1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 aylık düzenli çalışma+beslenme=13kg

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve prontobasso tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 168 üye.
  1. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    fotografları buraya koymanın amacı zaten eksıklerı gorup degerlendırmek kısı eger boyle bır yola basvuruyorsa sadece kendını kandırır kı ben zannetmıyorum boyle bır sey yapacagına arkadasın elıne gecen ne olacakkı yapsa..

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    neden boyle iyigelisim gosteren birine hemen su tarz sorular gelir
    -fotosop mu?
    -kac kez ne kuru yaptin?
    -bu vucudu bu kadar zamanda nasil yaptin?

sirt pozu koy dedim adam 19 dk sonra koydu. mesaji gorecekde foto cekilecekde photoshop yapacakda koyacak. bence bu footolar gercek o vucutda gercek. poz verirken sol kolunu titretmis olay sadece bu.

prontobasso bunu beğendi.
  3. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bu ithamda bulunan Kemocan arkadaşın kendi başlığında kendi çektiği fotoğraflardan bir alıntı yapmak istiyorum,
    aynı bozulmanın bir benzeri bu fotoğraflarda da görünüyor, düşük kaliteli makinalarda bu olağan bir durum.

benim arkadaki çerçeveye olan uzaklığım ve kemocanın arkadaki dolaba olan uzaklığı birbirinden çok farklı, eğerki oda dolaptan benim arkadaki çerçeveden olduğum kadar uzak olsaydı onun fotoğrafındaki distorsiyon(bozulma) da aynı büyüklükte olabilirdi,

Ki benimki yatay düzlemde olduğu için daha fazla dikkat çekiyor, onun fotoğrafında arkada bulunan dolabın çizgileri düşey düzlemde olmasına karşın bozulma sözkonusu.

Ekli Dosyalar:

4. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Gelişimin çok güzel gerçekten;ama yanlış görmüyorsam sağ kolun ile sol kolun arasında çok fark var. Sağ kolunun triceps i fena gelişmiş gibi geldi bana. Genetiğinin iyi olması, yağsız olman ve boyunun hatta boydan ziyade vücut boyunun ve kollarının kısa olması gelişimin kısa sürede çok hızlı olmasını sağlamış. Ayrıca karnın da çok sıkı. Trapez çıkarmaya bak vücudu uzun gösterir. Başarılarının devamını dilerim.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    mide çalışma aşkıyla en önemli yerlerden birine vakit ayırmadığını görmekteyim(sırt) sadece vitrin çalışması yaptığını bilmek için pro olmaya gerek yok. yukarıdaki arkadaşlarımız trapeze yönel demiş fakat sırtın eksik olduğu için trapezin duruşunu hiç düşündünmü ?

alexfethiye bunu beğendi.
  6. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Açıkçası bu geçen zamanda benim için en önemli şey kilo almaktı, koşturmacalarım arasında alabildiğim en yüksek kaloriyi, antrenman sırasında ise yakabileceğim minimum kaloriyi düşündüm. Bu nedenle evet sırt çalışmasını ihmal ettim, bi göğüs kadar bi biceps, triceps, mide kadar ağırlık vermediğim doğru.
    Şu an kilo almadaki 1. basamağım olan 70kg basamağını geçmiş bulunmaktayım, bu dakikadan sonra hedefim orantılı bir şekilde her kas grubunu eşit miktarda çalıştırmak. son 3 haftadır düzenli olarak çalıştırıyorum her grubu.
    Vitrin çalışması dediğin ön yüz mü oluyor flexor.
    Trapez konusunda daha önceden 3-4 sefer yazdım, trapez kası benim estetik anlayışıma pek uyan bir kas değil, eğer amaç müsabık olmak ve body-building kriterlerinde vücuttaki her kasın yeterince çalışmış iri ve kuru olması ise kesinlikle haklısınız. trapez olmalı (her kas gibi)
    Ama benim kendimi görmek istediğim şekil göz önüne alınınca trapez, omuzları düşük yani aşağıya doğru eğimli gösterdiği için benim estetik anlayışımın dışında kalan bir kas grubu.
    Bu nedenle hiç trapez kasını özel olarak çalıştırmadım, çalıştırmayı da düşünmüyorum.

7. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    O duruştandır yada sağ ile solu farklı sıkmaktan falandır muhtemelen kardeşim tam aksine sol kolum daha kuvvetlidir, solla yumruk atarım solağım yani, ve sol kolum sağa oranla yarım cm fln daha kalın.
    Teşekkür ederim görüşlerin için.

