36 beden olmak sadece hayal mi?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Batıni tarafından 5 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Galiba sorumun cevabı benim için evet.Kilo ile uğraşmak çok zor.Vicdan azabı ile yemek yemek,üzerine olmayan kıyafetler,beğendiğin paraya kıyıp aldığın kıyafetlerin üzerinde istediğin gibi durmaması,kendini bilmez insanların yorumları bu liste uzadıkça uzar.Benim ailem bildiğin Türk ailesi ,liseye kadar kilolu olmak veya zayıf olmayı Yemekle hiç bağdaştırmadın.Allah onu öyle yaratmış beni de böyle diye düşünürdüm.Annem her zaman az yediğimi söylerdi.Mesela evde gözleme mi yapılmış 2-3 tane yemeliydim .Bir taneyle insan mı doyarmış derdi Anacım.Lisenin son sınıflarına doğru dur ben bir diyet yapıyım dedim.Boy 1.65 Kilom da 69-70 gibi.Aç bıraktım kendimi olmadı, patates haşlaması yersem zayıflarım diye düşündüm .Yarım kg yemişimdir bir akşam yemeğinde:) tabiki olmadı.Sonra Aşık oldum .Ve hop kilom 59 Oldu.Anam meger ben ne güzel kızmışım:rolleyes:İltifatlar geliyor bana insanların bana baktığı hissediyorum falan filan.Neyse Üniversiteye başladıktan sonra ,pof 82 kg bildiğin kamyon şöförüne dönüşüyorum:eek:sonra sı şöyle devam ediyor.Tekrar zayıflama 63 Kilo alma 92 Zayıflama 72 Kilo alma 85.Sağlıksız beslenme alışkanlıklarıma Tekrar dönüş Yapıyorum.Şu anda 8-5 mesai diyet yapmaya şalışan ben,Kafamda ince bir bel hayali,Tek hareket ev temizliği.Diyetisyen tecruben de var bu arada üç tane İlki Ankarada İkinci Hakkari Üçüncü Bilecik.Bölgesl yağlanmam çok fazla simitim var halk diliyle:)ben anlamıyorum terminolojinizi zaten :)kalın kollar ince bacaklar ,kocaman elmacık kemikleri,büyük göğüsler.Sıkıldım,Bunaldım ,Yoruldum.Evde yürüyüş bantım var.Her Tonbik arkadaşın olduğu gibi.Forumu Okumaya devam edeceğim .Bana rehberlik edecek bilgi verecek Arkadaş olursa sevinirim.Beslenme Konusunda ve Spor konusunda.Vaktini ayırıp okudun için teşekkür ederim.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hikayenizi cok samimi bir sekilde anlatmissiniz :) o yuzden yazmadan edemedim. Forumda beslenme konusunda uzman arkadaslar var cok guzel onerilerde bulunacaklardir. Ben simdilik sunlari soylemek istiyorum

1 gunluk kalori ihtiyacinizi hesaplayin ve yediginiz besinlerin kalorilerini sayin. Bu size hem dengeli beslenme saglayacak hemdr aslinda zararli olan besinleri taniyacaksiniz
    2 cabuk kilo verdiren en sert diyeti degil yavas kilo verdiren yumusak diyetleri tercih edin. Saglikli beslenmeyi hayat tarzi haline getirmeniz lazim
    3 imkan varsa salona yazilin. Kendinizi daha hizli toparlarsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim :)

4. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Size nasıl yardımcı olabiliriz elimizdeki bilgilere bir bakalım :)
    Öncelikle karbonhidatı oldukça kesmeniz lazım ve proteine yüklenmelisiniz. Mesela demişsiniz patates haşlaması ne yazık ki patates karbonhidrat içerikli bir besin olduğu için bu fikiri aklınızdan çıkarmanız gerek.
    Protein içerikli ürünleri bildiğinizi düşünüyorum da yinede bazı şeyleri belirteyim size;
    - Süt ve Süt Ürünleri, Yumurta, Et, Sebze, Meyve, Günlük bir tabak kadar makarna falan yapabilirsin ancak bunu bana kalırsa ya kepek ya da sade olarak hazırla. içerisinde salça veya yağ bulunmasın.
    - Her sabah kahvaltı yapmalısınız ve bunda ekmek tüketmeyin.
    - Her gece yatmadan 30 dk önce yoğurt+pul biber+ limon dozunda ayarlayarak tüketmeniz gerek yağ yakımı için herkes öneriyor.
    ++++ZAMAN++++ :) Başarılar :)

5. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    O patates vakası lisedeki bir anımdı.Artık o kadar cahil değilim.:)Yeme tablom şu şekilde
    Sabah: Simit +krem peynir şekersiz çay ya da haşlanmış bir adet yumurta (Saat 8:30)
    Ara ikisi bir arada kahve( ama içeriğine bakınca glikoz şurubu varmış)
    Mevsim meyvesi 1-2 adet
    Öğlen:Yemek Genelde ya da iki kase çorba ekmek yok
    Ara :Kahve şekersiz
    Akşam yemek +pilav (ekmek yemiyorum.Cips ,çikolata gibi ürünleri evde varsa tüketiyorum keza tatlıda öyle. Lakin Arabasız adım atmıyorum ,asansör kullanmıyorum.08.00-05.00 arası bilgisayar başındayım. Evde yürüyüş bandı akşamları kullanabilirim.Protein ağırlıklı beslenebilirm.İnşallah bir düzene girebilirim artık.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2016
  6. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Akşamki öğün çok ağır pilavı falan çıkar ayrıca çaya şeker atma gereği duymuyorsun akşam neden şeker yeme ihtiyacı duyuyorsun nevsine sahip çık çikolataları çocuklara falan ver idmanını tam yaptığın bir hafta 1 bitter ödülün olabilir o zaman ayrıca evde disiplinsiz bir spor yaparsın spor için gerekli aletler yok sanırım bence bir salonuna yazılmalısın ve internetten alman gereken protein miktarına bakıp öyle beslenmelisin yumurta dışında bir protein almıyorsun yemene daha fazla dikkat et !
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2016 ---
    Pardon akşam pilav ekmek yemiyorum demişsin yanlış anlamışım ben ama sabahta simit yiyomuşsun onuda çıkarmanı tavsiye ederim

7. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yok pilav yiyorum ekmek yok hatımda sadece.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2016 ---
    Yemekten sonra yürüyüş bandına kaç dk ve hızla binmeliyim.90 dk 4.seviyede biniyordum ilk aldığımda doğru mu yapmışım?Salona vakit ayıramam gibi ama haftada bir gitsem faydası olur mu evde yürüyüş bandı ile desteklesem.Bir de burdaki salondaki hocalar ne kadar bilgilidir tartışılır.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2016
  8. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    90 dk kardio bi açıdan zararlı 40 dk yı geçmesin kardio 10 dk hızlı koşuş 10 dk yavaş tempo yaparsan çok daha verim alırsın kalp ritmini bir anda azaltıp arttırmak yağ yakımını tetikleyip yağ yakımında kolaylık sağlayacaktır sana kilonu ve boyunu yaşını söylersen biraz daha yardımcı olabilirim sana

Batıni bunu beğendi.
  9. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Tek tek gida bazinda konusmak kafanizi daha da karistirir diye dusunuyorum.

3 ana baslik var.

1 beslenme. Oncelikle gunluk lalori ihtiyacinizi hesaplayin. Ona gore beslenme programi yapin. Telefonunuza kalori sayma programi indirin. Mutfak tartisi alin. Ve 2 hafta icinde neyden ne kadar yiyeceginuzi oturtmus olun. Eger sagliksizsa ogle yemeginizi evden goturun. Yediginiz butun gidalarin kalorisine ve ozelliklerini ogrenin.
    2 spor. Evde yapacaksiniz sanirim. Evde nasil spor yapilir diye googlea yazip arastirma yaoin. Kosu bandina binilip kosulmaz. Temposu suresi onemli. Birkac tsne daha basit alet alip cok guzel egzersuzler yapabilirsiniz.
    3 dinlenme. Uyku saatleri, psikolojik durum vs. Bunlar da fiziksel durumunuz icin onemli.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    165 boy 80 civarlarında kg 44 bedenim yaş 30

