70kg Dips

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Burkar tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
  2. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    homegym yapmışsınız sanırım.Hangi aletler var bahsedermisin şefim.Şu aralar bende kurmayı düşünüyorumda aşşağ yukarı ne kadara patlar merak ettim.

3. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    @cece aynen barfiks ve squat rack var dips stand var mekik sehbası dumbellar ve plakalar var eve kurduğumdan beri gym e gitmiyorum. ama bayağı uğraştırdı böyle bi oda yapmak bilgisayardan çizip sanayi de yaptırdım adam bulması yaptırması getirip götürmesi ordaki insanlarla uğraşması çok zor. böyle bi oda aşağı yukarı 1000 tl ye gelir eğer sanayide iyi bi tanıdığın varsa yoksa daha çok para isterler. Bana sadece squat rack için 1500tl fiyat çeken bile oldu yaptırcaksanız dikkatli olun derim

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  4. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    dostum salonlar malum duyuyosundur kalabalıktan,ulaşım problemi trafik vs artık işkence olmaya başladı o yüzden karar verdim dediğin gibi zor bişey aslında ama kafaya koydum gibi .Biraz daha para ayarlayıp başlıycam.Bilgisayarda fln neleri nasıl çizdin onu anlamadım dostum.

5. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    squat ve dips racklerini proje şeklinde çizip sanayideki adama verdim başka türlü anlamıyolar çünkü. Bu ne gardaş? bu nereye giriyo?, bunu niye yapıyon gardeş?, bu nereye bağlanıyo? gibi saçma sapan 1 ton soru soruyolar bence çizip anlayacağı dilde verdim projeyi. Artık fitness gym salon muhabbetleri çok bayıyo bi süre sonra ağzında sakızla 10kg dumbell curl yapıp yapıp aynaya bakıp havasından geçinmeyen insaların kafasına olimpik barı çarpasım geliyo. Ne yiyim kaç çarpı kaç çalışıyım ne basıyon bugün göğüs günü ... bunlar bayıcı muhabbetler. Kur kendi evine aletleri paşalar gibi çalışırsın

NEBUKADNEZAR, TOLGA992, novizenj ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hahaha çok doğru dedin .İş ciddileşirse özelden bana yardımcı olursan sevinirim dostum ,aynı yerin fln adresini verirsen belki fazla uğraşmayız,tavsiyelerine ihtiyacım olcak.

7. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    Tamam yardımcı olmaya çalışırım

Tevfik Erzon ve cece1 bunu beğendi.
  8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Çok sağlam çatı yapmışsınız tebrikler. Kanatlar muhteşem.

Aletlerle ilgili olarak da yaptırdığınız yeri pm atabilir misiniz? Bende Ankara'dayım, ölçülü olarak 3d çizip yaptırmak istiyorum ama kaliteli/fiyat oranı iyi bir usta bulamadım.

Burkar bunu beğendi.
  9. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    65kg Dips x 6tekrar

shaqdiesel ve sultanmehmed bunu beğendi.
  10. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Ben şimdiye kadar +50 kg ı hiç geçemedim.. Tebrik ederim..

Yanlız dikkat çekmek istediğim bir konu var.. harekete başlarkenki sıçraman.. Vücut ağırlığın ın üzerine + 70 kg da düşünürsek çok ciddi bir baskı oluyor gerek eklemlerde gerek kaslarda..
    Özellikle bu kısımda dikkatli olmanı öneririm..

Oda da gerçekten çok iyi.. En güzelini yapmışsın.. Benim de hayalim böyle bir bodrum/çatı katı/oda vs kurmak.. Orayı kendi salonum haline getirmek..
    Sen ayrı bir oda mı ayırdın yoksa günlük yaşantını devam ettirdiğin odan mı ?

Burkar bunu beğendi.
  11. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    çok teşekkür ederim. Çalışma stillerimiz benziyo zaten. Evet ilk tekrarda dikkat edersen biraz zorlanıyorum dediğin gibi ilk sıçramının verdiği kötü etkiden dolayı 2. tekrarda düzeliyo ama. Kilom 92 ve lanet veremediğim bi 10kg fazla su ve yağ olduğu için eklemler zorlanıyo maalesef ama kemik yoğunluğunu arttıracak ve eklem sıvısını koruyacak şeyler yapıyorum(bol bol mineral, omega3, protein+Cvit... )
    Tek yaşıyorum 1 odayı böyle bi salon yaptım kendi çalışma sistemime göre ayarladım Weighted Calisthenics ve Multijoint egzersizler yapıyorum, arada da sıkılınca salona gidiyorum rehabilitation amaçlı, ayda 2,3 kere fln :D Böyle bi oda kurmak eminim senin de çok işine yarar senin de bu tarz çalıştığını düşünüyorum ama çok uğraşırsın gerçekten bıkabilirisin biraz. Pickup araba ve harcamaya acımıyacağın bi para ve sanayi de adamın olması lazım yoksa bu ülkede çok zor gerçekten böyle şeyler.

sultanmehmed ve Tevfik Erzon bunu beğendi.
  12. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Bircogumuz gibi benimde cok istedigim birsey homegym, sukur istedigim aletleri alabilecek durumdayim fakat koyacak yerim yok maalesef, kismet olurda yeni bir ev alma durumu olursa birkac sene icerisinde ilk isim bunu yapmak olacak.

