1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4 ayın sonundaki resimlerim.Tavsiyeleriniz?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fatih ŞNL tarafından 10 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Tekrar merhaba,
    Konuyu buraya resimler ekleyerek taşımak istedim :)

Önce detaylı bilgi vereyim.

Boy:183
    Kg:94
    Amacım aynı kiloda kas yapmak ve yağsız bir vücut(tam yağsız olmasada olur.çok sorun olacağını düşünmüyorum.nede olsa yaş 39 ve 2 çocuğum var :)modellik yapmayacağım ve plajdada gezemeyeceğim :)

Vücut tipim:Biraz araştırdım ve mezomorf olduğunu düşünüyorum.(ama belim ve omuzlarım geniş olduğu için endomorfta olabilir ama onlarda genelde kısa ve tıknaz oluyormuş) :) resimlere bakıp hangi gruba girdiğimi yazarsanız sevinirim :)

Yağ 0ranımı bilmiyorum.Ama hafif göbek var.Diğer bölgelerimde rahatsızlık verecek yağ katmanım yok gibi.sabah kalkınca karnım dümdüz,gün içinde şişiyor :)Elimle tutunca 5 cm kalınlık hissediyorum. Sanırım %30 civarı yağ oranım var.

Evet 4 ay fullbody yaptım.spordan önce çok sağlam beslendim ve protein,karbonhidrat vb tam alarak 2-3 saat antreman yaptım.kg başına 1.5-2 gr protein aldım.karbonhidrat kg başına 3-4 gr aldım. Günlük 2600-3000 arası kalori almaya dikkat ettim.antreman günleri 600-800 kalori daha fazla aldım.Sadece gece geç yemek yeme zorunda kaldığım ve günlük kalori açığımı kapatmak için bu yemeği yemek zorunda kaldığım için yağ 100 gr altına bir türlü düşüremedim(gece yemeğı 1000 kalori civarı)
    Şeker,tuz,abur cubur hiç tüketmiyorum.çayıda şekersiz içiyorum.bu arada karbonhidrat açığımı malesef tam buğday ekmeğı ile kapatabiliyorum(yulaf,ton balığı,muz,yumurta vb tüketiyorum.çok fazla yeşillik yiyorum.suplement whey gold standart günde 1 ölçek kullanıyorum

2 hafta önce splite geçmeye karar verdim. Fakat haftada 3 gün spor yapma şansim var.
    Pazartesi:gögüs-biceps
    Çarşamba:sırt-triceps
    Cuma:0muz-bacak+ eksik kaldığım 1 bölge ekliyorum.

İlaç kullanmadıgım için,kortizol hormonu salgılanmaması ve kas kaybı yaşamamak için artık antremanlarımı 1 saatin altında tutuyorum.
    Her kas grubuna,4 set 16,12,10 ve maximum kaldırabildiğim ağırlık ile 6-4 gibi tekrar yapıyorum.

Bu antremanı uyguluyorum.

İlaç kullanmamam ve yağ oranımı düşürmem zor olduğu için haftada 3 gün her kas grubundan 1 yerine 2 hareket yapsam ve pramit set sistemi(12-10-8-6 gibi) setler uygulasam dahamı doğru olur?

Görüşlerinize önem veriyor ve tavsiyelerini bekliyorum :)

Not:4 ay önceki resimleri koyacaktım ama bir türlü 20181210_135732.jpg 20181210_135722.jpg 20181210_135717.jpg 20181210_135713.jpg 20181210_135707.jpg 20181210_130238.jpg 20181210_130231.jpg 20181210_130210.jpg 20181210_130127.jpg bulamadım :(

Bugün 01:01

2. 4N1L

4N1L Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Valla spor yapmamak için bir çok sebep var çalışan bir insan koşullarında. Helal olsun abi. Bırakma devam et 4 ay olmuş bir 4 ay sonra daha iyi fotoğraflarını görürüz inşallah.

Fatih ŞNL bunu beğendi.
  3. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkür ederim kardeşim.
    Bu arada.birçok kişi gece alınan 1000 kaloriye kızacak ve "kesinlikle alma" diyecektir.Emin ol imkanım olsa almam ama başka hiçbir seçeneğim yok :) evli adamın halinden evli olanlar anlar :)

4. Hekatonkheir

Hekatonkheir Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    ilk başladığınızda ve 4. ayın sonunda kaç kilo olduğunuzu yazmamışınız :)

5. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    :)
    94 kilo idim.bugün tartıldım yine 94 kg yum :)

Ama daha önce aynı kilo ile komple yağ tulumu gibiydim :)

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yatmadan 2-3 saat önce yeme işlemini bitirmen yeterli aslında. Onun dışında kalori olarak fazlan olmadığı sürece yağlanma olmaz diye düşünüyorum.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O gece öğününde ne yediğinde önemli aslında. Örnek bir günlük yemek listesi koyabilirsen daha mantıklı yorumlar gelecektir.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Standart orta halli geçinen 4 kişilik bir ailenin günlük yemek çeşitleri :)

Pirinç bulgur pilavı,makarna,salata,tavuk,kırmızı et,ciğer,patlican musakka,kuru fasulye nohut,tere,maydonoz,roka vb..

10. northern

northern Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba hocam, sorun yetersiz proteinli beslenme ve fazla yağ ya da hamur işi tüketiminden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Fazla yağ oranınız var, bu yüzden de kas gelişimi olsa da görünmemesi doğal. Proteine odaklanın ve sıkı bir protein dieti uygulayın bu arada idmanlarıızı da sağlam yapın, idmanlardan ödün vermemeniz gerekiyor. Haftada 5 gün 1 saat düzgün çalışsanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Fatih ŞNL bunu beğendi.
  11. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkürker

Sayfayı Paylaş