8 Aydır Gelişemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Erencanns tarafından 6 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    Bu sporu 7 8 aydir yapiyorum kimse bana adam akilli yardim etmedi yardimci olmadi bu haram para yiyen salondaki hocalara hakkimi helal etmiyorum para aliorsunuz yardim etmiorsunuz ve hem yardim etmiorsunuz salondaki zengin adamlara milletin gozune sokturur gibi para karsiligi ozel training lik yaptiriorsunuz. Bana ALLAH Rızası için adam akıllı ozel program vericek varmı. Yahu 8 aydır yok yok olmuyor 18 yasindayim hayatimda hicbirseye spora sebaat ettigim kadar hicbieseye sebaat etmedim. Yahu bu bazi hocalar spor salonunda oturup para kazanmayi neden seviyor gelene gecene hep aynı şu program veriliyor. Gogus arka kol Sırt on kol Omuz Bacak Bu pazartesi sali diye boyle gunluk program bu Hareketli dogru mu yapioz onuda bilmiorum internette arastira arastira olmuyor herkez bi agizdan baska bisey diyor anlamadim gitti Bana yardimci olun lutfen

Geçen bi tane iri yari adam geldi deneme hareketi agir bir hareket almisim ilk defa yapicam rastgele kilo aldim agir adam diyoki kendinimi hep agir kilo aliyon diyor ben h sistemli duzenli kilo alir arttiririm. Ben kendime program yaptim Gun gogus arka kolGun sirt onkolGun omuz arka kol karinGun bacak onkolBana o kasli adam dediki oyle olmaz dedi omuz gunu kol girilmez gibi seyler dedi Benim maddi dururmum kotu kendi capimda biseyler yapiorum ama kendimi gelistirecek kadar beslenmemi yapmaya calisiorum Yapiyorum simdi ise şöyle degistirmeyi dusunuyorum Gun gogus arka kolGun sirt onkolGub omuz arka kolGun bacak onkolGun off veya kardioGun FULL BODYGun offUygun olurmu hem kilo verir hem gelisirmiyim ?

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum türkçeyi düzgün kullan. Ne dediğin ne yazdığın belli değil.

mma- ve ares1905 bunu beğendi.
  3. Vitaminsiz69

Vitaminsiz69 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ne DiYsEn len mq

mma- ve Agent47 bunu beğendi.
  4. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    1. Gun gogus arka kol
    2. Gun sirt on kol
    3. Gun omuz arka kol
    4. Gun bacak on kol
    5. Gun KARDIO VEYA OFF
    6. Gun FULL BODY
    7. Gun OFF
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Mart 2019 ---
    :joy::joy::joy::joy:

5. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Benim antreman sistemim şu şekilde; Göğüs-Ön kol, Omuz-Arka kol, Sırt-Bacak

Senin isyanını tam olarak anlamadım ben, beslenme üzerine mi isyan ediyorsun yoksa antreman sistemi üzerine mi?

6. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    Gelişmenin püf noktaları:
    1-Sert antreman yapacaksın ( Sert antreman derken kaldıramayacağın ağırlıklar ile değil set çıkardığın ağırlıkla öyle bir çalışacaksın ki 12.tekrarı çıkarırken sanki dünyayı kaldıryormuşun gibi hissetmen lazım, yoksa 12 yi rahat yapabildiğin ağırlık yanlış bir ağırlıktır, eğer tekrar sayın 12 ise 10.tekrarda zıorlanmaya başlayacaksın)

2-Antremanlarını piramit yahut drop set ayarında yapmalısın (örneğin omuz bölgesi için çift dambılla yana açış yapacaksın, diyelimki maksimum alabildiğin ağırlık 10kg , 10 luk dambıllarla patlat omuzu koy onları yerine al eline 6 kg lık dambılları devam et ara vermeden bitti koy onları yerine al 4kg lık dambılları iyice patlat bunları yaparken dinlenme yapmıyorsun sonunda göreceksinki o kolları elinde dambıl yokken bile kaldıramayacaksın tabiki bunu yaparken omuzu öyle bir yakki neredeyse ağlama moduna gir öyle yorulunca hemen bırakırsan gelişme olmaz, bu bir hareket için örnekti diğer böçlgelerde aynı tarz çalış)

3-bu sporda kıskanma olmaz. O nasıl 100 kg bench yapıyorda ben neden 40 tan fazla kaldıramıyorum gibi triplere girmeyeceksin, çalışırken en az 6 yapabileceğin ağırlılları seç, yukardada dediğim gibi 12 tekrarı çok rahat yaptığın ağırlık doğru ağırlık değil senin için...

