35 cm kolum var 5 aydır 10 kg

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve acc123 tarafından 31 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. acc123

acc123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Balıkesir
    bench_O35 cm kolum var 10 kg yle calısyorm yasım 15 1.5 yıldır bu sporla ugrasıyorum sizce on kol(biceps) için 10 kg uygunmu yoRumlarınızı bekliyoruM Sadece ön koL icin sordum bench_O

2. revolte_21

revolte_21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    foto koysan iyi olurdu diyecegim su ki biceps ten sonra triceps war eger bu zaman zarfI içinde ikisini çalIstIrsaydIn baya 38 lerde olurdu yane boy kilo kaç onu bilmiyorum dediklerinden yola çIktIm desem yeridir.....

acc123 bunu beğendi.
  3. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Evet dostum uygundur daha fazla ağırlık çalışmana gerek yoktur. Yaşın 15 olduğu için heryerde fazla yüklenme diyenler olucaktır bu bir genel gerçek olduğu için kabullenip fazla yüklenmemelisin :)

acc123 bunu beğendi.
  4. TUGCEE

TUGCEE Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    15 yaşındasın gençsin daha o yaşlarda fazla gelişme olmaz ama sen en iyisini yapmaya çalış.

dumbbell 10kg olsada 5kg olsada fazla fark etmez önemli olan hareketleri yapışın ne setleri düzgün tutman.

acc123 bunu beğendi.
  5. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Ön kolla biceps aynı şey değil öncelikle bunu belirtiyim bahsetmek istediğin şey biceps. 10 kg ağırlık hangi hareket için soruyorsun hammer curl ? dumbell curl? concentration curl? boy ve kilondan bahsedersende daha açıklyıcı olur.

Ayrıca 10 kg iyi dersek 10 damı kalıcaksın? bu ağırlığın uygun olup olmadığına senin karar vermen gerekir vücudunu dinleyerek.(fazla ağırsa belden beya başka yerlerden zorlandığını fark edersin) önemli olan fazla ağırlık yapmak değil hareketi nizami düzgün yapman kası gerçekten çalıştırman.

35cm yaşına göre iyi ama önemli olan nasıl bir vücutta 35? yağlı ve kilolu bir vücutmu yoksa normal sayılabilcek bir vücuttamı 35?

Kolay gelsin.

acc123 bunu beğendi.
  6. acc123

acc123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Balıkesir
    saol

ßoy : 1.85
    ßoy : 82 ya foto koyuyorumda boyu uygun degi L nasıl kucultucem ?bench_O:p

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:53 ----------

hepinize tskler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:30 ----------

programımda hammer curl ve dumbell curl var ama concentration curl yok vucudum cok yaglı degil ayrıca bileklerim cok saglam yani 10 kg uygun gaaliba (TABİKİ HEP 10 KGDE KALMICAM BU COK KOMİK OLMUS :) )

7. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    komik olsun diye dedim ;) boy ve kilo verdin şimdi aklımızda bir şey canlandı yaşıtlarına göre iyi durumda olmalısın. Yorumumu tekrarlıyım buna kendin karar ver seni zorlamıyorsa 15 neden olmasın devamlı arttıracaksındır zaten hacim kazanmak istiyorsan. Hareketleri nizami yapman gelişimin açısından daha iyi yol katetmeni sağlıyacaktır başarılar...

8. TUGCEE

TUGCEE Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    :) Senin yaşlarındaki çoğu kişinin düşüncesidir bu ağır kaldırmak sürekli ağır kaldırmak :) bu doğru değil eğer özel biri olmak istiyorsan hareketi tam yap boşver 10kg falan isterse 3kg dumbbell olsun fark eden hiç bir şey olmicak emin ol.

ölçülerim mevcut biceps hareketlerimde kol başı 10kg yi asla geçmem yavaş yaparım nizami yaparım yaptığım hareketin her özelliğini araştırırım ve tam performans alırım.

Böyle yapmayı dene eminim farkı sende görüceksin.Çok dert etme kiloyu birde bu spor zaman istiyorsun biliyorsun sen 18-19 yasına kadar devam edersen doğal olarak yapsan bile 40+ kollara sahip olabilirsin.

Sayfayı Paylaş