1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 aylık düzenli çalışma+beslenme=13kg

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve prontobasso tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 168 üye.
  1. yvzmst

yvzmst Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    selam prontobasso; bacak calısmasını gercekten hiç sevmiyorum. tıpkı senin trapezleri'nin estetik bulup calısmadıgın gibi. açıkcası bana ızdırap gibi geliyor. ama bacakda bazı hareketler için gerekli sanırım. hangi hareketlere destek veriyor tam bilemiyorum ama . acıklarmısın?

2. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    burdan reklam yapmak serbestmi bilmiyorum ama www.netrition.com alışveriş yaptığım site.
    zaten herkes biliyor reklama girmez heralde.
    neresi karşına çıkarıyor, ben öle bişey demedim
    türkiyedenim evet avatarımın altında yazıyor zaten istanbul diye.

Kilo başına evet 2 gram protein minimum doz bu.
    Supplement yani whey proteinsiz bunu yapabiliyorsan yap, yapamıyorsan whey'ide ekle üstüne. ama wheysiz yapabilmen lazım. kendini wheysiz kg başı 2 gr proteine alıştır.

3. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Ben trapezleri estetik bulmuyorum, o yüzden çalışmıyorum zaten, yanlış anlamışsın.
    Güzel durmadıklarını düşünüyorum, bu benim zevkim ama kocaman bi vücut üstünde ince bacaklar nası durur sen bi düşün. bi yesil zeytinin altına iki kürdan sok öyle durur. :D
    Hepimize ızdırap geliyor yvzmst emin ol hiçbi hareket bu kadar sıkıcı ve ızdırap verici olamaz lanet olsun yani.
    Bazı hareketlere değil her harekete destek sağlıyor.
    Şöyleki, bacak kasları tüm vücudumuzdaki kasların 3te 1 ini oluşturuyor ve bu kasların çalıştırılması vücuttaki total testosteronu artırıyor, total testosteronun artması demek daha sıkı antrenman daha fazla güç daha sıkı kaslar, daha yüksek protein sentezi demek.
    Bacak yapmayan insanın diğer kasları bacak yapana oranla daha geç ve yavaş büyür, oldukça geç ve oldukça yavaş.
    Ayrıca estetik olarak iğreti bi görüntü de cabası.
    Bacak şart, özellikle squat.
    Benim bacaklarım vücuduma oranla oldukça ince o yüzden geliştirmek için 4 günün 2 gününü bacak çalışıyorum.

Son düzenleme: 15 Ocak 2010
    alexfethiye, SOLID, cadocx ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    yüzünden hırs akıyo zaten,muazzam vücut.

5. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    teşekkür ederim,
    bana hiç öyle gelemiyo ne yazık ki.
    Hala çok zayıf duruyorum en az bi 85 kilo hedef.

6. daldiy

daldiy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    80 doğumlum boy 178 kilom 82 civarı .5 ay evvel 91 geliyordum. ama göbek duruyor. :d . 78 olunca dieti bırakırım. şölede bi sorun var aslında güçsüzleştim. 50 dakika bisklet çeviriyorum ertesi gün merdiven çıkamiyorum. kas kaybına uğradım sanırım.protein almaya özen gösterdim ama yeterli gelmedi. fırsat buldukca forumu eşeliyorum. yaş itibariyle metebolizmada okadar hızlı çalışmıyor sanırım.

7. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    şu aşamadan sonra yavaşlıyo gelişme ya işte,bbnin en kötü yanı bu.. milim milim ilerliyo kilo artışı fln..mesela boyumuz aynı 72 73de sürünüyorum 1seneye yakındır yağ yok yerimde sayıyorum anlıcağın..hormonlara başvurmayı düşünüyorum bende

8. sao

sao Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle tebrikler 7 ayda gayet başarılı bir gelişim bence.verdiğin bilgiler ve paylaşımlar için de tesekkurler.
    haftada 4 gun calıstıgını soylemıssın.bolgelerı nasıl ayırdıgını(gogus-biceps-triceps...) ve her bolge için toplam kac hareket yaptıgını yazabilirmisin
    1 harekete 8 set yaptıgını ve bunu butun hareketlere uyguladıgını yazmıssın.bıceps trıceps gıbı kucuk kaslar ıcınde bu 8 set sıstemınımı uyguladın.

Son düzenleme: 16 Ocak 2010
  9. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Gelişim durdu diye hemen hormonlara yönelmeyin bence, platodan kurtulmak için çok yöntem var süpersetler triple setler yeme alışkanlığınız hepsi değişebilir vücut çeşitli yöntemlerle şaşırtılabilir.
    Plato öyle hemen gelicek bişey değil bu sitede birçok örnek var platoyu hormonsuz atlatmış, kollarını hormonsuz 45 cm'e çıkartmış.
    Bi aceleniz yoksa hormona girişmeyin derim ben. hormonsuz çok daha saygı duyulur kazandığınız her santime.

