4 Aylık değişim 88 kilodan 71 kiloya (Destek ve tavsiyelerinizi bekliyorum)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve LuciFeriaNx tarafından 18 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. LuciFeriaNx

LuciFeriaNx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu sporun ne kadar zor bir spor olduğunu tahmin edememiştim. Gerçekten çok zor, sabır isteyen ve ciddi anlamda emek harcanması gereken bir spor olduğunun farkına vardım. Şimdilik bu posta atabilecek bir before after fotom yok ancak ilerleyen zamanlarda atmayı düşünüyorum.

Bundan yaklaşık 4 ay kadar önce 88 kg iken spor yapmaya, fazla kilolarımdan kurtulmaya ve fit bir vücuda sahip olmaya karar verdim ciddi anlamda. Bu yönde bir salona yazıldım ve hocalarımın tavsiyesi ile haftanın 5 günü ( 3 gün ağırlık ve 2 gün kardio) istikrarlı bir şekilde aksatmadan ve yediğime içtiğime dikkat ederek 71 kiloya kadar düştüm. Yağ oranım başladığım %28 civarı iken şu an %14 seviyelerinde aşağı yukarı. Şu an kardio antrenmanlarını çıkartarak sadece ağırlık antrenmanları yapıyorum ancak her antrenman sonrasında yine 15-20 dk arası kardio yapıyorum. Bu kilo verme sürecinde BCAA Pro ripped kullandım. 72 kiloya düştüğümden beri de BCAA'nın yanı sırada Whey Protein de kullanmaktayım.

Ancak hala istediğim fit vücuda sahip olabilmiş değilim. Boyum 1.68 olduğu için aşırı kilo almak ve eskisi gibi 80'li kiloları görmek istemiyorum. Çevremde 71-72 kilo bandında olup gerçekten fit ve hafif kaslı vücuda sahip sporcular görüyorum ve benim de amacım 71-72 kilo bandını koruyarak yağ oranımı azaltmak ancak bir yandan da kas kütlemi az bir arttırarak istediğim fit vücuda sahip olmak. Yani aşırı iri yapılı bir görünüm istememekteyim ancak kasların da iyi kötü belirgin olmasını istiyorum.

Eskisine kıyasla kollarım, omuzlarım, göğüslerim, bacaklarım vs gerçekten bir yol kat etti ancak göbek bölgem ve bel simidi eskiye nazaran neredeyse yok denebilecek seviyeye gelmiş olsa da hala yağlı olarak durmakta. Kilo verme sürecimde karbonhidrat ve yağ oranımı bir hayli düşük tutup proteini yüksek tutarak beslendim. Ancak şu an geldiğim noktada bu beslenme programımla kas kütlemi artıramayacağımı ve karbonhidrat alımımı artırmam gerektiğinin bilincindeyim amma velakin kilo almaktan ve şu anki halimden de kötü olmaktan korkuyorum. Dediğim gibi boyum 1.68 ve bu boya göre fazla kilo almam vücudumu kötü gösterecek gibi geliyor. Çevremdeki kişiler ise kilo almadan kas kütlemi artıramayacağımı önce kilo alıp kas kütlemi artırmam gerektiğini sonrasında ise tekrar kilo vererek yağları azaltmam gerektiğini söylemekteler.

Açıkçası bu konuda siz değerli arkadaşlarımdan bir yol yordam göstermenizi veya bana nasıl beslenmem ( Karbonhidrat - Protein ve yağ dengesi) gerektiği ve nasıl antrenman yapmam gerekiği konusunda desteğinize ihtiyacım var. Forumdaki before afterlara da göz attım ancak benim gibi kilo vererek bu sporu yapan kişi sayısı yok gibi. Genelde herkes zayıf olarak başlamış ve bu şekilde kilo alarak kas kütlesini artırmış. Edeceğiniz yardımlar için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

2. Ramazanhill3445

Ramazanhill3445 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Bence L-carnatin ve Cla takviyesi bir arada alman lazım protein tozunun yanına. Eğer düzenli beslenme var ise kesinlikle daha hızlı yağ yakarsın

3. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yağ ölçümünü nasıl yapıyorsunuz? Sitelerdeki boyun, bel çevresi gibi ölçüleri kullanarak mi? 4 ayda yarı yarıya düşürmek gayet başarılı. Ben ancak 24’den 19’a düşebildim. Benim de boy 1.70 ve kilo 67.

4. LuciFeriaNx

LuciFeriaNx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet beslenmeme son derece dikkat ettiğimi söyleyebilirim. Her ne kadar arada kaçırıp şöyle bir kaç kaşık künefedir falandır yesem de. Böyle tutamadığım zamanlarda da kendime ceza veriyorum mesela öbür gün ödül olarak yiyeceğim dondurmayı ödülü hak etsem de yemiyorum falan :)

İlk ölçümümü hastanede diyetisyende yaptırmıştım. Sonrasında site üzerindeki hesaplamalardan takip ediyorum. Net sonuç değil bu üç aşağı 5 yukarı ancak yinede gözle görülür düzeyde iyileşme var vücudumda. Beni 4 aydır görmeyen insanların verdikleri tepkiler muazzam gerçekten ve insanı motive ediyor. Bu gelişim de beni mutlu ettiği kadar sabırsız bir hale de getirdi. Daha hızlı sonuç alabilmek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş