum tam zamanında vermişim ve iyiki yapmışım bu olayı.Şimdi yine evde yalnız bilgisayar başında bütün gün oturuyor olıcaktım belkide.Her bakımdan iyi oldu kiloları atmamla birlikte okula başladım üniversite düşünmeyen ben ünüversite öğrencisi oldum evden çıkmayan ben evden girmez oldum(lafın gelişi) =)

Topluluktan kaçan ben topluluğun içinde olmaktan mutlu oldum yani hayata bakış,hayatın insana bakışı ve karşılıklı bakışmalar komple değişti ama durmak yok yola devam =)

kalorilerimizi yakalım göbeklerimizden kurtulalım =) sadece göbeklerimizdenmi kurtuluyoruz hayır kurtulduğumuz ve kazandığımız pek çok şey var.Okuluma sefer tasıyla gitmekten hamburger yiyenlerin yanında pirinç lapası tavuk haşlaması yemekten gurur duyuyorum. Aklıma gelmişken bir olay anlatıyım ;

Geçen kafenin tekine gitmiştik okulum floryada kafede ordaydı arkadaşlar 5 milyonluk menü aldılar patates kızartması kola vs..
    Bende ton balığı kepekli pirinç pilavı yanındada sıkma portakal içiyodum tabi hepsini yanımda getirmiştim.Yanımdaki 5 kişi menü alınca pek sorun olmuyo benim evden getirmem neyse kafenin sahibi şakayla karışık ezmeye çalıştı parası yok arkadaşın galiba gibilerinden ton balığı,kepekli pirinç ve portakal suyunun bana maliyetinden bahsedince suratı biraz kızardı.bide arkadaşların yedikleri hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra mora döndün sonra gitti zaten =) No komplex relaxx

Sayfayı Paylaş