8 Aylık Vücut Geliştirme ve Sonuç

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve MustafaUrs tarafından 30 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle herkese iyi forumlar
    18 yaşındayım 184 boyunda 84 kg yim. vücut geliştirmeye aslında 2014 ün sonunda başladım ama ilk 2 ay gittiğim salon sadece salondu hocalar ilgilenmiyordu ne yapacağımı bilmiyordum internetten araştıra araştıra bir şeyler eklemeye çalıştım.3 salon değiştirdim şu an zaten kendi programımı kendim belirliyorum kendimce bişiler yaptığıma inanıyorum.
    Başlangıç : 28.12.2014
    İlk ölçüler 14.08.2015 tarihindeki ölçüler
    Göğüs : 98 114
    Omuz : 108 120
    Bel : 91 84
    Kol : 31 (soğuk) 38.5 (sıcak)
    Kilo : 76.5 84.2
    Boy : 185

1.Ay
    1.ay ortaları
    3. Ay
    4-5 Ay arası
    5. ay Biceps :
    6. ay Sırt ne kadar düzgün olmasa da
    7. ay full arm
    8.ay başı
    8.ay Sırt ın soğuk hali

Bu ay fazla foto çekmedim güncellemeye devam edicem takviye olarak 2.ay 908 gramlık bi whey kullandım o kadar ama artık asılma vakti geldi
    diye düşünüyorum bu hafta 2kg beef protein creatin ve arginine alıcam inşallah.
    beslenme konusuna gelirsek un , tuz hayatımda yeri yoktur az miktarda ama şeker abartmamak koşuluyla 2-3 günde bir bir şeyler atarım ama
    gerçekten abartı olmayan sadece dilimi tatlandıracak o kadar , et olarak malum kırmızı et ateş pahası ayda 2-3 kere yeme şansım var ama tavuk göğüsü
    favorim yanında , haşlanmış yumurta , bulgur , makarna , lor peyniri bir de kabak çekirdeği favori protein besinlerim bunlar gerisi normal şeyler .
    Ek olarak en çok çalışmayı sevdiğim bölge sırt bana göre müthiş bi yol aldım sırt ta bu aralar omuz a ve kol a biraz daha ağırlık vericem
    her türlü eleştri yapabilirsiniz olumlu olumsuz yorumlarınız benim için değerli.

bodykazm bunu beğendi.
  2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Çok başarılı bir vücut gelişimi gelecek antremanlarının da daha iyi olmasını dilerim başarılar ;) :cool: :D

MustafaUrs bunu beğendi.
  3. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara

Sırttan bir kare daha.

bodykazm bunu beğendi.
  4. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Son halimden bi kare (soğuk)

bodykazm bunu beğendi.
  5. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Başarılı bir değişim olmuş arkadaşım, gerçekten tebrikler.. Motivasyonun hep yüksek olur inşallah.
    Göğüs biraz eksik kalmış gibi oraya yoğunlaşırsan daha iyi olur bence.
    İyi sporlar..

MustafaUrs bunu beğendi.
  6. PskptSosyalog

PskptSosyalog Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Uz kol tamam goguse yuklen bro guzel ++

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MustafaUrs bunu beğendi.
  7. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Yorumun için teşekkürler.aslında göğüsüm diğer bölgelerime göre en önde giden yer fotoğrafta soğuk çekildiğimden dolayı olabilir belki bilmiyorum

8. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Fotoğraf çekimlerin çok başarısız. Bu yüzden kendini gölgelemişsin. Hocandan yardım isteyebilirsin bu konuda tabii ilgileniyorsa :)

9. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Çekimler zaten bana ait normaldir başarısız olması :) ama dediklerinizi dikkate alıp diğer çekimlerim de uygulayacağım.

10. ahmetbqbq

ahmetbqbq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Program ve beslenme düzenini atar mısın kardesim emeğine sağlık bu arada başarılı istediğim ölçülerde bi vücut olmuş