Son dönemdeki hacim Antrenman şeklim şu şekilde,
    1.gün göğüs, biceps-triceps (superset) kalf mide
    2. gün bacak, bel, arka bacak.
    3.gün off
    4.gün sırt omuz kalf mide
    5.gün bacak arka bacak bel

Kilo artırmalı ve azaltmalı çalışıyorum
    tekrar sayıları 12,10,8,6,6,4,4,4,max
    ikinci altıdan sonra artırdığım gibi azaltıyorum son tekrar kaç tane çıkıyorsa
    4 hareket yapıyorum bu şekilde her kas için.
    oldukça ağır bir antrenman oluyor ama gelişimde faydasını gördüm, buna başladıktan sonra daha önce çalışmıyormuşum dedim.
    azaltmalarda 3 tane yardımcı gerekiyor çünkü aralarda beklememek lazım biri barı tutuyor tepede diğer ikiside iki yandan ağırlıkları çıkartıyor. ve dinlenmeden devam ediyorsunuz.

Göğüs biceps ve triceps'in aynı günde olması ilk başlarda biraz ters geldi bana çünkü göğüs çalışırken tricepsler oldukça zorlanıyordu, ama alıştım.

Antrenman konusunda öneri ve düşüncelere açığım.

cem_846, sao ve zigbog bunu beğendi.
  10. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    süpersin dostum hll olsun

11. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    sağol adamım ;)

12. ofi

ofi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    valla yorumlarını okumadan dedım adamdakı tıpe bak ful hırs yapmıs salonda yatmıs kalkmıstır kesın ama cok mantıklı calısmıssın takdır edıyorum tebrıkler bıraz gulumsesen fena olmaz hane:p

13. AnschLag

AnschLag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    Yağ oranının düşük olması sebebiyle karnın mükemmel görünüyor. Kanat çalışmasına ağırlık ver =) Kolay gelsin..

14. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    dostum sitede netrition ile ilgili başlıkları takip ettim genelde kargoda takıldı falan yazıyor kimiside arama yapın falan demişler hiçbir konuda yeterli bilgiyi bulamadım. Ben 1 adet protein tozu vermek istiyorum ordan. 40 dolarlık bir protein tozunun bana kargo maliyeti ne olur. Antalya'da oturuyorum buraya yurtiçinden bir kargoyla tekrar mı yollanması gerekir. Bu konu hakkında bilgi verebilir misin.

15. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    protein tozu, weight gainer gibi agır şeyler gelmeyebilir ben hiç getirtmedim, 5 lbs yi aşmaması lazım siparişin.

16. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    üstat gerçekten güzel olmuş... fakat bir şey farkettim bbe başladıktan sonra yüz ifadeniz çok çok sertleşmiş bunun bir bağlantısı varmıdır? :)

17. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    sağolasın
    antrenman sonrası savaştan çıkmış gibi oluyorum, yorgun ve hırslı. Ondandır ;)

18. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Peki sadece 5lbslik bir whey protein tozu getirtsem bana kargo maliyeti ne olur?

Antreman sonrası ağrılarınız ne zaman başlıyor. + Gece uyku sorunu çekiyor musunuz, sık uyanma vs. gibi.

19. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    40 dolar civarı kargo tutar, antrenman sonrası ertesi gün hafif bi ağrı oluyo, belli belirsiz.
    uyku sorunum pek yok.

20. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    -Günde kaç litre su içiyorsun?
    -gold whey protein alımına kaçıncı aydan itibaren başladın.
    -İlk 3 ay günde kaç gram protein alıyordun bunu hesaplamış mıydın?
    -Kilo alarak yağ oranını korumak demek sonuç olarak yağ miktarının artması demektir. Bu hiç görsel olarak vücuda yansıdı mı yoksa yağ oranı aynı olduğu için görünümde mi aynı oldu.
    -Benim kilom 77 yağ oranım %12. Seni hedef aldığımı varsayarsam bana önerin önce yağ oranını %7ye düşür ardından vücut yap mı dersin yoksa önce vücut yap şöyle 85-90 kilo ol ardından yağ oranını %7'ye mi düşür dersin.

Konu dışı: seninle aynı marka whey düşünüyorum. Kargoyla ile birlikte 40+40 dolar= 115 TL Türkiyede satış fiyatı 180 TL. Az da değil aslında fark. Peki netritionda kargo fiyatını peşin mi ödüyosun. Kaç günde gelir acaba?

Sayfayı Paylaş