1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

9 aylık zayıflama(30 kilo verildi 1,5 aylık body çalışması.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ugurguven tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 125 üye.
  1. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Arkadaşlar bundan yaklaşık 9 ay önce 95 kg idim..9 ayda 30 kg verdim.Şuanda 65 kg yum ve boyum 1,69 , yaşım 20.Şuanda ne ço zayıfım nede çok şişman.9 ay saloda kardiyo fitness tarzı çalıştım ve diyetle destekledim.Diyet diyince aklınıza aç kalmak gelmesin çünkü aç kalmadım aksine ESKİSİNDEN DAHA ÇOK doydum.İlaç,supllement yağ yakıcı flan kullanmadım. 65 kg ya ulaştım ve 3 ay yaz tatili arası verdim.Ama tatide boş durmadım bol bol yarım crunch,barfix,yüzmee gibi haraketlerle destekledim tatili. 4 aydır kilomu muhafa ettim.Ve şimdi 1,5 aydırda bodye başladım aynı salonda.

En alt kısımda 9 ay önceki kilolu fotoları ve 9 ay sonraki zayıf fotoları ve n sonda şimdiki fotoları görüceksiniz.Kas olarak gelişim varmı bilmiyorum ama geldiğim noltaya göre güzel bi olay.Boyum 1,69 kilom 65-66 arası oynuyor kaslanarak 70 72 yapsam yeter.Sizce yapabilrmiyim bence yaparım.

Kendiniz değişmek istiyorsanız Düşüncelerinizi ve yaşam tarzınızı değiştirmelisiniz.Ne düşünürseniz siz o sunuz.Ben her konuda düşüncelerimi ve yemek konusundaki tercihlerimi değiştirdim.

Eski terchlerim Kahvaltı=3 bardak kola,yarım kangal sucuk,Sucuk yoksa sosis,Tam yağlı beyaz peynir,yarım ekmek vs vs.

Yeni tercihlerim kahvaltı=sıkma portakal suyu,haşlanmış yumurta,3-4 dilim tam buğday ekmeği,Az yağlı peynir,Cornflex kahvaltı gevreği(Şekersiz),

Eski terchilerim öğlen=Yağlı pilav,patates köfte kızartması,kola,ekmek.

Yeni tercihlerim öğlen=Kepekli yağsız makarna yada kepekli lapa pirinç,haşlanmış tavuk göğsü yada hindi yada ton balığı.Salata veya sebze(brokoli vs.)Bunları örnek olsun diye verdim.

Yağ olarak omega 3 yağı ve zeytin yağından başka birşey almamaktayım.Bana yeticek minumum düzeyde.

Basit karbonhidraları,komplex karbonhidratlarla.Yağlı kızartmaları , ızgara ve haşlamalarla değiştirdim.abur cubur,şeker vs yi tamamen kestim meyveler hariç.Kısacası işime yaramayan vücudumun gerek duyamdığı madelleri almadım.Vücudun şekerede ihtiyacı var ama bunu dondurmadan deil meyveden almayı tercih ettim.9 aydır tekbir dondurma yemedim.Ve eksiklik hissetmiyorum :D

Artık mağazalarda üstüme göre elbise bulabiliyorum.Hemde istediğim gibisini.Artık insan içine çıkmaktan çekinmiyorum.Artık daha atakım daha harakeliyim yorulmuyorum.Çok fazla terlemiyorum.Kaleci olarak çıktığım maçlarda forvet oynuyorum.Artık bi kız arkadaşım var ve ben çok mutluyum.Bunlar bende eskiden hep eksiklikti herkes için söylemiyorum.

Yeni çekilen fotolar çok yorgun olduğum bi zamanda çekildi doğru düzgün hiç bi poz veremedim.Trapezler flan çok zayıf zaten ama istediğim sadece biraz destek.Yapabileceğimi biliyorum.En alttaki fotolarım en son fotolarım.ortadaki fotolar zayıfken ama bodye gitmesken yazın başında yani.En üsttekii fotolarda 9 ay önce :D

Secret kitabına,Hocama ve azmimden dolayı kendime ve değerlendirmeleriniz için size teşekkür ederim.

[​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG]9 ay önce kiloluyken.

[​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] 4 ay önce spora başlamadan ama zayıfken

[​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG]
    Spora başladıkta sonra.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Kasım 2008
    mertbeckham, umutn, TaoOfJeetKuneDo ve diğer 43 kişi bunu beğendi.
  2. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    valla diyicek söz yok azminden dolayı tebrik ediyorum basarılarının dewamını diliyorum sayın ugurguven ilk fotolarla son foto arasındaki fark zaten açıkca herseyi söylüyor tebrikler

3. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Teşekkür ederim rei. 1 seneyide kas gelişimine versem düzenli olarak vücut şekle girer sanırım.

4. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    süüüüppperrrr bir gelişme olmuş tebrikler azminden dolayı seni tebrik ediyorum başarılarının devamını bekliom...

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    lutfen resim ekleme kurallarini okuyun,basliginizi guncelleyin,kural disi olan kisimlar silinecektir.

6. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    harika bir olay süpersin arkadaşım tebrik ederim seni...helal olsun!

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    ugurguven,

Azmin sonucu bu olsa gerek. Burada azmin, bilinçli, programlı bir ekibin aldığı başarıyı görüyorum.

Vücudundaki değişim için fazla birşey diyemiyorum, çünkü herşey ortada, ancak heralde seninde dikkatini çeken üst çatıyı biraz daha genişletmek.

Bunuda yaparken, salondaki eğitmeninde söyleyeceği karın-bel gölgesine biraz daha yüklenmek olacak ki daha kısa sürede sonuç alınabilsin.

Cardio çalışmasını umarım, tamamen kesmemişsindir; cardioya devam etmeni; bir süre sonra kademeli olarak tempoyu düşürmeni öneririm. Bu söylediklerimi zaten vücudunu bu hale getiren ekipte yapacaktır ama ben genede belirtmek istedim.

Birde şunuda belirtmek istiyorum, bu mesajın birçok kişiyede ders niteliğinde. Beslenme ile ilgili öncesi ve sonrası yazdıkların neyin ne olduğunu orataya koymuş.

Başarılarının devamını diliyorum...sağlıklı günler.

8. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    üst çatı evet dediğin gib zayıf.Zaten aslında heryer zayıf çünkü daha sağlama olması için gerek sürede gelmedi sanırım.Yeniden bina inşa ediyoruz :D ama olucak zamanla.Ekip iyi ve gerçekten yardımcı oluyorlar.Kardiyoyu haftada 2 kere yapıyorum bisiklet olrak alperen.

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    çok güzel bir ilerleme olmuş tebrik ederimthums:. Ayrıca pit de çok şirinmiş:)

10. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    teşekkürler ama pit deil :D boxer ama çok benziyolar farketmez

11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle seni azminden dolayı tebrik ediyorum. vücuda gelecek olursak, yağsız bir vücut, çatın dar:S burdan biraz kaybediyorsun. belin bu vücutta daha ince ve estetik durması lazımdı fakat çatı dar olduğu için bel i inceltmen lazım , ancak şu anki amacın nisan a kadar iyi bir kütle yakalamak olsun. zaten beslenmeni belirtmişsin eskisi gibi düzensiz ve sağlıksız beslenmedğin çok açık , kaliteli protein sağlam antrenman ve düzenli uykuyla 6 ay içerisinde iyi bir bina inşa edeceğine eminim. kolay gelsin doğru yoldasın böyle devam et oku sitenin altından gir üstünden çık sor soruştur ara aklına takılan en ufak ayrıntıları bile araştır. bu arada omuz için lateral programında yoksa eklemeni öneririm, bu sayede omuzları genişletmiş olursun. yanlız harekete ağır giricem diye hareketi bozma, nizami yedirerek yap, özellikle açış hareketlerini;). HİSSET. 5 6 ay sonra daha sıkı, hacimli bir vücutla görmek isteriz seni saygılarr.

12. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Okuyorum araştırıyorum elimeden geleni yapıyorum beslenme olsun idman olsun çatı dar :S evet ama deniyoruz işte.Yorum için teşekkürler :)

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ugurguven,

Öncelikle forumdaki örnek değişimlerden birini yaşamışsın.
    Seni 2 şey için tebrik ederim:

Öncelikle oldukça bilinçli yaklaşmışsın olaya.
    Hazıra konmamışsın.
    Anladığım kadarıyla okumuşsun, araştırmışsın, neyin doğru neyin yanlış olduğu kararına kendin varmışsın.
    Bunun sonucunda da 3 ayda pes etmemişsin, uzun vadede varacağın noktayı çok önceden görmüşsün.
    Bu da seni süreç içerisinde motive etmiş.
    Bugün geldiğin noktaya ulaşmışsın.

2. olarak ise hedeflerini istediğin kiloya ulaştıktan sonra sonlandırmamışsın.
    Kendine 2. hedef olarak kas kütlesi kazanmayı belirlemişsin.
    Ve bu amaç uğrunda şu anda çabalıyorsun.

Bence bu da takdire değer bir olay, çünkü birçok insan ilk hedefi olan fazla kilolarını attıktan sonra, amaca ulaşmanın rehavetine çok çabuk kaptırıyorlar kendilerini....
    Ve formlarını, sağlıklarını korumak adına sporu hayatlarının bir parçası haline getirme adımını ne yazık ki atmıyorlar.
    Sen bu adımı atabildiğin için takdiri haketmişsin.

Gelişiminde benim dikkatimi çeken nokta deri sarkmaları yaşamamış olman.
    En azından fotolarda gözükmüyor.
    Bunu, fazla kilolarını çok bilinçli ve dengeli bir beslenme ve disiplinli kardio ile vermiş olmana bağlıyorum.

Yani forumda zaman zaman gündeme gelen "mucize" kilo verdiriciler, veya spor yapmaya gerek duyulmadan kullanılan karnitinler, cla'lar, burner'lara bel bağlamadan sadece spor ve kaliteli beslenmeye verdiğin önemin meyvelerini toplamışsın..

Bundan sonraki kas gelişimi hedefinde de istediğin noktalara ulaşacağına inanıyorum.
    Bu noktada zaten gerekli araştırmaları yapacağını ve kendini kas geliştirme konusunda bilinçlendirme çabalarını göstereceğini bildiğim için şu aşamada spesifik önerilerde bulunmayacağım.

Ancak bundan sonra takıldığın, merak ettiğin veya fikir almak istediğin noktalar olursa (idman, beslenme, dinlenme veya herhangi bir konuda) yönetim ve forum ailesi olarak her zaman yardımcı olmaya hazırız..

Başarılar.

14. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    ugur gerçekten başarılı bir yol katetmişsin.. tebrik etmekten başka yapıcak bişey yok. Umarım bu azimle devam edip idealine de en kısa zamanda kavuşursun.. Çatın ise gerekli çalışmalardan sonra genişleyebilir diye düşünüyorum (azmininde etkisi var ) inanıyorum sana :) kolay gelsin!

15. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    teekkürler bonatschi dediğin gibi sarkma ile karşılaşmadım.Bunuda acele etmemeye yavaş yavaş vermeye ve sporla kordine etmeye bağlıyorum.Tabiki yaşta bunu etkileyen önemli faktörlerden.

Evet şimdi senin dediğin gibi kaskütlesi yapmayı hedefliyorum ve yapıcam bundan eminim.Sadece zamana ihtiyacım var.Desteğiniz için teşekkür ederim.

16. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    teşekkürler mahir çatı genişlermi bel incelirmi bilmiyorum ama bişeyler olacaktır.Çalışma,dinlenme,beslenme 3 lüsünü kordine edersek ilerisi için değişim kaçınılmaz.

17. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    kesinlikle bonatschi ye katılıyorum bir çok insan bu o kilolardan istediği, 1. hedefi olan kilo verme ve fit bi vücuda(kendilerince) geldikleri zaman, gerek arkadaş çevresi olsun, gerek aynada kendilerine baktıkları zaman, büyük bir rehavete kapılıyorlar ve bu kadar yeter düşüncesiyle beraber (benim zaten istediğim buydu diyor ve kütle olayını, tekrar şişmanlamak, eski haline dönmek olarak görüp sporu bile bırakanlar oluyor. sonuç; verilen kilolar geri alınıyor. yanlız kütle olarak değil yağlanarak, buda biliçsizlikden, okumamakdan kaynaklanıyor. tekrardan tebrik ederim seni uğur

18. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Gercekten muthiş bir gelişme. Ona yakın bir gelişme (105-85) ben yaşamıştım. Fakat beslenmeme dıkkat edememıstım bu yuzden cok ugrastım vucudumla.

Azmin ve programının dısına cıkmamanla gurur duyman gerekır. Başarılarının devamını dılerım

19. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Helal olsun diyorum, gerçekten ilk ve son fotoya bakınca inanamadım hatta bazı arkadaşlarıma link verdim bakın nasıl yapmış diye.

Çoğu kişi kilolarından hiç kurtulamayacağını, ya da hiç kilo alamayacağını düşünür durur ama iş azimden, sağlıklı beslenmeden geçiyor. Bu sonuca hem senin bu konundan, hem kendi deneyimimden hem de sağolsun bu forumdan ulaştım.

Ben de ileride bunun gibi bir topic açmayı planlıyorum. Bende de aşırı zayıflık vardı ama forumda henüz göremedim o kadar zayıfını (kaburgaları sayılan afrikalı fotolarındaki gibiydim) ve şu an o durumdan kurtulmakla meşgulüm ve iyi yol aldığımı düşünüyorum. Şahsen senin bu topic'in de beni motive etti bu durumda, ayrıca teşekkürler :)

20. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    tabiki disiplin çok önemli. Diyet bitince disiplinden koparsanız geri alma oranınız çok yüksek.Diyet ne kadar uzun sürerse kiloyu geri alma orarnınız okadar dusuk.çünkü bu belli bir süreç sonra yaşam biçiminiz haline geliyor ve kopmuyorsunuz.Şuanda diyet dönemindeki gibi beslenmiyorum şuanda tabiki ama kaynaklar aynı sadece oranları değişti.Alınan karbonhidrat,protein oranları arttırıldı.Kaynaklar aynı.Tavuk,hindi,göğüsleri.balık ızgara buğulamalar.haşlanmış yumurtalar.Karbonhidrat olarak yağsız kepekli makarna,pirinçler.

Proteini fast foodanda alabilirsiniz tabi yanında bir sürü yağ alarak.
    karbonhidrat yağlı soslu makarnalardanda alabilirsin yine yağlı olarak.

Bence herşey alınabildiği ölçüde saf olarak alınmalı.

Sayfayı Paylaş