1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

3 yıllık spor ÖNCESİ- SONRASI :)))

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve draft tarafından 29 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 51 üye.
  1. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    3 yıla göre az aslında ama 3 yıl boyunca bu disiplini sürdürmek mümkün değil zaten çok başarılı çok iyi bi vücut çıkmış ortaya tebrikler.kanatlar özellikle çok gelişmiş bence kanat antrenmanlarını hafiflet çünkü vücuduna göre kanatların çok önde gibi

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Wow 2 kardeş süper iş başarmıssınız tebrikler :)

Bu arada sup. kullanımı varmı ?

3. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    Vücut geliştirme hareketlerinin boyu kısa bırakma gibi bir özelliği olmadığı gibi, basket, vb sporların da boy uzatma gibi bir özelliği yoktur.

Bu arada resimdeki arkadaş da eğer kür yapmadan bu vücudu yaptıysa gerçekten tebrik ederim. Ama herhalukarda çok güzel bir vücut yapmış hele ki başlangıç hali obez olma yolundaymış. cok guzel tebrık ederim.

sarikurt bunu beğendi.
  4. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel ilerlemeler kaydetmişsiniz.Bu süreci bizimle paylaşırmısınız :D
    Herhangi bir gıda takviyesi veya başka bir şey ...

5. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Valla 2 kardeş süper iş başarmışsınız tebrik ediyorum sizi devam edin çok iyisiniz..

6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Resimlerde büyük bir değişim var fakat 3 yılda daha iyi bir vucut yapılabilirdi hiç ara verdin mi

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    selamlar draft; gelişim ortada zaten...

müsadenle birkaç yapıcı yorum yapmak isterim;

3 yıllık zaman içinde vucudun her ayrıntısını çalıştın mı bilmiyorum, fakat alt göğüs kısmına biraz eğilebilirsin, baktığımızda omuz ve üst göğüs birbirinden ayrılmış, incline bench press hareketi sanırım programlarının eksilmez hareketi,iç göğüs için açıkçası bir yorum yapmak istemiyorum çünkü ışık açısından çizgi net gözüküyor mu gözükmüyor mu tam anlayamadım, fakat tam anlamıyla o canlılığı göremedim iç göğüs kısmında,sanki biraz dar tutuş bench istiyor biraz hammer press istiyor gibi,tahmin ettiğim kadarıyla üst ve yan göğüs bölgesi flexor ustamızın bize öğrettiği bir press+bir izole hareket taktiğinin eseri, bench press ile şişirirken bir yandan da güzelce kesilip biçilmiş, alt göğüs kısmına çok takılmanın anlamı olmayacak fakat özellikle 2.fotoda göğüsler profilden yarım gözüküyor,biraz daha aşşağa doğru yayılırsa daha güzel ve canlı bir görünüm olacaktır.

Tam anlamıyla bir sırt pozu yok, fakat önden bakınca kanatlar iyi gözüküyor, net bir hacim almış, hacimi tamamlayıp tam anlamıyla define olduktan sonra çok daha iyi gözükecektir

Kollara gelirsek bicepse göre triceps eksik gözüküyor,biceps iyi gidiyor fakat biraz aşşağı yayarsan daha iyi gözükecektir, bu heybetli vucudun hacimine yakışır kollar haline gelmeleri lazım :)

zamanla çok daha iyi bir konuma geleceğine inanıyorum, dilerim yerinde yorumlar yapabilmişimdir, sürçü lisan ettiysek affola...

dinamik.ip ve draft bunu beğendi.
  8. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    yeni başladığım v.g. bazen bırakmayı düşünüyorum üşengeçlikten sonra böyle başarı öyküleri ve resimleri görünce azimleniyorum bravo valla birde trapez niye geliştiriyor belki zevki böyle salondaki hocada trapez pek çalışma dedi tamam vucüd orantılı olsun ama herkesin bir zevki isteği var şişmanlıkda genelde tercih fit olmakda tercih ben pro vücutculardaki aşırı trapez ve kanatları hiç begenmiyorum sanki kafa vucuda sonra eklenmiş gibi duruyor boyun kısmı yok oluyor profesyonel olmayakcasınız heryeride zorlamak gerekmiyor bence

9. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    speedtouch yorumların için teşekkür ederim. Çok haklısın hocamızın öğrettiği gibi her zaman presslerle fly ları ya sırayla yada superset yaptım. 3yıl boyunca da sadece 2veya 3 antremanımda alt göğüs çalıştım. Göğüs bölgesinde gerçekten bir orantısızlık var :) İncline dumbell presse 40kglerle rahat girerken bench dumbell presste o kadar rahat yapamıyorum. Ayrıca hammer curl konusunda da zayıfım :( Düzelticem en kısa zamanda. Ayrıca ışık yüzünden olmalı tricepslerim bicepslerimden iyidir:) Orda kötü çıkmış. Ayrıca arkadaşlar sormuş supplement işini, kullandıklarımı anlatayım:
    Protein tozu ; günlük protein girişini arttırmak için
    Kreatin; çok işe yarıyor :p
    Bu 2 ürünün dışında farklı ürünleride kısa dönemler denedim ama beklediğim verimi alamadım.
    Kullandığım en güzel ürünlerden biri Biotivia Bioforge ürünü. Testesteron seviyesini arttıran bir ürün ama steroidler kadar etkili değil tabii ki :)
    Zaman zaman kilo vermeliyim psikolojisiyle yağ yakıcı kullandım. Bunlar:
    Animal Cuts; hiçbir işe yaramadı:)
    Musclepharm Shred Matrix: biraz yaradı sanki
    Mhp Dren: bunu l- carnitine le takviye ettim idare eder :)
    Bunların yanında düzenli olarak ta multi-vitamin kullanıyorum.
    Şu aralar glutamine ile bcaa ya başladım bakalım ne olacak:)
    Kardeşime gelecek olursak arada bir yalvararak benden aldığı birkaç kaşık protein tozu dışında doğal besleniyor:D
    Beslenme düzenimden bahsedeyim biraz.
    Sabahları yulaf, 8-10 yumurta peynir gibi gıdalar tüketiyorum.
    2 saat sonra ya meyve yada light bir bisküvi yiyorum.
    Öğle yemeğinde 40gr üzerinde protein almaya çalışıyorum yanında yeteri kadar karbonhidrat ve yağ ile. Tabii bazen yağı fazla kaçırıyorum gibi geliyor o zamanda kendimi yağların testesteronda etkili olduğu yönünde kandırıyorum:)
    Öğle yemeğinden 2-3 saat sonra 1 avuç badem veya ceviz.
    Akşama doğru 1.5-2 ölçek kadar protein tozu içiyorum.
    Akşam minimum 40gr ın üzerinde protein girişi sağlayacak şekilde az karbonhidrat olacak şekilde besleniyorum. Bide bu öğünde yağın ayarı bazen kaçıyor.
    Akşam yemeğinden 2-3 saat sonra yarım kilo kadar yoğurt yiyorum.

10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    draft her halinden bu işin prensiplerini iyice benimsediğin ortada, bu düşüncem doğru mu yanlış mı olacak bilemiyorum ama sanki sürekli aynı idman programında uzun süre takılıyorsun gibi bir hal var, vucut genel olarak hacimlenip büyürken, ayrıntlar eksik kalıyor gibi, değişik varyasyonlu idman programları denemen senin için daha iyi olabilir hem de vucudu şaşırtmış olursun, büyük kas grupları büyürken daha da canlı bir görünüm kazanmış olur, genetik olarak geniş bir göğüs kafesin var, yani hammadde oldukça sağlam bunu en ufak ayrıntısına kadar işlemelisin, saygılar...

draft bunu beğendi.
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    helal olsun bende basladım ınsallah benımde vucut guzel olucak hoca 6 ay sonra guzel vucut olur dedı yaza duzelır yanı duzenlı yaparsam artık denızde soyunmaya utanmıycam ınsallah

12. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Speedtouch sana katılıyorum. Aslında devamlı antreman sistemleri uyguluyorum ama okul saolsun en çok uyuduğum gün 5 saat uyuyabiliyorum:( Uyku düzenim okul deneniyle senenin 9-10 ayı bu şekilde ortalama 4 saat uyku. Bu nedenle kaslarım için fazla izole hareket yaparak vakit harcayamıyorum. Max-ot, fst-7, gvt, gibi bir sürü antreman metodu uyguladım şimdiye kadar ama dinlenme olmayınca sonuç kötü oluyor. Ama bu hafta DTP denen yeni bir antremana başlayacağım, Dramatic Transformation Principle. Bakalım etkileri nasıl olacak.

13. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Resmen çocukluktan yetişkin karizma bir adama dönüşmüşsün. Tebrik ederim. Bu süreçte neler yaptınız nasıl beslendiniz günde kaç kalori aldınız vs. bunları açıklarsanız herkes faydalanır.

umutn bunu beğendi.
  14. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    uyku düzensizliğine rağmen sonuç iyi.. okul hayatını düşününce böyle bir sporu yapmak daha da bir övgüyü hak ettiriyor..

15. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Tebrik ederim :) Kanat ve sırt için nasıl bi program uyguladın yazabilirmisin ?

16. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sayın claude, spor sabır gerektirir. 3 yıl gözümüzde uzun gibi gözükebilir.fakat herşey olması gerektiği gibi gelişmiş. doğal yollardan olduğu ve emek verildiği belli. tebrik ederim.

pastnova, umutn ve draft bunu beğendi.
  17. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Son resimleri ekledim. Diez editlediğin için teşekkür ederim :)

18. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bnasarılı gelisme vucut tebrikler draft calfleri nasıl calısıyorsun onerilerini paylasırmısın

19. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Kalfları haftada 2, 2 farklı antreman sistemiyle çalışıyorum.
    İlk antreman:
    temel prensib çok yüksek ağırlıklar ve maksimum 15 tekrar olacak şekilde. Genelde 15 bile olmuyor. Hareket olarak ta:
    leg press te kalf raise(hareketin gerçek adını bilmiyorum) 4 x max tekrar
    seated calf raise 4 x max tekrar
    2. antreman:
    bunda amacım olabildiğince tekrar sayılarını yükseltip kalflara acı çektirmek
    hareketler:
    standing calf raise 3 x minimum 20 tekrar
    10 dakika ip atlama:)

linc88 bunu beğendi.
  20. Ayberk1122

Ayberk1122 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    yok artık. böyle yorum olmaz.

robfan bunu beğendi.