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kilo alıp vermeyi sadece belli dönemler olarak düşünürseniz ve bunları gerçekleştirmek için yaşantınızdan olması gerektiğinden çok taviz verirseniz-söyleyeceğim duruma eğiliminiz de varsa ki var gibi gözüküyor-ulaştığınız durumu korumanız pek mümkün olmayacaktır.aşırı sancılı süreçte verilen kilolar göz açıp kapayıncaya kadar tekrar alınabilir.sağlıklı bir insanda kilo alıp vermek,genel yargının aksine herkesin yapabileceği;kişiden kişiye bünyeler farklı olsa da esasta temel bir mantığa dayanan bir olay.bu konuda önce mentaliteyi değiştirmek gerek.ne demiştik dönemlere sığdırılmaya çalışılmamalı,hayattan bıkacak şekilde işkence olarak geçecek birkaç ayda verilen kilo hem sağlık hem görüntü açısından tatmin etmeyeceği gibi dönüşü de kısa sürede olabilir.bu işi bir yaşam stili haline getirmek gerek.kilo vermek için ne bilmem ne lapası yemek zorundasınız ne suçlu görünen bir öğünden sonra vicdan azabı çekmelisiniz ne de en önemlisi aç kalmak zorundasınız.hayatta her şey dengede olmalı.sağlıklı bir vücut kazanmaya çalışırken hastalıklı bir düşünce yapısı oluşturmamak gerek.tabii bireyleri de bu konuda suçlamamak lazım,magazin dayatmalarıyla insanları bir deri bir kemik hale getirecek kadar psikolojik baskı yapan herkesi belli bir kalıba oturtmaya çalışan,bir ünlü 10 kilo verdiğinde magazinlere çıkan üstüne kitaplar yazılıp milyonlar satılan böyle bir toplulukta(sadece türkiye'de de değil,bu konuda bilinçli birey sayısı her ne kadar çok daha fazla da olsa tüm dünyada bu geçerli)insanların böyle umutsuz düşünceler içinde olması gayet normal.aslında hiç bu kadar zor değil...

kilo verme konusunda en temel yargıları forumda arayarak bulabilirsiniz.basit kilo alma verme mantığı kalori takibi ile ilgili yüzlerce mesaj bulunmakta bu forumda.araştırmanızı yapın,aklınıza takılan konularda forum ahalisi yardım etmeye çalışacaktır.

ayrıca bir bayanın en güzel en alımlı gözüktüğü beden en sağlıklı olduğu bedendir kanımca,bunun da bir çok bayan için 36 beden olmadığına eminim :) herkesin kendi tercihidir saygu duyulması gerek fakat bu tercihlerimizde magazin dayatmaları minimum rol oynamalı.

doxux, Batıni ve Taibisi bunu beğendi.
  12. Taibisi

Taibisi Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    İnsanların bilinçaltına işliyor ve piyasaya sürdükleri ürünleri pazarlaması insanlar farkında olmadan çoktan yapmış oluyor.Günümüz sistemi tamamen bunun üzerine kurulu(işin %90 luk kısmı kadınlar üzerinden ) bu sadece spor için değil makyaj,değerli taşlar!,erkekler için pahalı saatler,son teknoloji! telefonlar...Bunun gibi binlerce şey eklenebilir.Medyanın ,reklamların, toplumun ortak kararları olması o düşünceyi doğru yapmaz(Aaa herkes vücut geliştiriyor ben de yapmalıyım, onun su marka telefonu var ben de almalıyım halbuki telefonu daha yeni değiştirdi.)Reklamlar,medya sistemin o dönemdeki çıkarları gereği kitleleri istediği yöne çekmektedir.

zeo64 ve Batıni bunu beğendi.
  13. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kesinlikle katılıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ağustos 2016 ---
    Kesinlikle katılıyorum.Çünkü arabamızın markası,gözlüğümüzün markası ,telefonumuzun markası ne kadar pahalıysa o kadar değerliyiz biz.Sadece İnsan olmak değerli kılmıyor bizi.Güzellik anlayışı bile pazarlanıyor dünyada sarışın ve renkli gözlü iseniz güzelsiniz.Burnunuz kalkık olmalı vs Sonuç uzak doğulu kadınlar çekik gözlerini beğenmiyor estetik ameliyat oluyor.Kazanan kim? Hasteneler ,doktorlar,sistem.Halbuki güzellik sadece onların pazarladığı anlayış mı? siyahi bir kadında çok güzel.Belirgin vucut hatları ,kıvırcık saçlar,asi bir duruş.Koreli kadında güzel incecik bel,çekik gözler ,siyah düm düz gözlerini n önüne kadar perçemli saçlar.Arap kadınları desen güzel İri gözler ,beyaz ten.Sistem her zaman iyi değilsin daha iyi olmalısın Ya da ihtiyacın varı sürekli sürekli bize enjekte ediyor.Bizde sadık köleler oluyoruz malesef.

Son düzenleme: 8 Ağustos 2016
    zeo64 bunu beğendi.
  14. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    Bu kizlardaki kilo verme telasina uzuluyorum , cunku zayif kizlar hic guzel gorunmuyor. :D dumduz , kivrimsiz , manken vucutlu kizlari begenen vardir eminim ama ben degil. kiz dedigin etli butlu olur. :D

berkay7743, Ludendorff, afka9 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Kız dediğin 160 boyunda 75 kg olur değil mi ya?
    160 boyunda 55 kg dahi olsa çok kötü gözüküyor haklısın

Sayfayı Paylaş