4 Ay sonra yeniden Fitness(Şu anki vücut analizimle birlikte) Yardım eder misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ibod123 tarafından 23 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ibod123

ibod123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler.
    Öncelikle şu an 19 yaşındayım.16 yaşımdan beri ilgileniyorum bu sporla.Ama ne yazıkki sürekliliği yakalayamadım bir türlü 3 sene içinde toplam 15 ay kadar ancak salona gitmişliğim var.Dağınık bir şekilde şimdi yeniden başlıyorum ama ne yapmam gerekiyor bir türlü kesitremiyorum.Nasıl bir program uygulamalıyım?Kilo almalı mıyım vermeli miyim?Lütfen durumumla ilgili bana yorumlarınızı bildirirseniz çok mutlu olucam.
    Spor salonunda ölçtürdüğüm vücut analizini de paylaşıcam.Ama şu anki vücut ölçülerimi bilmiyorum.En son 4-5 ay önce biceps çevresi 40 cmdi.Ama şu an bilmiyorum.Mutlaka azalmıştır.Son olarak analizde de göreceksiniz sağ bacağımdaki kas ağırlığı soldan 700gr fazla bu bir problem teşkil eder mi? Lütfen beni ne yapmam gerektiği konusunda biraz bilgilendirin çok teşekkür ederim.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tanita analizini çöpe atabilirsin, o aletler doğru ölçüm yapmıyor. Peşin söyleyeyim, daha sonra da bu aletin analizine bakarak karar verme. Soruna gelirsek, herhangi bir yeni başlayan programıyla başlayabilirsin veya fulboy çalışabilirsin. İmzamdaki programları araştırıp linke de göz atmanı öneririm. Beslenme konusunda ise önemli olan senin ne yapmak istediğin. Ya önce bir miktar kütle yapar, sonra fazla yağları yakarsın ya da önce yağ yakar sonra kütle yaparsın. Boy ve kilona bakarsak iki yöne de gidebilirsin gibi gözüküyor.

3. ibod123

ibod123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de senin gibi düşünüyordum bu alet konusunda ama ölçüm yapan hoca yanılma payının yüzde 1 olduğunu söyledi.Diyetisyenlerin de kullandığı makine buymuş.Diğer söylediklerini dikkate alıcam teşekkür ederim.

4. komandoengın47

komandoengın47 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Sözü edilmişken söyleyeyim. Bende alman malı 75 TL'ye aldığım dijital tartı var. Kalori ,kas, yağ, kilo, IBM, kemik ağırlığı ,su miktarını ölçüyor. Bu gün baktığımda kalorim 1440 çıktı. Bu şu demek galiba benim 1440+1440 kalori eşittir 2880 kalori almam lazım ki kilo alabileyim. Sizce bu tartı doğru sonuç veriyor mu?

5. ibod123

ibod123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    O kalori senin bazal metabolizma halindeki yaktigin kalori.Yani direk iki katını alman doğru olmaz gün boyunca diğer aktivitelerini de hesaba katmak gerekir.Bu yüzden kilo alman için şu kalori denemez bence.Bu kadar basit bir hesabı olmayacağını düşünüyorum daha bilgili arkadaşlar seni özelden biraz daha aydinlatabilir.

Sayfayı Paylaş