8 aya yakın yaptım gelişemedım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cem1 tarafından 5 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cem1

cem1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba geçen yıl marttın 16 sında spora başladım ağustosda 15 gün bıraktım tekrar başladım kasımda tekrar 1 ay ara verdım aralıkda başladım ve düzenli idman yapıyorum ancak nedense pek verim alamıyorum ilk başladıgımda 57 kiloydum 1.83 boyum var şuan 67 kiloyum vücudum hiç body yapmış gibi durmuyor ve antreman beslenme dinlenme sistemımı değiştirmeye karar verdım.

1.Gün göğüs
    2.Gün kol arkakol
    3.Gün dinlenme
    4.gün omuz
    5.gün kol arka kol
    6.gün dinlenme
    7.gün kanat bacak
    8.gün kol arka kol
    9.gün dınlenme

Sonrasında tekrar başa sarıyorum

Göğüs : Benchpress 12 10 8 6 (max ağırlık) üst göğüs bench press : 12 10 8 6 (max ağırlık) Göğüs dumble press : 10 8 6 ( max ağırlık) Üst göğüs dumble press : 10 8 6 (max ağırlık) pullover : 12 10 8 6 (max) chest press 3x10

Omuz : Enseye omuz press : 12 10 8 6 Öne omuz press : 12 10 8 6 Yana açış : 3x10 öne açış 3x10 çeneye çekiş 3x10 makinede omuz press : 3x 10

Kol : DambleCurl : 3x10 Overhead cable curl 3x10 sehpa bar curl : 3x 10 hammer curl 3x10

Arkakol :Damble tricep : 3x10 barbell triceps : 3x10 pushdown : 3x 10 cable push down : 3x 10

Kanat : Enseye çekiş : 3x10 göğse çekiş 3x 10 cable row : 3x10 damble row : 3x 10

Bacak : Leg press : 3 x10 ön bacak : 3x10 : arka bacak 3x:10

Yaşım 18 g hesaplarıma göre tozla beraber günlük 130 gr protein tüketiyorum ancak bir türlü gelişemedım. göğsüm hiç yok diyebılırım arkadaşımdan dianabol diye bi streoid aldım ancak 3 hap içtim göğüsmde kızarıklar cıkmaya basladı bende bıraktım
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mart 2015 ---
    Ek olarak : benchh press deki gücümü bir türlü artıramıyorum diğer hareketlerımde artırırken benchde 6 aydır aynı kilodayım bi türlü üsstüne cıkamıyorum 15 15 takıyorum şaka gibi

2. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Haftada 3 gun kol calismak bence cok agir gelecektir. Zaten bircok kas grubunda kol grubu yardimci kas olarak calismakta, dolayisi ile kol programinda duzenlemeye gitmeni oneririm

3. cem1

cem1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    normal bi programda denedım yine aynı benle aynı anda baslayan arkadaşım terminatöre döndü ama ben hala zayıfım üstelık kullandıgım onca supplemente rağmen

4. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Beslenmen ne durumda gunluk kalori alimini hesapliyor musun peki kilona gore ulasman gereken makrolari tutturabiliyomusun?? Onca supplemente ragmen demissin ama tamamen supplementlete bel baglamak oldukca yanlis bir dusunce. Supplementler yalnizca besin takviyesidir guclu beslenme programiyla kullaniminda yeterli sonuc alabilirsin

5. cem1

cem1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günlük kalori ihtiyacımı karşılıyorum günde 6 öğüne yakın yemek yiyorum ortalama günde 100-120 gr da protein alıyorum

6. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Karbonhidrat alimin ne durumda peki hacim alma doneminde yetetli karbonhidrat alindigindan emin olunmalu ayrica gunluk alman gereken saglikli yaglar ne durumda biliyosun yaglarda vucudumuz icin oldukca onemli

7. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    8 ayda gelişememenin 2 açıklaması var. Ya hareketleri doğru yapamıyorsun ya da beslenmene dikkat etmiyorsun. Ama 8 ayda hareketleri öğrenmiş olman lazım ve aldığın protein de yeterli. Bence sorun programında. Bacak yok. 3 gün arka kol var. Arka kol o kadar da dayanıklı bir kas değil. Göğüsü hafta 2 kere yap. Mutlaka bacak koy. Bacak antrenmanı tüm vücudu geliştirir. Sırtla beraber ön kol girme. Sırtta zaten yeterince ön kol çalışıyor. Programını ve uykunu da diğer şeyleri bozmadan düzenle istediğin sonucu alırsın. Bence tozdan başka supplemente de ihtiyaç yok.

8. cem1

cem1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    10 gün önce 5 kg muscletech premium massı güzel bi beslenme programıyla bitirdim ona lakin hiç kilo alamadım
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mart 2015 ---
    hareketlerın hepsını doğru yapıyorum anlamadıgım bi nokta daha var benchpress deki ağırlığımı bir türlü atıramıyorum 20 kg lık dambıllarla curl yapabılırken benchde 15 15 zor kaldırıyorum

Sayfayı Paylaş