8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    tebrikler...azim, düzenli çalışma, doğru ve yeterli beslenme ile güzel yol almışsın. bu işin kolay olmadığı aşikar. ama hırs ve istek her engeli aşar...

yağ oranın gayet iyi...ama aynı yağ oranını koruyup kilo almak da çok kolay olmuyor. uzun zamana ihtiyaç var...bir insan yılda normal yollardan 5 kilo sade kas ekleyebilir vücuda.

kişilere verdiğin bilgiler de ayrıca gayet doğru. bıkmadan usanmadan güzel şeyler yazmışsın onun için de tebrik eder spor yaşamında başarılar dilerim...

9. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim hernan77,
    evet yağ oranını koruyarak kilo almak oldukça zor gerçekten, 7 ayda her ay 3,4 kilo rahatlıkla alınabilir istenirse, ama bunun ne kadarı bize gerekli olan kas kütlesi olur aşikar.
    o yüzden gerçekten çok uğraştım bu esnada çok temiz beslenmeye ve supplementlerden maximum faydayı almaya odaklandım, besinlerin kendi yağları hariç hiç yağ kullanmadım, tuzdan uzak durdum, aslında hep bilinen şeyler bunlar ama uygulamaya geldiği zaman istikrar ve hayatındaki herşeyden ödün vermek gerekiyor.
    Doğal yollardan yılda 5kg saf kas kütlesi kazanmak oldukça zor bir iş ama zor olması imkansız olması anlamına gelmemeli, istenirse vücudumuz buna izin veriyor.

Bildiğim ve emin olduğum konularda elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum, çünkü bende öğrendiğim çoğu şeyi buradan öğrendim ve kendi üzerimde deneyip bir sonuç çıkardım.
    Fırsat buldukça kitap okur gibi sitenin sayfaları arasında gezinip okuyorum, notlar alıyorum, filmler belgeseller videolar izliyorum.

Çok teşekkür ederim tekrardan.

cadocx bunu beğendi.
  10. krkc

krkc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporu yaklasık 2 yıldır yapıyorum ve gelişimim durdu ... hacim için önerebileceğiniz 1 program varmı?
    ek besin olarakta protein tozu glutamine ve creatine kullanıyorum şimdiden ilginize teşekkür ederim
    [email protected] mail atarsanız sevinirim....

11. SemiProBody

SemiProBody Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Prontobasso Tebrik ederim süper calışma olmuş benim hedefimde böle bi vucut ama 72 -73 kiloda bu vücut nasıl oldu anlamadım ben 70 kiloyum göbekte yok :S

12. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    tebrik ederim şekilli vücut takdir ettim..yanlış anlaşılma olmasın ama bi konudaki görüşümü belirtmek istiyorum.gelişimin 7 ay için çok çok iyi yani doğal yoldan ulaşılması zor bir gelişim gibi geliyor bana (genetik harikası olabileceğin gerçeğini de göz önünde bulunduruyorum) özellikle de 28 yaşına kadar 58 kilo olarak kalmış biri gerçekten hard-gainerdır ve genetik olarak kilo almaya gelişmeye çok yatkın değildir sendeki bu değişim bana o yüzden çok normal gelmedi..alt göğüsteki o bombeyi yaratmak ve o şekilde kesmek 7 ay için çok zor bi iş.her ay 2 kiloya yakın kas almak da benim fikrimce baya baya zor..ama yine de genetik harikası olabileceğin gerçeğini de göz önünde bulunduruyorum.herşeye rağmen güzel vücut

Zer0 bunu beğendi.
  13. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    @ SemiProBody
    Niye anlamadın ki 72-73 kiloda böyle vücudun nası olduğunu, yağ oranın ne kadar düşükse kasların o kadar belirgin olur, 176 boyunda birinin hiç vücut çalışmadan kaslarının belirgin halde olduğu ağırlığı %8-10 arası bir yağ oranında yaklaşık 60kg dır.
    Bu ağırlıktaki kişiler oldukça zayıf ve çelimsiz gözükürler ama kemiklerinin üstünü kaplayan incecik ve ufacık kaslar tamamen ortadadır.
    Aynı yağ oranını koruyarak bunun üzerine 10-12 kg alırsan kasların yine belirgin kalacaktır, ama daha hacimli ve şişkin duracaksındır doğal olarak, benim yaptığımda bu oldu. şimdi hedefim aynı yağ oranını koruyarak 85 kg civarına yükselmek.

14. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    :) teşekkür ederim canadian, gerçekten hayatım boyunca hep yaşamak için yemek yiyenlerden oldum, yani sadece midem kazındığında oturdum sofranın başına ve azıcık bi yemekten sonra mide bulantısına benzer (sanki yediklerim midemi doldurmuş yemek borumdan daha aşağıya inmiyormuş ve yemek borumda tam gırtlağımın altında bekliyorlarmış) gibi bi doygunluk hissiyle kalktım masadan. abur cubur hiç tüketmedim sevmedim yani.
    Ama son geçen 7-8 ayda kendimi öyle bir alıştırdım ki çok yemeye, allahım ölüyorum artık diye masadan kalkar oldum ve o şişkinlik ve ızdırap hissi vücudu terkettikten sonra hemen yeni bi öğün yedim ( ye yine aynı hissiyat)
    Tabi bunlarla birlikte neredeyse aylık 500 lira supplementlere gitti weight gainerlar protein tozları animal pak pump stac nitro...
    Bunların hepsi birleşip güzel de antrenman yapınca bu ortaya çıktı, benim avantajım yukarıda da dediğim gibi vücudumun yağ oranının düşük olması ve bu 7-8 ay içinde çok temiz beslenmiş olmam.
    Yemeklerde yumurta ton balığı yağsız kırmızı et tavuk göğsü pirinç bulgur ve yeşillik harici hiçbirşey tüketmiyorum 8 aydır, artık alışkanlık oldu ve bu menülerin hiçbirinde ekstra yağ yok.
    Artık vücudum ve damağım alıştı tadlara.
    Tabiiki herkesin vücut tipi ve metabolizması farklı çalışıyor, herkes proteini farklı oranlarda sentezliyor sanırım ben avantajlı taraftayım biraz.
    "Doğal yollarla" ulaşılması zor, normal gelmedi bana derken eğer kastın kimyasallarsa şimdiye kadar kimyasal ürün (steroid, anabolizan vs.) kullanmadım hiç.
    Teşekkür ederim yorumun için.

15. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Bende aynen senin gibiydim..58 kiloydum boyumda 176..4ay önce 2ay spora gittim 7kilo aldım baya değişiklikler oldu fakat sporu bırakınca gerçekten zayıfladm ve şuan 60kiloyum...BB devam ettirdikçe çok iyi bi spor fakat çokta nankör yani bırakınca hemen çöküyorsunuz maalesef :)

16. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    1.5 yıla değmiş bence. Trapez yapmadığın iyi olmuş inasnı hödük gibi gösteriyor. Başarılar =)

17. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    kiloları kas olarak alınca çökme kolay kolay olmaz, muhtemelen 2 ay giderek aldığın o 7 kilonun büyük bir çoğunluğu sudur, 7 kilo aldım vücudum şişti işe yaradı bu 2 ay bile dersin, ama spor salonuna gitmeyi bıraktığın zaman o sular girdiği gibi çıkar vücuttan.
    Buda sende "body'yi bırakınca sönersin" yargısı yaratmıştır.

Kalıcı kas kütlesi öyle kolay kolay yok olmaz biraz sebat etmek lazım, yılmadan uzun yıllarını vermek gerekiyor bu spora, öyle meyvelerini hemen toplayabileceğin bir spor değil malesef.

Heleki bizim gibi amatörce bu işi yapanlar için birçok şeyden ödün vermek gerektiğinden 1,2 aydan sonra çekiciliğini yitirmeye, eziyet gibi gelmeye başlıyor.
    Ama hırslanıp kendine örnekler ve hedefler belirlediğinde her geçen gün daha eğlenceli olmaya başlıyor. thums:

MR.e teşekkürler yorumun için.

18. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    Atrenörüm sürekli müsabakalardan söz ediyor. Gaz vermek için yeterda artar bile. Buda idman isteğimi düzenliyor.bench_O

19. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    tebrikler dostum iyi gelişim göstermişsin

20. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir

Doğru söylüyo olabilirsin tabiki ben bu işin ehli değilim =) 2ay boyunca beslenmeme çok dikkat etmiştim hardline progainer 4,5 kg kullandım 2ay boyunca 2tane...Bilmiyorum neden hemen kilo verdim ama yaklaşık 4-5ay geçti ve eski kilomdayım..Kas olarak kilo almadığımıda sanmıyorum çünkü omuzlarım olsn trapezler olsn kollarım olsun genişlemşti ama dediğim gibi doğru söylüyo olabilirsin tabiki

Sayfayı Paylaş