1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

8. Ay, yorumlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve sporcu. tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yağ oranın çokta yüksek değilmiş.kardiyo hiç yapmasanda olur.4 günlük program yap bacağı tek güne al.daha ağır çalış sert antrenmanlar yap.max. ağırlık az tekrar yap.piramit set yapabilirsin heavy duty yapabilirsin danny boy un videolarına bir göz at.iyi sistemdir heavy duty.piramit daha çok yapılır tabi.yağ yakımını bırak sen kilo almaya hacim yapmaya bak.vücut tipini öğren ektomorph isen zaten kolay kilo almazsın istediğin kadar ye.
    UYKU BESLENME ANTRENMAN ŞEKLİ
    sadece kilo almaya hacim yapmaya çalış.bunun içinde yapacaklarını umarım biliyorsun.uyku düzenine dikkat et 9-10 saat uyu kasların dinlenmesi gelişmesi için.off günlerde hamama gidebilirsin masaj yaptırabilirsin buda iyidir yorgunluğu atarsın antrenmana hazır olursun.ayrıca büyüme hormonu salgılanır ;)

beslenme şekline gelince karbonhidrat ağırlıklı diyet uygula bu sayede ihtiyacın olan kalorinin üstüne çıkacaksın biraz yağlanma olur ama bulk böyledir yağda kasta olacak.uzun bir süre hacim için uğraş.protein alma demedim ama karbonhidrat biraz daha karbo. ağırlıklı beslenmelisin hacim yapabilmek için.supplement kullanabilirsin.sebze meyve tüket bitkisel gıda almayı unutma sürekli hayvansal gıdalar ile beslenmekte yanlış olur.kardiyo hiç yapma zaten boşa kalori yakma şimdi kilo alman lazım.öğün sayısını artır.2-3 saatte bir midene bir şey gitmeli boş durmayacaksın mide gün boyu dolu olacak.akşam karbonhidratı azalt biraz.gece yatmadan önce casein için 500 ml süt içmeyi unutma.

antrenmana gelince çok ağır antrenmanlar yapacaksın max. kiloda çalışacaksın.az tekrar çok ağırlık çalış.piramit set yapabilirsin.büyük bölgeleri haftada 2 defa çalışabilirsin.sırt göğüs bacak 2 defa diğer bölgeler 1 defa küçük bölgeleri büyük bölgelerle beraber 1 defa çalışabilirsin.hard work yapacaksın çığlıklar atacaksın bağıracaksın kasların patlayacak gözlerinden yaş gelecek kusana kadar çalışacaksın yani süre olarak demiyorum bunu 1 saat yapacaksın ama zorluk derecesi olarak kusana kadar çalışacaksın ;) 10-8-6 yapabilirsin.bicepte 21 tekniğini 4 set uygula sonra incline dumbell curl yap bunuda piramit yapabilirsin tabi yapabilirsen :) izole hareketler değilde tüm vücudu çalıştıran hacime yönelik hareketler yapmalısın.deadlift squat mutlaka olmalıdır.sırt için bent over barbell row weighted pull ups kanatlar için.tricepte french press triceps press close grip bench press olabilir.calves için az ağırlık çok tekrar yap öneririm terside olabilir zor gelişen bir bölgedir.bilekler için palm up pam down wrist curl yap wrist roller yapabilirsin parmaklara kadar sarkıt bilek çalışırken.kalça için bridge olabilir.
    http://www.continuing-ed.cc/images/hipbridge.gif
    http://www.best-leg-exercises.com/hip-exercise.html
    bu hareketi mutlaka yap kai greene de bu hareketi yapıyor.
    bacakta çok ağır gir squat leg press kesinlikle olmalıdır.hack squat ta olabilir hatta sakatlık olmaması için daha iyi olur.karın kaslarının tamamını çalış üst alt yan ağırsın her yeri ;) çalışmadık bölge bırakmayacaksın.tabi takviye kullanman gerekiyor ağır çalışacaksın çünkü kas kaybı falan olmasın.

definasyon döneminde bunların tam tersini uygulayacaksın kısacası :) şimdi define falan düşünme kilo al kilo.

sporcu. bunu beğendi.
  2. sporcu.

