40-40-20 Oranı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve frontpage tarafından 20 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Çok fazla Türkçe kaynak bulamadım bu orandan fazlaca görüyorum yabancı sitelerde. Genelde cut-ing yaparken kullanılıyor sanırım ama tam olarak anlayamadım nasıl çalışıyor?

400 gr prot-400 gr karb.-200 gr yağ mı demek bu oran?

eğer bu şekilde çalışıyorsa sadece 1800 kalori yağdan gelecek bu sistemde. Bilen varsa açıklayabilir mi

kendi oranım genelde günlük 400-450 gr protein 350-400 gr karbonhidrat almaya çalışıyorum genelde yağsız yapıyorum yemeklerini de. yer fıstığından falan geliyodur zaten yağ diye. aydınlata bilir misiniz?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Toplam kalorinin %40-%40-%20 si şeklinde. Bu arada 400-450gr protein nedir? O aklı kimden aldıysan koşarak uzaklaş, bir daha da yaklaşma.

frontpage bunu beğendi.
  3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    max 170 180 gr protein yeterlidir. Protein zehirlenmesi diye bir gerçek var. Ayrıca ürik asit, gut hastalıkları da var. Özellikle eti temkinli tüketmeli.

frontpage bunu beğendi.
  4. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    fazla protein fazla kas yapmaz kaslarda mikro yırtılmalar varsa protein buraları doldurarak tedavi eder kas büyümesine dolaylı yoldan yardım eder.bu tedavi sürecinde vücut midede kaç gram protein var diye bir hesaplama da yapmaz.alınan proteinin gramajına göre bir büyümede sağlamaz

frontpage bunu beğendi.
  5. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Pardon evet aceleyle açtığım için öyle oldu. 400-450 gram tavuk/balık diyecektim direkt protein demişin. Teşekkürler herkese

Sayfayı Paylaş