33 Yaşında Spora Başlamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dr_Surgeon tarafından 15 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dr_Surgeon

Dr_Surgeon Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Gençler Hayatımda ilk defa 01.01.2017 tarihi itibari ile spor salonunda çalışmaya başladım. okul, iş, evlilik ... 33 yaşında ancak sıra geldi. Vücut (kollar, bacaklar) ince ama göbek yanlış tüketime bağlı (aşırııı karbonhidrat) aldı başını gitti.
    Şuan itibari ile 1,5 ay oldu.Hem benim gibi acaba olur mu, bu yaştan sonra vücut kendini toplar mı?, dahası üstüne koyar mı? diye düşünen arkadaşlara da fikir vermek hem de motivasyonumu sıcak tutmak amacıyla bu başlığı açtım. İki haftada yada ayda bir ölçülerimi , uyguladığım programı , mümkün olursa fotoğraflarımı da paylaşmayı düşünüyorum.
    Konuya gençlere hitap ederek başladım çünkü yeni nesil gençler bizim zamanımızda olduğundan daha çok olanaklara sahipler. Forumlarda gördüğüm kadarıyla da maşallah gençler bu işle baya baya ilgililer. Gençlerin de tavsiyelerinin, önerilerinin başımın üstünde yeri var. Tecrübelerini ve fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.

- İlk Ölçülerim: 1.Program Öncesi; Spora Başlamadan Önce :(
    Omuz: 105
    Göğüs: 90
    Kol: 30
    Bel: 100
    Kg: 77
    Yağ oranı: %27
    - 5 Haftalık 1.Program sonrası 2. Program Öncesi;
    Omuz:112
    Göğüs:102 (ilk Ölçümün yanlış olduğunu düşünüyorum :) )
    Kol: 33
    Bel: 97
    Kg: 76
    Yağ Oranı: %25
    Şuanda 2.programın 1. haftasındayım, bitiminde yeni Ölçüleri yazarım ;)

2. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Tebrikler.Umarım başarınız sürekli olur.

3. Dr_Surgeon

Dr_Surgeon Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
  4. Dr_Surgeon

Dr_Surgeon Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    IMG_0370fdgfdgdgd.png
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2017 ---
    Spor başladıktan sonra ki 2.ay fotoları

5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Yaşın geç değil sıkıntı yapma hocam. Sırtta skolyaz var gibi. Sedanter yasamdan ötürü kas kitlesi az yaglar fazla normal olarak. Hugh jackman falan 40 yaşından fazla adamlarda süper vücut var. 33 yaşlı değil genç olarak sayılabilir bence.

Antreman olarak haftada 3 gün fullbody öneririm

Dr_Surgeon bunu beğendi.
  6. Dr_Surgeon

Dr_Surgeon Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    tavsiyen için çok teşekkür ederim ama salonda hocanın verdiği bi program var onu uyguluyorum. skolyoz değilde 3 sene önce sağ claviculamı kırdım büyüzden sağ taraf aşağıda ve merkeze daha yakın
    :(

afka9 bunu beğendi.
  7. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Hocanın verdiği program haftada 3 gün tüm vücut programı değilse önce hocayı sonra salonu değiştir. 33 yaşında maceraya gerek yok, önerim 5x5 antrenman. Rakamlara baktım 5 haftada 1 kg. vermişsin. Beslenme olmazsa kilo düşmez, ya verilen şeyi uygulamamışsın ya da iyi bir beslenme programın yok?
    Vücut kendini tabi ki toplar, 33 oldukça genç bir yaş, şu anda başlayıp ben yaşına gelmeden bir güç sporunda ya da vücut geliştirmede masters sınıfında yarışlara bile katılabilirsin, yani kısaca yaşı at gitsin :)

cmrds bunu beğendi.
  8. Dr_Surgeon

Dr_Surgeon Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    abicim videonu da izledim, maşallahın var sakallar yaşlı göstermiş ama heralde 40 üstü değildir. abi beslenmeme dikkat ediyorum, suyumu bile limonlu içiyorum :) ben ben aslında kilolu değilim, daha önce de yazdığım gibi sadece göbek çevresinde zamanında kötü beslenmeye bağlı ( exxxtra karbonhidratlı ) şişlik var. Ben 1 kilolu değişimi kas kütlesinde artışa bağlamıştım.yani bir yandan göbek küçülürken bir yandan kas artışı var :)

9. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    yaş 44 :)
    Gelişiminden mutlu isen tabi ki sorun yok, 5 haftada mutlaka kas kütlen artmıştır. Sorması ayıp niye suyunu limonlu içiyorsun?

10. Dr_Surgeon

Dr_Surgeon Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    abicim detaya girmeden alkali etkisinden dolayı

11. stranger02

stranger02 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    sevgili kardeşim ben 35 yaşındayım ve spora 27-28 yaşında başladım tabi çok düzenli olarak değil kopmalar yaşadım doğal olaarak bir aile hayatımız var her gün spor salonlarında olamıyoruz. sana tavsiyem yaşın genç tam spor zamanı eğer zamanın varsa ve kararlıysan kardeşim en iyi program hocanın değil senin çıkaracagın programdır. personel trainer olmadığı sürüce hiç bir salondaki hoca sizi takip etmez. haftada 3 gün 1-2 saathakkkını vererek çalış . gögüs -kollar ve omuzlar olarak çalış diğer herşeyi kafandan çıkar. güzelce internetten ararıştır her gün ayrı bir kas grubuna yğunlaş olay budur kardeş . yaşımız gereği yağlanma normal. ama buna dikkat edeceksin artık vücut yapmaya karar verdiysen.göbeğin çok alıp başını gitmemiş şu an .ama sana önerim protein diyetine yarından itibaren başla.ekmeği ve şekeri bıçak kesilir gibi kes. sporunu bırakma beslenmene dikkat et iyi sporlar

Dr_Surgeon bunu beğendi.
  12. Dr_Surgeon

Dr_Surgeon Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Aynen kardeşim, 1,5 aydır toplam 1 ekmek ancak yemişimdir, çayı şekersz içemediğim için çayı bie bıraktım, :)canım çay çekince yapıtırıyrm suyu günde 3-4 litre minumum su içiyorum,

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Kalbine ilk baslarda cok yuklenme. Vucudun bu yaslarda boyle zorlanmalara alismak aylar yillar alabiliyor.
    Yavas yavas yukselmek lazim
    Tabi vucut gelistirmeye sagligin elveriyorsa bu islere bulasmak lazim

Sayfayı Paylaş