sporcu. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sinop
    Genelde bildiğim ama pek uygulayamadığım bilgiler ama şimdi okuyunca daha etkili oldu pazartesi haftada 4 gün şeklinde başlıyorum. Harika yazmışsın vücutcuu çok iyi derleşmissin konuyu beslenme-uyku-antrenman ayrıntılı yazmışsın çok teşekkür ederim. Emin ol söylediklerin her harfine dikkat edeceğim hepsi de doğru şeyler zaten. Söylediklerinden sadece heavy duty' yi uygulamayı düşünmüyorum onun dışında piramit sistem falan hepsi tamam. Sana da spor hayatında başarılar dilerim :)

vücutcuu bunu beğendi.
  3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    heavy duty iyidir ben pek bilmem Mike Mentzer in Türk şubesi değerli üyemiz Danny Boy High İntensity Training den iyi anlar ona bir danışın isterseniz :)

sporcu. bunu beğendi.
  4. sporcu.

sporcu. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sinop
    Sezer abinin videolarını takip ediyorum. Biraz karışık bir sistem sanırım. Araştırayım biraz :)

vücutcuu bunu beğendi.
  5. zamisli

zamisli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bench press te kaç kg takıyorsun en fazla barlara yardımsız ?

6. sporcu.

sporcu. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sinop
    Piramit yaptığım zamanlar 60-65-70-75-80 yapıyorum. Ama nizami 10 tekrar yardımsız şekilde en fazla 70kg ile yapabilirim.

vücutcuu bunu beğendi.
  7. doga56

doga56 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    hemen omuz çalışmalısın

sporcu. bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    güzel vucut zamanla daha iyi olur daha sağlam ye ama bence splment kullanma

sporcu. bunu beğendi.
  9. peter02

peter02 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    güzel gelişim ama kardeşim aynı sorun bendede war göğüs ucları vücudun görünümünü bozuyor ben çok rahatsızım bnmde 8. ay göğüs ucları snnki gibi ilerde amliyatla alıdrmayı düşünüyorum

sporcu. bunu beğendi.
  10. sporcu.

sporcu. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sinop
    Eğer ergenlik dönemindeysen problem bu yüzdenmiş ben konuştum doktorumla. Çok kurcalama, kızlara çok elletme geçer kalıcı değil bu durum ergenlikle ilgili dedi :D

11. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kızlara elletmesin mi? :D:D

sporcu. bunu beğendi.
  12. peter02

peter02 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kızlara elletme derken:)

sporcu. bunu beğendi.
  13. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs programını yazarmısın?

14. sporcu.

sporcu. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sinop
    Ya göğsü elletme dedi hemen yanlış anlıyorsunuz :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:28 ----------

Programlarımı genelde hocam hazırlar ben de uyarım. Ancak her ay değişiklikler yapar öyle kalıcı bir programım olmadı hiç. Bu olay vücut için iyi midir bilmiyorum tabi ama zihin açısından çok iyi oluyor sıkmıyor programlar :)

vücutcuu bunu beğendi.
  15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    vücut içinde iyidir program değiştirmek ;)

sporcu. bunu beğendi.
  16. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela genelde neler yaptın göğüs olarak? Çünkü iyi program + genetikle güzel olmuş kardeşim :)

sporcu. bunu beğendi.
  17. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Kardeşim gelişimin güzel olmuş, başarılarının devamını dilerim. bel kalın diyenlere fazla takılma, baktın tehlikedesin definasyona girersin çok istersen, eski fotolarına bakılırsa ekto yapın var yani incelmek senin işin...başarılar...

sporcu. bunu beğendi.
  18. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    başlangıç ölçülerini görmeseydim eh işte derdim, şimdi gayet iyi gelişim diyorum tebrikler:)

sporcu. bunu beğendi.
  19. sporcu.

sporcu. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sinop
    Mesela;

İncline barbell press 12.10.8.8.12
    İncline Dumbbell press 2x10 ve Dumbbell press 2x10
    Cable Cross Over 3x12-15
    Bench Press 12.10.8.8.12

Dumbbell Fly 3x10-12 + (10 tekrardan sonra 10 saniye dinlenip tekrar 10 tekrar yapıldığında 1 set sayılacak şekilde)

Geçen ay göğüs programım bu şekildeydi :)

Ben de böyle düşünüyorum şu an için; hacim, hacim, hacim ! :)

Sayfayı Paylaş