5x5'Den sonra program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LeperMessiah tarafından 7 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 3-3.5 aydır 5x5 tarzı bir program yapıyordum ağırlıklarım iyi bir şekilde arttı güçlendim de ama artık antrenmanlarda çok zorlanıyorum ağırlıkları arttıramıyorum da o yüzden yeni program arayışındayım.Her ne kadar kas kütlesi arttırsam kaslarım pek belli olmuyor yağ oranımdan dolayı(şu an %12 civarında).Sizce definasyon programına geçmeli miyim yoksa erken mi olur veya bana nasıl bir program önerirsiniz ? Gücümü minimal düzeyde kaybetmek ve kaslarımın belirginleşmesini istiyorum.Haftada 5 güne kadar salona gidebilirim.
    Bu arada başlangıç ve bitiş ağırlıklarım:
    Bench 40 >>70
    Squat 50 >> 90
    Deadlift 60 >> 110(son 2-3 hafta attıramadım bunu set bittiğinde bayılacak gibi oluyordum)
    OHP 30 >> 45
    Barbell Row >> Bunun başlangıç ağırlığını hatırlamıyorum ama 65 kg ile bitirdim bunu da yaklaşık 1 aydır arttıramıyorum.

Son düzenleme: 7 Şubat 2020
  2. Can02

Can02 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bana sorarsan 5x5 ten biraz daha kuvvet kazanmak amacıyla kendine 3 yada 2 farklı full body programı oluştur. Örnek olarak A B programı A programı squat ile başlarken ve bacakta 2 3 hareket bulunurken, B programında bench ile başla ve göğüs ve omuza ağırlık ver. Yok istemiyorum dyosan 5x5 programına 3x8 yada 4x8 lik asistan hareketler ekle dar bench yada chin up gibi... Kolay gelsin.

3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Ağırlıkların süper artmış. Bence Ağırsağlam 3x5 bakabilirsin, şu an bende ondayım.

Sayfayı Paylaş