1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4 Aylık sporcu . . .

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Selizar tarafından 28 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 33 üye.
  1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yaz aylarında özellikle beslenme kaynaklı olarak bu turden rahatsızlıklar yaşayabilirsin.heleki bizim gibi özel beslenenlerde bu durum daha sık gözlemlenir.Karaciğere destek vermek bir nebze olsun rahatlatacaktır.deniz suyununda faydası tartısılmaz sanırım(cilt kaynaklı durumlarda).

2. zk166

zk166 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kür ne allah aşkına beyler? bu arada ben 1.88 boyunda 66 kiloyum.hoş değil kilo alamıyorum ne yapacğımıda bilmiyorum

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forum konularını ve forum kurallarını okuyarak başlayabilirsin..bu mesajın yeri burası olmamalıydı..lütfen forum kurallarına riayet edelim..

Son düzenleme: 1 Eylül 2007
  4. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Bu poza ve vucuda gerçekten yorum yazılacağını zannetmiyorum. Ayrıca o kolun 41 cm geleceğini hiç ama hiç zannetmiyorum. Trisepler hiç belli olmuyo bikere. Birazcık biseps var, onunla da olsa olsa 37-38 gelir.

Bu resimdeki vucut bana ait ve kollarım 35 cm geliyor. İstersen kıyasya bi kere.

Artı ben cüce denecek kadar kısa boylu biri değilim boyum 1,86. kilo 80.

Bizim salonda bir abi vardı 180 boylarında falan. 6 senedir çalışıyo kollar 41,5 cm ama kol da ne kol aman yarabbi.hyper_ Koca koca trisepsler, dolgun ve damarlı bicepsler. Yani demek istediğim öyle 4 ayda falan 40 cm, 41 cm mümkün değil. Ha yapmaya kalsa yaparsın ama yağ olarak. Yaparsın ama sende yağ da yok ne diyecez şimdi.:p

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce

Steroidlerin yan etkileri makalesini okursa cevabı alıcaksın.

https://www.bodyforumtr.com/upload/St...n_Etkileri.pdf

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    selizar acelen nedir bir yarışmaya falan mı katılacaksın 4 ayda yaptığın kası 15 ayda yapıp daha sağlıklı olabilirsin bilmiyorum tercih senin ama aynı yaştayız sana yazık olmasını istemem düzenli çalışma ve iyi beslenmeyle supp. sız bile iyi bir biçimde gelişmen mümkün birde optimum kullanıyorsun ki bu çok kaliteli bir protein tozu doğru .diyorsun her koyun kendi bacağından asılır ama hiç bir şey zaten bir geceden olmuyor bu siteye 5-10 yıllık sporcular üye bence bu işi zamana yayman daha iyi olacak. birde bir söz vardır 'hızlı giden hızlı döner ' diye umarım bir kere daha düşünürsün

Despo bunu beğendi.
  7. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    herkeze teşşekkur ederım yorumlar için.
    Ben halimden gayet memnunum.Bazı arkadaslar ne bu acele demıs evet acelem var bır an once hazırlanıp Gencler Vucut gelıstırme Turkıye yarısmasına hazırlıyorum kendımı...

8. denizz

denizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kür ne demek

arkadaşlar kür ne demek?benimde sırtımda sivilcelenme var birazda göğüs aramda...ama ben spor yapmadan önce az miktarda vardı..terleyince çıkıo yada tenim nemli olunca...ama kür nedir anlamadım..3.5 aydır yapıorum ama yağsız dengeli beslenmeye çalışıorum...

9. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Daha 4 ay lık sporcular küre giiriyorlar çok entresan.
    Benim 4.yılım hiç küre girmedim , küre girmeyi çok defa düşündüm amabir türlü
    yapamadım .

4 aylık bir sporcunun küre girmesini ben şuna benzetiyorum.
    Daha 4 aylık bir bebeği kusbası et yidirmeye filan benziyor
    Demek istediğim bu kadar saçma ve mantıksız.

10. denizz

denizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kür ne demek? neden bukdr karsısınız kür ne demek arkadaslar ben bilmiorum

11. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    forumda bir ufak arama yaparak,sorduğun sorunun cevabını çok kolay bir şekilde bulabilirsin;)

12. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    yazmışsın arkadasım.
    4 yılını bu sekılde bır vucut yapmaya harcadıysan cok buyuk bır yanlıslık var sende demekkı.4 yıl gıbı uzun bır surede salonumuzda cok ıyı vucud yapan ellee sayamıycagım kadar ınsan var. 4 yılda naturel bunu yapmıssın bende 4 ayda bu sekılde yaptım fark ortada zaman kaybedemem bır oncekı postadada yazdıgım gıbı gencler yarısmasına gırecegım anatabıldımı ? aa bu arada bacaklarımda ıyıdır . . . .

