3gün ağırlık 2 gün kardiyo sonucu kas kaybı hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Shtako tarafından 17 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Shtako

Shtako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.

Ben daha önce uzun aralıklarla toplam 7 ay body çalışmış ve gençken 6 7 yıl kadar da amatör futbol oynamış biriyim.

Sporu bıraktıktan sonra baya kilo aldım.185 boyunda 99 kiloydum

1aydır 3 gün ağırlık(ağırlıktan sonra 20 dakka koşu) 2 gün kardiyo 2 gün dinlenme şeklinde bir rutin yaptım.(1gün ağırlık bir gün kardiyo bir gün dinlenme)(her antrenmandan sonra protein tozu 1 öğün içiyorum.kardiyo günleri içmiyorum mağlup öğrencilik)

Omuz 128den 132ye arttı fakat
    Göğüs 113 den 107ye düştü
    Kol:40 dan 39a
    Kilomda 99 dan97e düştü
    Bel103 den 98e düştü
    Ama kolda ki kas kaybı beni endişelendiriyor.Çevremdeki insanlar zayıfladığımı söylüyor ama kilo verecem diye emeğimin karşılıksız olmasınıda istemiyorum.

Nerde yanlış yapıyorum?Yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum.Teşekkürler

Son düzenleme: 17 Aralık 2018
  2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    vücuduna yeterince protein göndermediğin manasına gelir bu dediklerin, kasların büyümesini istiyorsan büyümen lazım yemen lazım. özellikle kardio yaparken vücut enerjiyi nereden alıyor eğer yeterli beslenmiyorsan kaslarına kadar gider bu. bu arada kardioya ayrı 2 gün ayırdığına göre uzun yapıyorsun kardionu. Hem kilo vereyim (dolayısıyla eksik besleneceksin) hemde kaslarımı büyüteyim diye bir olay yok. Eğer kas kaybetmeye başladıysan beslenmene dikkat et dostum... ve kardio süreni düşür, ağırlık idmanlarından sonra 45 dk kardio yap , kardio için ayrı bir gün ayırma tabi amacın kas büyütmekse...

Sayfayı Paylaş