3 yıldır düzenli vucut geliştirme yapıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkay7743 tarafından 22 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    3 yıllık yoğun spor geçmişim var düzenli yani Bench Presste 135 kg ile yardımsız 8 tekrar son 2 yani 9. ve 10. tekrarda yardımlı yapıyorum. Bench Press üzerine çok yoğunlaştığım için merak ediyorum.
    Genel mana da 3 yılda bu seviye nasıl sizce olumlu olumsuz eleştrilerinize açığım arkadaşlar.
    Bu arada yukarıda bahsettiğim 4.set Yani son setteki değerler.

2. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence iyi bir ağırlık herkeste aynı kuvvet artışı olmaz eğer 135 kg dediğin gibi nizami agırlıkla cıkarıyorsan bence gayet iyi piramit değil sabit kiloyla mı gidiyorsunuz 8-10 tekrar cıkarman agırlıgı arttırabileceğin anlamına gelir diğer temel hareketlerede aynı önemi verirsen dengesizlik olmaması açısından vücudun daha estetik senin için daha iyi bir gelişim süreci olur

berkay7743 bunu beğendi.
  3. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Ölçülerin nasıl?

berkay7743 bunu beğendi.
  4. bugramax

bugramax Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    vay be 135 kg

Sent from my iPhone using Tapatalk

berkay7743 bunu beğendi.
  5. bugramax

bugramax Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    foto varmı ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Piramit abi 4.sete kadar kilo arttırarak gidiyorum başımda her seferinde birini tutuyorum korktuğum için Ama geçen tutan arkadaşa sordum son sette ilk sekizde elim demirdeydi dedi ve hiç çekmedim valla dedi diğer yardım aldığım kişilerde aynısını söylüyor son 9. ve 10.da çektiğini söyledi ve arkadaşlar boy 176 ve kilo 120 definasyon yapıyorum zayıflarken kuvvetim artıyor definasyonda olmama rağmen evet 135*8 nizami ama şu var bar dahil bar 5-7 kg arası tarttım ama 5 sayıyorum barı definasyondayım ama 121 kilo iken 125 kg squat yaptım son sette 4.sette 3 tekrar ondada başımda birini tutuyorum ama sorun olmuyorda destek almıyorum squatta panik atak var bende ondan böyleyim resim koyamam vucudumda yağda var yağı geçtim çok aşırı kıllıyım zayıf olsamda koyamam yardımcı olan kişiler hoca değil müşteri olduğu için yalan söylediklerini sanmıyorum barı göğsüme değdirip yapıyorum 135*8 nizami yani

7. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    onlar kg degilde lbs olma ihtimali var mi? Ha degilse bence muazzam, ben o kadar basamiyorum sahsen 8tekrar nizami :)

Bekci bunu beğendi.
  8. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Abi lbs olan salona ömrümde gitmedim.
    Hepsi kg %100 eminim
    Üzerlerinde yazıyor zaten
    Ben burda https://www.bodyforumtr.com/threads/bench-press-kaç-basıyosunuz-kür-yapmamış-olanlar-lütfen.3902/
    Bu konuyu okuyunca
    The Barabarian CoNaN arkadaşımımızın yazdıklarını okuyunca bu konuyu açtım herkesten berbat yetersiz yorumları bekliyordum aslında.
    Sizlerin böyle konuşmasına şaşırdım şimdi
    Kullandığım Supplementler var.
    Kesinlikle steroid doping yokta kullandığım supplement ürünleri ve miktarlarını yazayım
    WEIDER CFM Whey Overload (908 gr)
    idman günü 2 ölçek
    WEIDER Pure Casein (1.8 kg) (çikolatalı)
    idman günü 1 ölçek
    WEIDER Premium BCAA Powder (500 gr) (egzotik meyveler)
    15 gram 3 ölçek bu
    WEIDER Arginine X-PLODE (500 gr)
    40 gr bu
    WEIDER Amino Drink Powder (500 gr)
    50 gr bu
    WEIDER L-Glutamine (400 gr)
    10 gr bu
    WEIDER Maximum Krea-Genic (454 gr)
    7 gram bu
    ürünler 7 çeşit
    Bunların yanında et yiyorum
    maddi durumum iyi o yüzden bu şekilde kullanıyorum düzenli tahlil yaptırırım sorun yok.
    Bunları son 1 yıldır bu şekilde diğer 2 sene daha hafif ürünler kullandım.
    Yağ yakıcı olarak 5 ürünüm var kardiyoda kullandığım
    greade thermo detenator
    universal animal cuts
    Muscletech Hydroxycut Hardcore Elite
    Nutrex Lipo 6 Black
    bunları tabi sıra sıra bir kutuyu kür yapıyourum bitince diğerine geçiyorum
    yanlarında ek olarak
    Weider CLA Capsule 150 Kapsül
    bunu alıyorum diyeceksiniz hala neden zayıflayamadın
    nedeni ise 165 kilodan düştüm 120 ye hala uğraşıyorum fakat kilo gittikçe güç artıyor hedefim 94 kilo
    İşin sırrı düzenli diyet düzenli spor ve kardiyo + olarak en kaliteli gıda takviyeleri

Kaç sefer zayıflarken pes ettiğim oldu bu çok zorlu bir yol obezite yaşamayan anlayamaz

9. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    pes etmek yok bu ağırlık gayet iyi diğer squat row deadlift lat gibi hareketlerde de yüksek kg ile calısabiliyorsan sorun yok arginine xplode 20gr şeker içeriyordu sanırsam eğer kg vermek istiyorsan hardline ın saf arginine i kullan şeker içermiyor bunun haricinde şekeri kesersen glisemik indeksi yüksek gıdaları tüketmezsen kaloriyi çok azaltmadan kilo vermeye başlarsın çok sabırlı olman gerekiyor zorlu bir süreç pes etmeden yoluna devam et.

berkay7743 bunu beğendi.
  10. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Abi squatta kilo 121 iken 125 kg ile 2 tekrar çıkarmıştım son sette birde 120 ile denemiştim son sette farklı bir gün 120 kg ile 3 tekrar
    Çok teşekkür ederim abi.
    lat pull down son sette 80 kg giriyorum 10 tekrar
    90 kg ye alınca 6-7 çıkıyor
    latta triceps 85 kg e çıkmıştım ama 10 tekrar son sette maksimum
    tek kötü olduğum hareket dumbellar ile enseye press düz oturarak 90 derece açıyla 50 kg yapıyorum tek dumbell 25 kg bu harekette ilereyemedim sadece diğerleri yüksek ama enseye dumbell press berbatım 35*2 70 kg ile yapanları gördüm enseye press ben ise 25*2 50 kg ye çıkabildim ancak biceps ve tricepslerim çok kuvvettli fakat omuzlarım çok aşırı güçsüz adamlar 70 kg enseye press ben ise 50 kg enseye press dumbellarla yapabiliyorum.
    90 derece açıyla yapılan enseye pressten bahsediyorum. dumbellarla

Son düzenleme: 22 Nisan 2015
  11. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    boy kaç birader? seni en iyi ben anlarım. benimde 19. ayım, 160 kilodan 118' e düştüm, obezite alt sınırı 109 ilk ona düşüp sonra 90a çekmeyi planlıyorum, kilo vermem 5 aydır durdu, inşallah bu ay tekrar çalıştıracağım. Sıfır supplement gidiyorum bakalım nereye kadar...

benim boy 1.96, tahminim sende 80-90 civarı bir boydasın. kolay gelsin 3 sene az değil , elinden kurtulmaz.

12. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    135 kg basmana değil de 5 kg lık barın 130 kg lık ağırlığı nasıl kaldırdığına şaşırdım :) Bu arada birbirimize üye isimleri dışında hitap etmeyelim lütfen gerekli uyarılar yapılmıştır.

13. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Uyarı için teşekkürler, normalde kuralların hepsine uyarım ama bu konuşma dili gibi olduğu için kaçıyor arada.

Barın kalitesini metal kalitesi belirliyor. Krom kaplama demir, komple paslanmaz çelik vb. alaşımlar var. Mesela Olimpiyatlarda kullanılan sertifikalı barlar ile piyasada satılan olimpik barlar arasında fiyat olarak dağlar var. 250tl'den başlıyor 1700 tl'ye kadar çıkıyor, hepsinin ağırlığı aynı. Ama işte o dayanımlar farklı. Hem ağırlık stresi, hem de çarpma stresi vs.

Mesela ömrünü tamamlamış bir olimpik...
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mayıs 2015 ---
    Düzeltme ve ek... 960 dolara kadar çıkıyor, tungsten-çelik alaşım sertifikalı werksan bar için 227 ton dayanımlı yazmışlar. Tungsten bildiğim kadarıyla en sert metal, haliyle o astronomik dayanımı elde etmelerini sağlamış.Teknoloji acayip cidden.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2015
    AnTiCoRe bunu beğendi.
  14. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Salonlardaki barları bilmem de şu ev için kullandıklarimızda krom oluyor herhalde.Tungsten hakkında biraz bilgim var mesleki yönden.Diş hekimliğinde en fazla doku kaldıran frezler tungsten - karbür.Mine gibi sert bir dokuyu bile uçuruyor.Sanayide de aşınmaya dayanıklı olduğu için kullanılıyor sanırsam.15 mm lik bir frezin fiyatı bile ortalama 5 tl iken tungsten bar mercedes fiyatındadır :) bizim memlekette çin malından ötesini öpüp de başa koymak lazın tabi orası ayrı mevzu.

15. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Evet evde kullandığımız bizimkiler çin, krom kaplama çelik demir alaşımı, standart barlar için konuşuyorum deneme amaçlı 183cmliğe (7.5 kg civarı) 200kg takıp gayrı-nizami deadlift yapmışlığım var, çok eğiliyor, güvenli değil.

Videodaki bar dipten patlıyor, ortadan patladı mı, Allah korusun ne olacağı belli olmaz.

AnTiCoRe bunu beğendi.
  16. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    valla biri 145 kg takıp 4.setinde 6 tekrar yapıyor yinede kaldırıyor bar.
    Dün gece hiç uyumadan gittim o 8 tekrarı yaptığım gün iyice dinlemiştim uyumuştum uykusuzken
    75 kg 16 tekrar
    85 kg 13tekrar
    105 kg 10 tekrar
    115 kg 5 tekrar
    125 kg 4 tekrar
    140 kg 1 tekrar
    6 set girdim yardımsız böyle
    yardımlı yaptığım tekrarları saymıyorum

Sayfayı Paylaş