Bekci, Tevfik Erzon ve Burkar bunu beğendi.
  13. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Boy kaç hocam?

14. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
  15. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ağırlıklı dips ile ilgili kafamda bir soru var.bu konunun sahibi ve bu konudan bildiri alacak bazı kişilerin power çalıştığını biliyorum,sorabileceğim en uygun yer burası.progressive overloadu takip ederek fullbody tarzda çalışmalarımı sürdüyorum.hacim-güç karışık ilerliyorum şuan.belli bir hacim hedefim var,sonrasında direk power a yönelmeyi planlıyorum.haftalık 3 fullbody idmanın 1 tanesinde göğüse compound egzersiz olarak tek başına ağırlıklı dips var.vücut ağırlığım 70-71kg,bugünkü idmanda 15x12x12x12x10x10 tekrarlar,ilk set vücut ağırlığıyla ardındaki setler +10x15x20x25x30kg ağırlıkla.son 6.sette +30kg ağırlığa ragmen rahat 10 tekrar çıkardım,devam bile edebilirdim.40-50kg ağırlık eklesem çıkartabilirim hareketi gibi geliyor.fakat sakatlanmak da son istediğim şey bu yüzden direk çok aşırı artış da yapmak istemiyorum.Dips ile ilgili power tarzda çalışırken belki formu değişik yapma,sakatlanmanın önüne geçme açısından vs. verebileceğiniz tavsiye var mı?Vücut ağırlığım kadar dipsi görmek istiyorum önümüzdeki birkaç yılda.

Burkar bunu beğendi.
  16. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    30kg ile dips yapıyorsan ve yağ oranın %12 nin altındaysa 70 kg ile dips i 1 yıla kalmadan görebilirsin mümkün. Ama kafamı karıştıran kilo takmadan 15 tekrar çalışıp, 30kg ile 10 tekrar çıkarmak biraz garip, ağırlıksız 15 tekrar maksimum değil heralde??
    Sakatlanma işine gerçekten dikkat etmek lazım ona yapıcak pek bişey yok, omuz açma egzersizleri var özellikle dips için. Ama onları hep yapmama rağmen geçen hafta sakatlancağımı farkedip devam etmedim 70 kg 4 tekrardan sorun çıktı biraz 1 haftadır dinleniyorum. Her dips yaptıktan sonra bazı esneme ve açma hareketleri var ama yine de dikkat etmek lazım. Sakatlanmamak için düzgün yapmak da önemli bildiğiniz gibi, iyi bilen birisiniz yanınızda durup gözlemlemesi lazım. Her dipsten önce 10dk ısınma, esneme, eklem açma ver setten sonra tekrar esneme yapmak riski azaltabilir ama önlemez. Eklem desteği almak, Ca+, D almak da önleyebilir.
    Yukarıda dediğim gidi 70kg 1 tekrarı çıkarabilirsiniz 1 yıla kalmadan. Online ders verdiğim bir öğrencim 6 hafta da 20kg 1 tekrar barfiksten, 20kg 5 tekrara çıktı ve 1 tekrar maksimumu da 20kg dan 27kg ya çıktı çok titiz bir çalışmayla yağ oranı çok düşük olduğu için program çok güzel sonuç verdi.

sultanmehmed bunu beğendi.
  17. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    teşekkürler cevap için.ilk setteki 15 tekrar ısınma için.yağ oranım %13-15 arası,ağırlık geçmişim de 5-6 ay civarı.fakat önceden street workout-calisthenics yapıyordum,üni ile birlikte ağırlık çalışmalarına başlayabildim.önceleri vücut ağırlığıyla yaklaşık 70-80 dips çekebiliyordum tek set.esneme germe hareketlerine bakıcam teşekkürler.formumda da sıkıntı olmadıgı düşünüyorum.

18. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Dipste 90 derecenin altına inmemek gerekiyor.. Bahsettiğim dips yaparken aynadan (yan taraftan) kendinize bakarken kolların yere paralel olması yeterlidir.
    Daha aşağı inmenin tehlikeli olduğunu belirtti spor hekimim.. Omuzlar sakatlanması en kolay bölge ve aşağı indikçe omuz üzerindeki gerilim o kadar çok artıyor..
    Dirsekleri sarmak da bana hem motivasyon hemde güven sağlıyordu..

Omuz sakatlığımdan dolayı ağırlıkla dips yapamıyorum, ne yalan söyleyim çok özledim..

Burkar bunu beğendi.
  19. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    abi şu formuna hastayım ya