35 kg vücut desteksiz sağ bilek çekiş.

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Kayra91 tarafından 20 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Alt vücut desteksiz diyelim. Masada 55 kg'ı geçemiyorum. Cyplenkov 85 kg yaptı. Gördüğüm en iyi çekiş oydu. Yeni çektiler zaten.

2. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Cyplenkov ısınıyordur o kiloda:D

3. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38

85 üst sınırı oldu. O kadar da kuvvetsiz değilim. İnsanız en nihayetinde, maksimum sınırımız belli. Deadlift değil ki tek elde 85 kg ile ısınalım.

4. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Krill Sarychev 97 yaptı bu harekette, aynı kanalın videolarında var.

5. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam ama bu sadece basit bir top roll çeşidi, back pressure diyorlar. Ben 60 kg yaparım bu kadar basit bir çekiş yapacaksak.

6. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya

130 kg' den fazla back pressure.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Eylül 2018 ---
    Senin yaptığın hareketle cyplenkovun yaptığı hareket aynı değil. Sen yana doğru basıyorsun. Cyplenkov hammer kullanan bir sporcu değil. Yana basışı ve bicepsi çok güçlü yani side pressure diyeyim. Hammerı kendi sikletine göre çok güçlü değil fakat yana basışı çok çok güçlü. Yalnız hammerının genede daha güçlü olmasını beklerdim. 85 i uçurması lazım diye beklerdim.

Son düzenleme: 20 Eylül 2018
  7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hiç bilek güreşi yaparken kolu kırılan insanları gördünüz mü?spiral fracture denir buna.humerusa yani kolun üstündeki kemiğe tork uygulanmasından dolayı parçalı bir şekilde kırılır.bilek güreşine başlayan insanlara ilk olarak bunu engellemek için birkaç önemli nokta anlatılır.o noktaların bazılarını gözardı ediyorsunuz şuanda.cyplenkovun videoları back pressure için,sizin onunla alakanız yok.direk yanlara gidiyorsunuz side to side ama side pressure da bu değildir,bu spiral fracture için davetiye olabilir.bilginize.

Kısmi Zaman ve boksbody bunu beğendi.
  8. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Hayır back pressure alttaki mesajlarda yer alan Pushkar ve Oleg videosundaki hareket. Cyplenkov ve Ssayrchev videolarında ise çekişten ziyade parmakların tutuş gücünden bahsediyorlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Eylül 2018 ---
    armbets tv'nin kanalında bütün videolar var. İsteyen bakabilir.

9. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Parmak ve el gücü back pressure yapıldığı zaman onu zaptetmek için önemli. Birbirinin antisi gibi bir şey bunlar. Zira kolun ve yana basısışın ne kadar güçlü olursa olsun rakip back pressure yapıp eli açtıktan sonra kontrolü kaybediyorsun. Videolara bakıcam teşekkür.

10. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Back Pressure denen olayı gerçek anlamda denemedim. Genç ve zayıf çocuk her ne kadar sol kolda muhteşem ötesi de olsa 130 kg yapabiliyorsa ben de en az 75 yaparım diye düşünüyorum. (Hareketine göre) Side Pressure ise masada 55 kg civarında. (Yaptığım galiba bu ve mindere değdirmeden bırakmıyorum)

11. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Genç ve zayıf çocuk dediğin dünyada benim bildiğim en sağlam back pressure yapan kişi. Levan saginashvili yanlış hatırlamıyorsam 72 de kaldı. Sen 75 yapacaksan Türkiyede bilek güreşinde rakip bulamayız sana. Bu arada belirteyim makinadan makinaya fark olur sen 70 diye çekersin fakat makara sisteminden dolayı aslında bu 35 olabilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2018 ---
    Örnek kabilinden eski bir çalışma videomu buldum. Makina 100 kg sanırım en altı. Üstündeki mavi plaka ilk çekişte düşen 20 kg. ilk cekis 120 kg sonrası 100 kg. Ayrıca havlu ile tutuşuda zorlaştırıyorum bilek kuvveti için. Fakat ben 100 kg bilek içe büküşlü çekiş yapamam. Kanatla bile tek el 100 kg çekemem belki. Serbest 100 kg verseler bilekli kanat imkanı yok çekemem. Demekki makara sistemi - sistemden sisteme değişir- belirli bir ölçüde kiloyu hafifletiyor buna şüphe yok.

Son düzenleme: 22 Eylül 2018
    SiR_Arawn bunu beğendi.
  12. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    72 kg ile 130 kg arasında neredeyse 2 kat fark var. İsterse eğitildiğini varsaydığımız gorili yıksın, yine de arada o kadar fark olacağına beni kimse inandıramaz. Hareketler farklıdır, hem de çok farklıdır. Bileğe ve elin kavrama gücüne de bağlı değişimler yapmış olabilirler. Benim kullandığım makara sistemi doğrudan ağırlığı yansıtıyor. Diğerlerini bilemem. Levan gerçekten çok güçlü bir bilekçi, inanıyorum ki Zhokh'u bile alabilir. Bambaşka bir teknik olayı var işin içinde. Ben 100 kg cheat curl yapabiliyorum. Buna göre oran orantı verebilirsin. 170 kg da tek elde deadlift. Son zamanlarda çalışmalarımı arttırdım. İki elde 250 kg belki çıkar. Kollarım boyuma göre kısa olduğu için ve bacaklarım üst gövdeme kıyasla biraz daha güçsüz olduğu için durum bu. Ben boş değilim artık.

13. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Oleg bildiğim kadarıyla doğuştan fazla tendonu olan birisi. Çekişleri felaket fakat basıncı değil. Brachioradialis kasına bakarsan farkedersin vücudundaki anormalliği. Bicepsi 43 önkolu 44 cm mi ne öyle kol olmaz. O yüzden brachioradialise dayanan çekişlerde aşırı kuvvetli. İnanıp inanmamak sana kalmış. Levan tabiki zhkoku yenebilir. Neden yenemesin zaten kaç kilo siklet farkı var. Fakat Oleg normal değil işte belli olmaz. 75 kg çekerim dediğin harekette Levan 72 çekiyor. Bilek güreşinde çekiş baya önemlidir madem iyisin şansını deneyebilirsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2018 ---
    Cheat curl de yaptığın ağırlığı ne kadar cheat yaptıgın etkilediği için ölçü olmaz. zira bazıları cheat yaparken 90 derece belini büküyor nerdeyse. Biceps bilek güreşind etek başına asla yeterli gelmez ama baya önemlidir. Bak sana hareket atıyım şu senin rotasyonu çekiş kuvvetini gösterir şunu da biceps gücünü ölçmen için kullanabilirsin, hook dediğimiz teknikte önemlidir biceps

Son düzenleme: 22 Eylül 2018
    SiR_Arawn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş