4 Aylık Yağ Yakımı

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve FerhaTR tarafından 12 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar BodyForumTR ;

Öncelikle kendimi tanıtayım. Ben Ferhat. 20 Yaşındayım.Aydın Nazilli' liyim. Şuanda Elazığ'da Fırat Üni. de Otomotiv Mühendisliği okuyorum.

Bu sporla 17 yaşında tanıştım. O zamanlar psikolojik rahatsızlıklarım vardı. İnsanların benimle dalga geçtiğini düşünürdüm. İnsan içine çıkamazdım. Arkadaş sayım oldukça azdı. Bunun üzerine doktora gittim. Doktor Paxil denilen
    bir ilaç verdi. Bu ilaç bana iyi gelecekti ve mutluydum. Ama ilaç kilo aldırdı. Ve hayatımın en kilolu zamanlarını yaşıyordum. 69 kilodan 86 kiloya kadar çıktım. Bu ilaç bana iyi gelecekti ama bana kilo aldırdığı için yine aynı noktaya geldim. İnsan içine çıkmakta, konuşmakta çok zorluk çektim. Suskundum iyice sustum. Kilo aldığım için spora gitmeye karar verdim. Fakat hemen gitmedim. Spor hakkında 1,5 sene gibi bir süreçte A'dan Z'ye tüm herşeyi araştırdım. Beslenmesinden antreman tekniklerine kadar. 1,5 sene sonunda ailemi zorda olsa ikna ettim ve spora başladım. Bu sporda hızlı ve sağlıklı sonuç için supplement kullanmam gerekliydi ve ailemden gizli supplement aldım. Fakat ailem farkına varınca hepsini çöpe attılar. Sporu bıraktım. 20 yaşında üniversiteye başlayınca ailemden uzak olduğum için istediğim gibi sporu yapabilirdim. Ve 4 aydır sporu büyük bir sevgiyle yapıyorum.

Bu 4 ay içinde çok yol kat ettim. 86 kilodan 74 kiloya düştüm ve bu kiloyu sağlıklı şekilde verdim. Psikolojik sıkıntılarım geride kaldı hapı bıraktım ve sporla hastalığımı yendim. Ailemin bana gönderdiği aylık 400 lirayı spora harcıyorum ve bu spor benim hayat tarzım. Herhangi bir ihtiyacım değil. Hayatımın her dakikası bu sporla.[​IMG]

Önceki Halim : https://www.hizliresim.com/NAdyvg
    Sonraki Halim : https://www.hizliresim.com/8Z3GpW

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler..

İyi Forumlar...

2. kıllıvücut

kıllıvücut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    harikasın örnek olucak tarzdan bi gelişim

FerhaTR bunu beğendi.
  3. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Bu kadar sporu sevmiş olman çok güzel Ferhat ;) şimdi 100 kilo 2 insan olduğunu düşün biri hiç spor yapmadan sadece hacimli diğeri de vücut geliştirmiş formuyla hacimli hangisinin kendine daha çok kendine güveni olur ? tabi ki de sporcunun kendine daha çok güveni olur yani ben öyle düşünüyorum :D sporcu her zaman kendiyle daha barışıktır kendine daha iyi bakar ve daha iyi sosyal hayatı olur hayata daha akışkandır genel olarak senin de bu sporla daha mutlu olman dileğiyle başarılar ;)

FerhaTR bunu beğendi.
  4. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Şu mesajı okuyunca mutlu oldum. Bazen bir mesaj bile insana o kadar güven veriyor ki. Anlatamam. Mükemmel cevabın için teşekkür ediyorum.
    Saygılar.

bodykazm bunu beğendi.
  5. RedSnake

RedSnake Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Izmir
    Gelişim harika izlediğin yolları neler yaptığını anlatır mısın diyetini çalışma saatlerini falan gerçekten çok merak etim

FerhaTR bunu beğendi.
  6. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    https://www.bodyforumtr.com/threads/makro-hesaplamaları-ve-mükemmel-değişim.124998/
    Linkten kendine uyanları seçerek beslenmeni kontrol altına alabilirsin.
    Antremanda cardioya fazla önem verdiğim söylenmez aslında. Cardio ve ağırlık antremanları aslında ayrı yapılır fakat benim yaptığım ikisini bir arada yapmak.
    Cardioyu başta 10 dk ve antreman sonunda 10dk şeklinde yaptım. Beslenme gerçekten önemli.

7. RedSnake

RedSnake Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Izmir
    Spor salonunda kac saat harciyorsun

8. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    İdeal süre 45dk ile 1 saat arasıdır. Bende bu süreler arasında sporumu yapıyorum.

9. NuuJacK

NuuJacK Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Değişim çok iyi fiziksel görünüşün nerdeyse baştan aşşağı değişmiş

FerhaTR bunu beğendi.
  10. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Değerli yorumun için teşekkür ediyorum.

11. thekingsong

thekingsong Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Helal olsun seni cani gonulden tebrik ediyorum , Zeybekler sehri Aydinada selam olsun

12. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    helal olsun vallahi :) azmin sonucu bu olsa gerek , benim de aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum o da şu ki üst kısımda ki yağın çok çok fazlası gitmiş bu sürede ağırlık + kardiyo mu gittin ve bunlara ne kadar zaman verdin paylaşırsan sevinirim başarılarının devamı dileğiyle :)

13. jrgkzr

jrgkzr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    öncelikle tebrik ederim spora yaklaşımın , araştırman ve değişimin için . ancak cardio programın benim araştırmalarıma ters düşüyor . uzun uzun yazmıycam . şöyleki cardio da yağ yakımını hedefleriz . cardio da nabzını belli i noktaya çıkararak yağ yakımını başlatmayı hedeflersin . sen 10 + 10 dakka da nasıl bu işi yapıyosun anlamadım . hiit yapsan bile 10 dk yetersiz . kaldıki hem forumda hem diğer sitelerde araştırırsan cardio en az 35-45 dakka en fazla 1 saat olmalıdır . bu süreden az yaparsan bi işe yaramaz çok yaparsan kas kütlenden ödün verirsin . sen ağırlık çalışmandan önce 10 dakka diye yaptığın ısınma , cardio değil . yanlışım varsa düzeltin ama ben bu bilgiler doğrultusunda sporumu yapıyorum . umarım yanlışlarımızı düzeltip daha doğru spor yapmaya devam ederiz .

Clean bunu beğendi.
  14. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Cardio Antremanını antremandan önce 10 dk ve sonra 10 dk şeklinde yapıyorum. Ağırlık + cardio denebilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2016 ---
    86 kiloyken cardioya daha fazla önem veriyordum tabiki. Kişiden kişiye göre değişebilir. Herkese aynı yorumu yapmak yanlış olur. Kilolarımdan kurtulmaya başladığımda cardio antremanını azaltmaya başladım. Başlarda bende 30-35 dk cardio yapardım tabiki :)
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2016 ---
    4 ayda 12 kilo verdim. Şuan sporda 5. ayım ve 70.9 kiloyum. Sporumu 45dk ila 1 saat arasında yapıyorum.

15. adayyy

adayyy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yüzün resmen erimiş dostum, beslenme programını yazar mısın?

16. SteyLeR

SteyLeR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam beslenme spor programını ve eğer kullandıysan suppelementleride özelden iletirmisin ? :)
    hocam beslenme spor programını ve eğer kullandıysan suppelementleride özelden iletirmisin ? :)

Sayfayı Paylaş