6 aylıkım sormam gereken bazı şeyler var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve man of east tarafından 5 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. man of east

man of east Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben 6 aydır düzenli body building yapıyorum
    1.77 boyundayım, 75 kiloyum, yaş 17,
    şu ana kadar kullandığım ilaçlar
    MULTİPOWER-RED KİCK ve ULTİMATE NUTRİTİON- PLATİNİUM SERİES Protein
    herneyse sadete gelelim bu antreman sürecinde ihmal ettiğim bazı kas grupları ve çok yüklendiğim bazı kas grupları olduğu mesela ön omuza hiç yüklenmezken arka omuza deli gibi yüklenmek gibi, aynı şekilde üs göğüse yüklenmezken normal göğüse çok yüklenmek gibi.. Hocam bana vücut geliştirmeye çok uygun olduğumu söyledi bel çevrem 74-75 cm geliyor vücudumun üçgenliği belli olsada bana bulk sın dedi ama çok cabuk geliştiğimi söylüyorlar arkadaşlarım 2-3 ayda okullar açılınca beni tanıyamadılar, hatta hep soranlar oluyo sen body mi yapıyorsn diye :D mesela bench press te 42.5_____42.5 yani demirsiz 85 klogram 8 kere basabiliyorum ama dha sadete gelemedim birincisi kollarım sıktığımda 39-40 cm geliyor ama pek göstermiyorum normal ayakta Z barlan 20__20 demirsiz 40 kg basabiliyorum diyim, ama kollarımdan ben pek tatmin olmuş değilim daha çok ölçü almak istiyorum bide bazı spor salonu hurafelerinden bıktım artık mesela bana gelipte adamın biri yok yaptığımın yanlış olduğunu yok hafif basmam gerektiğini söylüyorlar. Ben eski hocamın sayesinde çabuk geliştiğime inanıyorum çünkü halla 1 yıldır yapıpta yapamıyanlar gördüm.
    mesela özellikle kollardan ölcü almak isteyen birinin
    *haftada kaç kere kol çalıştırması
    *kaç önkol kaç arkakol girmesi
    *set ve hareket aralarını kaç sn ya da dakika tutması ve özellikle çabuk gelişim için hangi ilaçları önerirsiniz?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:42 ----------

ve antreman programımı yazmayı unuttum
    ilk gün Göğüs (4 hareket)- On kol(4 hareket) inanın yeni bacak çalışmaya başladm(3 hareket)
    ikinci gün Omuz( 4 hareket) Kanat (3 hareket) arka kol(3hareket)
    her antreman öncesi 200 mekiki saymıyorum( onada düzenli başlayalı 3 hafta oldu)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:45 ----------

ve yne bşey unuttum bütün hareketler istisnasız 4 set

2. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bence kollarının gelişimi normal 6 ayda 39-40 (eğer soğukkenki ölçüyse) kilonuda hesaba katarak değerlendirmek gerekirse gayet iyithums:
    ayda bir felan ölç eğer gelişim oluyorsa aynı şekilde devam et programına,eğer gelişim durduysa değiştir bence,bu iş sabır işi şimdiye kadar öğrenmiş olman gerekir;)

mesela ben 1.76cm boy 78 kiloyum kolum 38cm i yeni geçti....

3. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    polemik yaratmak istemiyorum ama kaldırdığın ağırlıklar bana çok abartı geldi .yinde göğüste 82.5 barsız ( bar ağırlığına ortalama 10 kg desen 92.5 ) ve kol da 40 kg barsız bar ile birlikte 50 kg basabiliyorsan tebrik ederim . benim gittiğim salonda daha önce yarışmaya girmiş hocalarım senin söylediğin bu ağırlıklar ile antrenman yapıyorlar. ama tekrar söylüyorum amacım polemik yaratmak değil.ve tekrar tebrik ederim başarılarının devamını dilerim.kullandığın ilaçları da yazmışsın . keşke kullandıklarının üzerinde yazanları da okusaydın da onların ilaç değil de besin takviyesi olarak adlandırıldığını bilseydin .

koldan hacim alma konusuna gelince ; antrenmanını 2 ye böldüğünü görüyorum . bunun yerine her antrenmanda en fazla 2 kas gurubunu çalıştırısan daha kolay hacim alabilirsin . özellikle bacak çalışmasının tüm vucuda ve tabiki kolların hacim almasına etkisi gerçekten çok fazla.

1.gün göğüs ön kol
    2.gün omuz arka kol
    3.gün bacak kanat
    gibi bir program deneyebilirsin ya da her gün sadece 1 bölge çalışabilirsin .

4. man of east

man of east Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle umut abi ben bu kadar bastıım için kendimi tebrik ediyorum :D:D ve tabiki eski salonumdaki sevgili hocamı ama bizim ne yalanlan ne de yalancıylan işimiz yok ve dediğin gibi polemik algılamadm ön kolda anlatabildiysem Z bar ile 20 20 yani 40 kg basabiliyorm ama bna hocam demişti öyle bir antreman programı kur ki haftada bi kas grubu en az 2 kere çalışsın diye bende inanın kendim bu programı yaptım :) sürekli ağırlıkları artırarak gittim ve inanın çevremdeki insanlar sürekli yok efendim böle olmaz yok şöyle olmaz 2 ay önce barsız 80 kg de 4 basabiliyodum oda tam indirerek değim aradan 2 ay geçti 85 rahatlıkta tam indirerek 8 çıkartabiliyorum (rahatlık dediysekte pompalama girmiyorum :D:D) ama çok önemli bi sorum dha olcak bni daha çabuk geliştirecek ilaç ya da herneyse besin takviyesi önerebileceğiniz bi ürün var mı dediğim gibi amaç ölçü almak

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:32 ----------

bu fotorafımda koluumun doğal çekilmiş halidir ve daha 3 aylıkken çekilmiştir 37 cm hali :D yenisini en kısa zamanda koyacağım :D

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kollarının gelişmesini istiyorsan vucudun diger kas gruplarınıda geliştirmen gerekir. mesela omuzlarına çok önem vermelisin bacak çalışmayı ihmal etmemelisin bu şekilde kol gelişiminde de istedigine ulaşırsın.
    ayrıca çok agır kaldırmak senin kilonda ve senin gibi yeni sayılacak bi sporcu için önemli degil agır kaldırırken kasların devrede olması önemli.

6. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    fotoğraf koyduğun iyi olmuş . kol o fotoğrafta 37 ise inan ki daha büyük gözüküyor.kaldırdığın ağırlıklar için yalan söylüyorsun demedim sadece bir hata olabilir diye düşünüyordum ama fotodaki kolu görünce bu düşüncem gitti.

besin takviyesine gelince creatin kullanmanı mutlaka öneririm . ilk kullanmanda 2 hafta kreatin yüklemesi yap sonra ise her gün bir çay kaşığı kullan faydasını göreceksin . ama fotografa bakınca kol gayet iyi duruyor.belki senin gözün alıştığı için sana az geliyordur ama bence iyi.

7. man of east

man of east Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim umut abi verdiğin moral için :) bide J.claude haklısın çünkü bunu çok kişiden duydum herkes bacak çalışmalısın diyor daha fazla testesteron salgılıyomuş oda gelişimi daha çok tetikliyomuş :O

Sayfayı Paylaş