4- bu işin temel noktası mutfak... Kaslarını yorduğun zaman kaslarının ihtitacı olan öğeleri vücuduna yeterli almazsan gelişim olmaz. tamamen atıyorum o günkü yaptığın antreman sonucu yıkılan kasların tamiri ve gelişimi için 100 gr proteine ihtiyacı varken sen 30 gr protein almışsan olmaz bu iş. şöyle düşün 2 tabak pilav yiyecek kadar açken 2 kaşık yeter bana diyip bırakırsan ne olur? düşün bir? Amacına yönelik düzenli bir beslenme programın olmalı bazı şeyleri tadı mecburen yemelisin tadı için değil

5-eğer büyümek istiyorsan (kas olarak) kardio yardımcı sporun olsun , saatler boyunca kardioya abanma, kuvvet antremanından sonra 15-20 dk kardio sana yeterli.(Tabi aşırı kilolu değilsen)

6- ve en son araştırmacı ol hocalardan bekleme Türkiyenin hiçbir yerinde hocalar senin istediğin türden yardım etmezler böyle birşey yok, antreman yapan kaslı arkadaşları izle neyi nasıl yapıyorlar , yahut youtube da binlerce video var izle onları

never give up - asla pes etme :) gelişemiyorsan birşeyleri yanlış yapıyorsundur onu bul, sabırlı ol,sabırlı ol, sabırlı ol

7. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    Antreman
    Çok teşekkur ederim ALLAH RAZIOLSUN Peki bu antreman sistemmini ugulamayi dusunuyorum nasil olur ?

1. Gun gogus arka kol
    2. Gun sirt on kol
    3. Gun omuz arka kol
    4. Gun bacak on kol
    5. Gun KARDIO VEYA OFF
    6. Gun FULL BODY
    7. Gun OFF

8. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    neden hergün kol çalışması ekledin ki? gerek yok... aslında bir foto koysan daha iyi tavsiyelerde bulunabiliriz

Erencanns bunu beğendi.
  9. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    gelişmeme sebebin sadece antrenman değil tabi en büyük eksik beslenme...az önce başka postt5a nasıl beslenmen gerektiğini açıkladım. ama sana bir antrenman rutini yazayım 3 ay boyunca uygula
    1.gün gögüs-on kol
    2.gün omuz-arka kol
    3.sırt - kalf
    4-bacak - karın
    5. gün off
    6.gün gögüs-ön kol
    7.gün omuz-arka kol
    sistem haftada 1 bölgeyi iki kez çalıştırmaya bağlı aslında gün saymak yerine başa dönen bir sistem

Erencanns bunu beğendi.
  10. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    20190304_190936.jpg 20190304_190930.jpg 20190304_190946.jpg 20190304_190925.jpg 20190304_190923.jpg
    Full bosy yapmayı dusunuyorum ne dersiniz ? Ve kardio full body ertesi gunu kardior 7. Gun off olurmukii ?

Son düzenleme: 7 Mart 2019
  11. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum, Full body yapman daha iyi diye düşünüyorum en azından vücudun gelişimi için.

Sabahları erkenden kalkıp aç karnına 30 dakika kardio yaparsan vücudun güzelce temizlenir, biraz yağ yakımına ihtiyacın var.

Erencanns bunu beğendi.
  12. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    Ben ilk spora başladiktan 1 ay sonra 1. Bucuk 2 ay full body yapmistim etkisini gordum sonra hoca degisti 20 yasinda bi cocuk geldi sacma spor yapion full body mi olur falan dedi gelisemezsin vucut 2 gunde toprlar kendini dedi bende zaten 40 48 saatte bir yapiorum full body i oyle dedi aklimi celdi bu zaman kadar split yaptim ama en onemlisini unutmuşum kaslarımı acıttırmam gerekiyormus yeni fatkettim magalesef

13. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    Bacak 4 hareket 3 set
    Sırt 4 hareket 3 set
    Gogus 3 hareket 3 set
    Omuz + trapez toplam 3 hareket 3 set
    Onkol 3 hareket 3 set
    Arka kol 3 hareket 3 set

Bunları super set olarak ayarladim her bolgede 1 hareketi tek yapiorum diger 2 hareketi super set her bolgeyi boyle yaptim on kol ve arka kol 2 side full super set acaba 2 saatten once bitirebilirmiyim sporu :joy::joy:
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mart 2019 ---
    Full body antreman programi

Sayfayı Paylaş