5x5 deneyimleriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve WCX tarafından 17 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. WCX

WCX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    2-3 haftadır bu programı uyguöuyotum bacaklarım ciddi şekilde hacim almaya başladı, sırtta da hissiyat güzel fakat bench press te göğsümü hissedemiyorum bir türlü, ne zaman bench press yaptıysam da hissedemedim. Ayriyetten de bu programı tamamlayıp güzel hacim alabilen var mı ? Ağırlıklar artıyor her türlü zaten ben hacim kısmıyla ilgileniyorum, full body veya upper-lower gibi bir modele geçmek daha mı uygun olur halihazırda 8 ay tecrübem var.

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    5x5 stronglift yaptığını varsayarak yazıyorum reg park'ın yazdığı orijinal sistem pek bilinmiyor yada uygulanmıyor. Hacim kazanma amaçlı bir program değil. Hatta güç amaçlı yeni başlayanlar için bile tartışmaya açık bence. Önceden severdim ama yeni şeyler öğrendikçe bakış açısı değişiyor.
    Hacim amaçlı planlanmış başka bir program seni daha çok tatmin edecektir. Full body, alt/üst, itme/çekme, çift bölge split vs vs. Sistemden ziyade planlama önemli.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. WCX

WCX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arnold hep compound hareketler yapın diyor belli bi kas kütlesi ve güç elde etmek için bu da düşündürmüyor değil o da bu şekilde başlamış. Reg park öyle göstermişti hatta sanırım. Evet stronglifts yapıyorum.

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.t-nation.com/training/reg-parks-5x5-program

Orjinal 5x5 bu. Bu adam bu sistemle harikalar yaratmış tabi çeşitli destekler olabilir, o konuda kesin bir bilgi yok. Bu kenarda dursun.
    Hacim senin için önemliyse powerbuilding mantığına bakmanı tavsiye ederim. Her kas grubuna 1 compound, 1 yada seviyeye göre 2 izole hareket yazılıyor. Compound hareket daha yoğun 3x5, 5x5vs izoleler yüksek çalışma hacmi 3x12, piramit ve şeklinde oluyor. Böylece hem güç kazanımı, hem hacim geliyor. Bunu ister full body şeklinde, ister çeşitli splitler şeklinde yapabiliyorsun o kısmı tamamen sana kalmış.
    Bu arada daha 2-3 hafta olmuş. En azından 10-12 haftayı gör öyle farklı program arayışına gir. Sisteme uygun başladıysan ilk 5-6 hafta zaten hafif geçiyor. Sonrasında asıl mevzu başlıyor :)

Son düzenleme: 17 Şubat 2019
  5. WCX

WCX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Pekala devam edeyim madem o halde, workout A ile B ye dips ve chinup eklesem daha iyi olur sanırım antrenman hacmini artımak için.

Bu arada linkte Phase One mı yoksa Phase Two for bodybuilders ın mı uyhılanması gerekiyor?

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Phase 1 ile başlıyorsun 3 ay sonra 2 ye geçiyorsun. 3 ay phase 2 yapıp sonra 3 e geçiyorsun. Direk 2 den başlamak, yürümeyi öğrenmeden koşmaya çalışmak gibi olur tahminimce. Her ne kadar belli bir tecrübe olsa da gene de ustanın dediğini yapmakta fayda var.

Sayfayı Paylaş