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Sabit bi beslenme düzenim yok kardesim herkeste olduğu gibi benimkide diğerlerine göre aynı bi tek fark var ben şekeri hiçbir zaman kesmedim.
    (kendim ankara da oturuyorum toz'un markası genrise distrübitör firma ankara da olduğu için bayağı da ucuz maliyeti verimini de aldım . o yüzden 250 lira bayılmayı bıraktım diğer markalara )
    sabah:5yumurta(3tam 2beyaz) çay zeytin peynir (1 kase yulaf ezmesi)
    antrenman öncesi : 2 tam haşlanmış patates + whey prot.
    antrenman sonrası : whey prot. +1orta boy muz + 250 gr tavuk göğsü + 250 gr beyaz pirinç & bulgur
    ara öğün : fındık badem olursa ceviz , fıstık
    akşam yemeği : 200 gr tavuk göğüsü +150gr bulgur & beyaz pirinç + 1 kase yoğurt (duruma göre varsa akşam yemeğinde bide bitkisel protein içeren yemek yerim)
    gece yatmadan öncede bi shake hazırladım onu içiyorum : 500g lor peyniri + tarçın + 2çiğ yumurta +100g yulaf ezmesi + 150ml yağsız süt + 2 ölçek whey protein. blendır da karıştırınca yaklaşık 4 servislik bi karışım çıkıyo kas kaybı yaşanmasın diye böyle bişi geliştirdim.
    gecenin sonunda : 530 gr karb , +185 gr protein (90gr ı hayvansal - 40 + 30 gr shake + 25 i bitkisel)

Antrenman programına gelince ise
    Pazartesi : off
    Salı: sırt karın
    çarşamba : bacak omuz
    perşembe : off
    cuma : full göğüs
    cumartesi : ön arka kol
    pazar : üst göğüs - omuz başı (vücuduma göre en geri de bölgem oralar olduğu için)

Sırt: Barfix le açılışı yapıyorum arkasından lat pull down , reverse lat pulldown , one arm dumbbel row , seated row son olarakta bel çalışıyorum ve karına geçiyorum karın normal hareketler
    Bacak Omuz : açılış leg extension arkasından squat , lying leg curl Omuz : smith macine açılış sonrasında dumbbel press , lateral raise , side lateral raise , shoulder machine press
    Göğüs : açılış düz bench arkasından incline dumbbel pres sonrasında decline dumbbel pres arkasından incline bench press (hareketler güç ve enerjime göre 10 tekrarı bulmaya çalışıyorum her hareketin son iki setinde fly larını yapıyorum x12)
    Ön-Arka kol : açılış hammer curl sebebi (kol boyumun uzun olmasından dolayı aşırı zor gelişiyo kollarım enerjim ve gücüm yerinde olduğundan hammer la başlıyorum.)alternative curl , barbell curl arka kol lying triceps ext. , close grip bench press , triceps push down - kolum tükenmediyse son olarak dips eklerim .)

(ŞEKERİ HİÇBİR ZAMAN KESMEDİM(yağ oranım %13) DEDİĞİM GİBİ ZATEN İSTEDİĞİM VÜCUDA ULAŞMAMA AZ KALDI FAZLASINI İSTEYEN DE BİRİ DEĞİLİM AMAÇ FİT OLALIM YETER :D )

12. Brseknc

Brseknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim karışım güzel ama umarım o 4 servisi aynı zamanda içmiyorsundur o kadar protein alsan bile vücüt kullanamadığını yağa çeviricek 500gr lor demek zaten 100gr protein demek + whey 2ölcek yazmıssın gereksiz bence grları düşür ve wheyi 1ölcek yap

13. ahmetbqbq

ahmetbqbq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eyvallah kardes

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    yok hayır 4 ölçeğe ayırıp her gece 1 bardak zaten karışım puding kıvamında olunda kaşıklaya kaşıklaya iyi gidiyo :)

15. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Renklendirme mevcut ama son formum
    Bütün ölçülerde değişiklik mevcut bi ara uğraşıp fotolarla beraber ölçüleri yazıcam
    14.08.15 Kilo :84.2 11.12.2015 Kilo : 87

bodykazm bunu beğendi.
  16. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Gelişim Güzel Antrenman Günlüğü Aç Bence Antrenmanlarını Yazarsın Gelişim Fotolarını Atarsın Arada Forum'un Hareketlenmesi Lazım :)

17. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Dediğini yaptım :) umarım arkadaşlar beğenirler.

18. MustafaUrs

MustafaUrs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara

Son Form.
    Şu sıralar kol , omuz başları ve üst göğüs e yükleniyorum diğer bölgeleri de ihmal etmiyorum ama
    haftada 2 kere kol 2 kere göğüs 1 kere bacak 1 kere de omuz ve sırt çalışıyorum.
    hedef kilom 92-93 tü ama şu sıralar aşırı zor hacimleniyorum nedense bu yüzden 3 gün boyunca canım ne istiyosa yedim 3 gün antrenmana ara verdim tekrar başlayınca sanırım vücut çok iyi şoklandı hassas tartıda normalde mide boşken 85.8 i görürken şuan 86.6 . herşey güzel gidiyo

bodykazm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş