7 yıldan sonra tekrar ben

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enesovc54 tarafından 15 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Koşu bandı mı? Eliptik bisiklet mi ?

1. Koşu bandı

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Eliptik bisiklet

oy sayısı 1
    100,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. enesovc54

enesovc54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Arkadaşlar,
    Tam kilo vermek akıl danışmak için forumda üyelik acayim dedim ,önceden uyeligimin olduğunu hatırladım. 6 7 sene evvel çok kısa süreliğine fitnes a kafa takmistim.

Adım Enes
    Yaşım 23
    Boy 1.87
    Kilo 118~120
    3 ay önce kıl donmesi ameliyatı 1.5 aydır evden çıkmadan yaşamak 10 12 kg aldırdı bana. Karantina da evde durmaktan kilolarim gözüme batmaya başladı ve sizleri soru yağmuruna tutmaya geldim.
    Evimde küçük çaplı bir spor alanı oluşturmak istiyorum. Aklımda eliptik bisiklet ve kosu bandi var. Hangisini almalıyım ?
    Birde dambıl seti almayı düşünüyorum. Internetten bulabilecegim alabileceğim ürün varsa onuda soyleyebilirseniz sevinirim. Ayrıca alabileceğim bir ürün var mi ? Hani atlama ipi olur eldiven olur artik ne olursa tam neler olabilecegini bilmiyorum. Apartmanda yaşıyorum ses çok problem değil ancak aşırıya kacmazsam daha insancıl olur.
    Şimdiden teşekkür ederim. :)

2. enesovc54

enesovc54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu arada telefonumun şarjı bittiği için düzenleme süresini geçirdim.
    Hedeflerim; 3 5 ay içerisinde 10 15 kg kadar verebilmek.
    Uzun vadede 1 2 sene içerisindede 85 90 kgları görmek istiyorum. Kas hacminin sizler gibi aşırı düzeyde geliştirmek değilde fit ve zinde durmak yeterli olacaktır. Tavsiyeleriniz bekliyorum.

3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Koşu bandı veya eliptik alma. Onun yerine sokakta koş. Boşa para.

Düzgün bir ağırlık seti, bir direnç bandı, bir barfiks barı yeterlidir. Buradaki bazı arkadaşlar gibi iri olmayı isteyip istememenin bir önemi yok, nasılsa olamazsın dostum. Amacın sadece fit olmak dahi olsa hayvan gibi ağırlık çalışmak zorundasın. Zaten bir süre sonra istediğin kadar çalış gelişimin sınırları olduğunu göreceksin.

Haftada 3 gün 1.30 saat full body antrenman yap, 2-3 gün kadar off günlerde kardiyo yapabilirsin. Günlük 500-700 kalorilik eksikle beslen, bu süreçte kilonun 2x kadar protein tüket. Bu şekilde ayda 4 kilo civarında sağlıklı biçimde kilo verebilirsin. Böylece sarkmalar minimum yaşanır (belki hiç yaşanmaz), kaslarını kaybetmezsin, hormonal dengeni altüst etmezsin. Zaten 1.87 boyun varmış, 4-5 aya 20 kg verirsen gayet iyi bir görüntü oluşmaya başlayacaktır.

Despa ve enesovc54 bunu beğendi.
  4. burak7831

burak7831 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    aynen üstteki arkadaşn dediği gibi koşu bandı felan alma boşa para sokakta koş hem gezi yaparsın hemde hava alırsın
    junk food yani çöp yemek yemeyi bırak canın tatlı çekerse günde 1 tane muz ye fazlasını yeme günlük alacağın kaloriyi düşür birde cardio ve fitness yap eğer cardio, fitness ve beslenmene dikkat edersen 1 ayda 10 kilo belki daha fazla kilo verip üstüne kas kazanırsın, sadece inanman lazım sen yapmaya devam et sonuç kesin alacaksın zaten

5. enesovc54

enesovc54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim sizlere sorduğum soracağım bütün sorulara yanıt bulmuş bulunmaktayım :)
    Ancak yine de eliptik veya koşu bandı alacak olsam hangisini önerirsiniz. Sokakta yürümek şu sıra ev halkı içinde pek mümkün değil malum hastalık ciğer hastalarını kötü etkiliyor. En az 1 2 ay daha evlerdeki. O yüzden sokakta koşmanin yanında evde de kullanabileceğimiz birsey arıyorum. Bu arada ciğer hastalığı dedim ancak 2 zatürre geçmişi olduğu için öyle yazdım. Eliptik bisikleti kullanabilecek durumda.

6. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    İlla alacaksan, eliptik yâda bisiklet al, yatay dikey çokta farketmez. Koşu bandının uzun vadede bizim için zararlı olduğunu düşünüyorum.

enesovc54 bunu beğendi.
  7. enesovc54

enesovc54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    O zaman tercihimi eliptikten yana kullanayım. Çok teşekkür ederim :)

kirliiiii bunu beğendi.
  8. Fight To Conquer

Fight To Conquer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle arkadaşların yorumlara gayet güzel
    Ucuz ekipmanlar ile işini görebilirsin
    İp, direnç lastikleri vs
    Hatta vücut ağırlığın ile yapabileceğin milyon antrenman mevcut bunlarada ulaşmak ise. Artık günümüzde bir çok youtube kanalı ile mevcut

Sayfayı Paylaş