8 Yıllık Değişimler (çöküş ve toparlama evreleri)

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve ChiLeKeSh tarafından 6 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ChiLeKeSh

ChiLeKeSh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Yer:
    Düzce
    Arkadaşlar yaşım şuan 25, ilk spor salonuna 2009 yılında girdim. Çektiğim bazı fotoğraflarımı sosyal hesabımdan alarak sizlerle paylaşacağım. 2009-2014 yılları arasında çok düzenli olmamak kaydı ile devam ettim. 2014'te askere gittim ve döndüğümde meslek eksikliğinden dolayı eğitim almak üzere Ankara'da yaşamam icap etti. Yani off dönem olarak 2016'nın sonlarına(ortalama 2 buçuk yıl) kadar sporsuz ve kötü beslenme ile geçirdim. Şuan 5 aydır aksatmadan devam ediyorum. Umuyorum fotoğraflar açıklayıcı olacaktır.

2009-2010 yıllarındaki spora başlamadan önceki fotoğraflarım(Ortalama 70 kilo);

2011 yılından bir fotoğrafım;

Askerden Hemen Önceki Aynı Günden 2 Fotoğrafım (2014 Yazı) ;

İşte 2.5 yıl 'sporsuz ve düzensiz beslenme' sonucu uğradığım kas yıkımları ve yağlanmalar(2016 EYLÜL AYI);

Yaşayan arkadaşlarım vardı ki; Yukarıdaki senaryo oldukça sinir bozucu ve psikolojik yönden kötü bir evre.İşte bu çöküşten sonra, tecrübelerim ve hırsım sayesinde takviye ürünlerle birlikte tekrar salona geri döndüm. Yaza kadar da kazanabildiğim kadar kütle kazanıp definasyon sürecine gireceğim.

Boyum 1.70 Kilom şuan 92. Affınıza sığınarak şuan ölçülerimden bihaberim. Bacak, kalça ve kalf tabiri caizse bel altım birazda genetik olarak çok iyidir. Bir kaç gün önce hocamla beraber kolumu merak edip, biceps sıcakken beraber ölçtük 44 cm geldi. 2 hafta içinde çekilmiş bir kaç fotoğrafım aşağıdadır;

Umarım bu minik hikayenin yeni başlayan kardeşlerime ve bırakıp geriye dönmekte zorluk çeken arkadaşlarıma bir faydası olur.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Mart 2017 ---
    Konuyu yanlış bölüme açmışım kusura bakmayın. Yönetici arkadaşlar taşırsa sevinirim.

Son düzenleme: 6 Mart 2017
  2. Miyemur

Miyemur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yok aga, kısa boylu olmak kötü. En iyi vücudu da yapsan boyun kısaysa kötü duruyor. 1,75-180 arası en ideal boy.

3. ChiLeKeSh

ChiLeKeSh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Yer:
    Düzce
    Boy uzatan birşey varsa söyle de onu kullanayım o zaman. Bu sporu yapan kolsuz-bacaksız, down sendromlu insanlar bile var. Yukarıda 8 senelik iyi kötü bir vücut çizelgesi var sende 1.70'i cüce yapıp ukala bir yorum attın, teşekkürler yinede :)

4. votkasarap

votkasarap Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba boyun gayet iyi kardeşim sonuçta boyumuzu seçerek doğmuyoruz. Kimi boyunu kullanır kimi aklını takılmamak gerekiyor :) Şimdi sorum şu çöküşten sonra göğüs yağlanmasının mevcut olduğunu gördüm acaba bunun için bir kardiyo mu uyguladın yoksa hala göğüs yanların yağlı mı ? Eğer kardiyo uygulayarak bu yağlardan kurtulduysan bilgilendirirsen sevinirim. Ayrıca bende şuan Düzce' de öğrenciyim ve aynı salondayız :)

5. ChiLeKeSh

ChiLeKeSh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Yer:
    Düzce
    Kardeşim spordan yarım saat önce kreatin, 15 dakika önce aminoasit, spor esnasında bcaa, çıktıktan sonra protein tozu kullandım. Haftada 2 gün göğüs, max 5 hareket şeklinde çalıştım. Cumartesi günleri öğle saatlerinde sadece kardiyo, akşamında da halı saha maçı oynuyorum düzenli. Fakat dediğin gibi şuan göğüs yanlarındaki yağlar tam olarak gitmedi. Nisan sonuna onlar da kalmaz diye umuyorum :) Kabaca bu şekilde çalıştım. Salonda selam verirsen detay konuşabiliriz hem tanışmış görüşmüş oluruz :)

6. votkasarap

votkasarap Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün salona gelmeyi düşünüyor musun ? Gökhan hoca sayesinde biraz ilerleme kaydettim gerçekten çok iyi oldu. Bcaa ve protein tozu kullanıyorum bende. Bel çevremde azalma mevcut ama göğüslerim için aynısını söyleyemem bu beslenme konusunu vs konuşmam gerekiyor seninle çünkü sorunlarımız galiba tamamiyle aynı :D

7. ChiLeKeSh

ChiLeKeSh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Yer:
    Düzce
    Bir sorun çıkmazsa 2-3 saat sonra salondayım ;)

8. votkasarap

votkasarap Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı şekilde bende oradayım yanına uğrarım. :)

Sayfayı Paylaş