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    4 yıllık bir vg cinin yaptığına 4 aylık bir vg cinin yetişmesi mümkün değildir
    Ayrıca yarışmaya girdiğinizde en az kişinin katıldığı siklete adınızı yazdırırsanız dereceniz daha yüksek olur

MT bunu beğendi.
  14. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT

İyi güzel yarısmalara gireceksin başarılar elde edersinde biz de övünürüz.
    Yanlız benim yaptıgım şey de herhangi yanlıslık yok
    Dünyanın kürüne gir genede 4 ay da bırak 4 ay'ı 1 senede bile bana kolay kolay yetişemezsin dünyanın kürünü de yapsan.

Neyse sana yarısmalarında başarılar dilerim.

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Selizar hesaplayamadığın bir şey var. Eğer gerçekten pro düşünüyorsan, bunun uzun vadeli planlarına etkilerini de düşünmelisin. Şimdi yaptığın kürlerle ileride daha iyi seviyedeyken yapıp, sağlam verim alabileceğin kürlerin etkilerini düşürüyorsun.
    Zaten hormon seviyen yüksek bu yaşlarda. Vücudu kasa doyurup, 2 sene sonra küre girsen uzun vadede olumlu etkilerini göreceksin. Neticede kürle busporu yapıyorsan zun vadeli düşünmek zorundasın çünkü bırakmanın etkileri sende daha dramatik olacaktır.

FleXoR bunu beğendi.
  16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çok güzel anlatmışsın

Kısaca ilk zamanlarda yapılan kürler temel oluşturmaz hatta temeli götürür

17. soldiereye

soldiereye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Denizz kardeşim burada konusulan kür belirli zaman aralıklarıyla vucuda steroid alımı. Mesela x ilcının1 ay kullanılması y ilacının 2 hafta alınması gibi bişey forumdaki arkadaslar karsı cunku bu spora yeni baslıyan bir arkadasımızın baslar baslamaz uygulaması yanlıs uygulanması halinde cok seyler alır goturur pişmanlık yaratır.Tabi her kür denincede steriod olarak algılama cunku supplement kürüde var ;)

18. mr890

mr890 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kollar 41 mi arkadaş sen kendini baya büyük görüyosun o kollar en fazla 37-38 ayrıca sen bu kafayla gidersen ilerde hiç bi şey elde edemesssn söliim daha 4.aydan kürde ne demek yaw yeni başlayan arklara fazlasıyla kötü örnek oluorsun hem yazdklarınla hemde kür yapmanla

19. constant

constant Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum.Gerçekten çok bilgili ve bu spora gönül vermiş insanlar var bunları yazdıkları yazılardan anlamak mümkün.
    Ayrıca siteyi uzun zamandır takip etmeme rağmen üye olmamıştım, çünkü daha önce hiçbir sayfada yazı yazma ihtiyacını hissetmemiştim.
    Bu yüzden sana teşekkürü bir borç bilirim sevgili Can.
    Burada sana dair bişey söylemekten öte yeni başlayan arkadaşlara bişeyler deme ihtiyacı duyuyorum.
    Öncelikle bu spora temel hareketlerle başlanır; mekik,ters mekik,yan mekik,barfiks,şınav,bacak çekme gibi yani ilk aylar böyle geçer. Bu spor gerçek anlamda çok uzun dönemi kapsar öyle 3-5 ayda vücut yapayım piyasada gezeyim mantığı kesinlikle yoktur.
    Sana gelince Can sana bir tavsiye verme ihtiyacını görmüyorum çünkü burdaki insanların öğütlerine kulak asmakla kalmayıp, 4 sene vücut çalışmış olan birini kendinle veya senin gittiğin salondakilerle kıyaslayıp ukalalık yapıyorsun.
    Senle aynı dönem kürsüz başlayanlarla, senin vücudu karşılaştırdığımızda sendeki gelişme ve değişim onlardan çok fazla olduğu hemen göze çarpar.Ama unuttuğun birşey varki senin vücudun onlardan daha kaslı değil. Senin vücudunun ve kollarının içi yağ ve su dolu.Ayrıca kollarına 41cm parantez içinde sıcak demişsin. O kolları istersen sobaya sokup ısıt yinede 35cm i bulmaz
    Sen cahil birisin, eğitim bakımından olmasa da body building sporu açısından ve çok tecrübesizsin.
    Kendi hayati sağlığın için, hemen kür ü bırak ve biran önce bodybuilding el kitabı al onu oku...Ben dahil, burda yazılan yorumlardan farklı bişey yazıyorsa, bildiğine devam et...
    Sana tavsiye vermeyecektim ama sana gerçekten acıyorum ve düştüğün duruma üzülüyorum :(

Son düzenleme: 19 Ekim 2007
  20. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ya sırt diğer bölgelere göre çokmu daha iyi gelişmiş , banamı öyle geliyo

Sayfayı Paylaş