40 yaşında body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve baracuda66 tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. baracuda66

baracuda66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaşım 40, boyum 1.78, kilom 85. 2,5 aydan beri body yapıyorum ilk 1 ay başlangıç için hafif bi programla başladım daha sonra hocanın verdiği programı yapmaya başladım. Salonda 5 hoca var ve her hoca kendine göre program veriyo ne yapacağımı şaşırdım. şu anda uyguladığım programın doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bu arada hocanın tavsiyesi üzerine PROTEİN - HARDLİNE 3 MATRİX. L.CARNİTİNE olarakta NUTRADE Liquid 3500 mg 20 ampul X 25 ml kullanıyorum. Sorum şu, bu programı uygulamamda sakınca varmı. 1 GÜN- KOŞU BANDI 20 DAKİKA / ELİPTİK BİSİKLET 10 DAKİKA / LEG EXTENTİON / LEG PRESS / HACK SQUAT / LEG CURL / PRESS BEHİND NECK / MİLİTARY PRESS / SİDE LATERAL RAİSE / PUSH DOWN / STANDİNG DUMBELL TRİSEPS / DUMBELL KİCK BACK / SİT UP / LEG RİSE / TWİST 2 GÜN- KOŞU BANDI 20 DAKİKA / ELİPTİK BİSİKLET 10 DAKİKA / BENCH PRESS / İNCLİNE PRESS / DUMBELL FLY / PULL DOWN FRON / PULY ROWİNG / DUMBELL ROWİNG / BARBELL CURL / SCOTT CURL / CONSENTRATİON CURL / WRİST CURL / SİT UP / LEG RAİSE / TWİST. Yardım ve önerileriniz için teşekür ederim

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bunları kaç set kaç tekrar yaptığını da yazsan daha açıklayıcı olur hocam

baracuda66 bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hayyyy massallaaah kac Saat sürüyor bu antreman?haftada kac gün uyguluyorsun?ve acar set yapiyorsun Kacar tekrar v.s.
    yeni baslayan birisi icin ek besinler gerekli degil,böyle bir programi ise hic tasvip etmiyorum,bu program adami öldürür yaauuww:)

baracuda66 ve Yaver27 bunu beğendi.
  4. baracuda66

baracuda66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Her bir hareketi 12 tekrardan 3 set yapıyorum. ek besinleri birkaç ay kullanmasam daha iyi olacak gibi. Peki nasıl bir program tavsiye edersiniz. Bu arada ilginize teşekkür ederim.

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Forumun antreman bölümünde bircok örnek baslangic programlari mevcut,onlari bir arastirin,ordan kendinize isinize bünyenize uyabilecegini düsündügünüz kendinize göre bir program cikarin daha sonra kafaniza takilanlari Burda tartisalim.
    Ek besin konusunda cok acele edilmis bu kesin,antreman programiniz ise cok ama cok agir,böyle bir programi cok ileri seviyede bu sporu icra eden birisi bile hakkini vererek zor cikartir,haftada kac kez bu programi icra ettiginizi ise yazmamissiniz.fakat yasiniz bu sporu icra etmek icin kesinlikle gec felan degil,bu tavsiyeleri 45 yasinda birisi olarak veriyorum.
    Kolay Gelsin.

Balboa7, baracuda66 ve Created By Loss bunu beğendi.
  6. baracuda66

baracuda66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haftada 4 gün yapıyorum. Pazartesi - çarşamba - cuma ve pazar günleri. Ciddi efor sarf ediyorum. salon evime 5 dakika mesafede ve spordan sonra evin yolunu zor buluyorum.

7. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Okurken tükendim....

Sic Semper Tyrannis

Bekci, Onur BABACAN ve baracuda66 bunu beğendi.
  8. baracuda66

baracuda66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1 Hafta sonra eklemeler yapmak kaydıyla diğer hocanın verdiği program şu şekilde. 20 dakika koşu bandı %60 hızda + 10 dakika eliptik bisiklet + 3 dakika twister ++ her biri 2 set 15 tekrar. leg extention + chest press + front pull down + sholder press + alternatif dumbell curl + push down + side bend + kneep ups + hiper extention. bu program uygunmudur
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Aralık 2014 ---
    Yeni program biraz daha insaflı gibi :)

9. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Evet bu daha makul, ancak duzeltmek gerekirse, leg ext yerine squat, chest press yerine flat bench press, dumbell curl yerine duz barla barbell curl bilegi zorlarsa z bar ile, hyper ext front pull down'in arkasina alinabilir, 20dakika bant yerine 15dakika bant hiit seklinde, side bent gerekli degil 10 dakika eliptik son hareket olarak yapilabilir...

Sic Semper Tyrannis

baracuda66 ve Bekci bunu beğendi.
  10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    İlave olarak kardio ve karin calismalarini antreman sonrasi yapman performansini pozitif etkilicektir.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

baracuda66 ve Created By Loss bunu beğendi.
  11. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Tesekkurler o detayi atlamisim

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş