6 Aylık Fullbody Çalışma Sonrası

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Karneas tarafından 25 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Karneas

Karneas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba
    Yaklaşık 6 aydır fullbody bir program uygulayarak 12 kilo aldım ve antrenman hacmimde farkedilir bir artış oldu ancak kendimi çok yorgun hissetmeye başladım.Beslenmemde yaklaşık 2800 -3000 kalori almaktayım.Programımda compound hareketlere yer veriyorum ve 5x5 yüksek ağırlıktan sonra düşük ağırlık ile 2xtükeniş olarak uyguluyorum.Programım 1 gün off 1 gün antrenman şeklinde.

Barbell Squat 5x5

Bench Press 5x5

Barbell Row 5x5

Lat Pull Down 4x8

Overhead Press 5x5

Barbell Curl 4x8

Z Bar Lying Extension 4x8

Görüşlerinizi almak istiyorum teşekkürler.
    Şu an 74 kiloyum
    fullbodycut.png

Son düzenleme: 25 Aralık 2019
  2. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Kim ne derse desin (her insan bir degil tabi ama) ben kendimde tecrübe ettiğim kadariyla fullbody uzun sureli yapılacak birsey degil .ben spora split programla başlamıştım senin tam tersine sonra 6.ay sonunda bende fullbodye geçtim 2 ay yaptim 2 ay icinde veriminide cok guzel aldim güç artisida cok iyiydi ama bir süre sonra bitmeye basladim fiziksel ve psikolojik olarak adami gerçekten yoruyor .aralıklı sureceklerle maximum 1
    Bucuk 2 ay yapip birakilmasi taraftariyim .

3. Karneas

Karneas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Evet dediğiniz gibi psikolojik olarak da yorgunluk hissediyorum-ki benim için en önemli sorun da bu zaten.
    Fakat split programda,bir fullbody güç antrenmanında kazanacağım gelişimi kazanacağımı düşünmüyorum.Hiç split çalışma yapmadım ve benim için nasıl olur bilemiyorum.

4. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Senin zaten gelişimin cok yavaslamaya baslamistir fullbodye alismistir vucut simdi tam değişim sırası. Spliti bi yap dene ondada gelisim olduğunu görürsün ama zaten ilk aylardaki hizli gelisim artik olmucak

Karneas bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş