3 yıl aradan sonra tekrar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LikeJaggeR tarafından 9 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 3 yıl düzenli bb yaptıktan sonra 3 yıl bırakmak zorunda kaldım. Tekrardan düzenli bir şekilde başlamayı planlıyorum. Fakat eksiklerime yönelik ilerlemek istiyorum bu sefer. Biliyorum belli bir kas kütlesi olmadan ''Şu bölgelerin zayıf'' demeniz biraz zor. Fakat vücut anatomime ve nasıl ilerlemem gerektiğine dair fikir almak istiyorum. Ve bu doğrultada nasıl bir antrenmam yapmam gerekiyor. Hani zayıf bölge için ekstra neler yapmam gerekiyor.Bu konuda biraz aydınlanmak istiyorum. Spor yaptığım dönemde karın kasları dışında bütün kas gruplarına gereken önemi verdim. Abdominal çalışmadım desem yeridir. Ben omuzlarımı anatomik olarak çok kötü görüyorum. Bunun için özellikle tavsiye ve yorum istiyorum.
    Güncel boy: 181, Kilo:77-78, Yaş:26
    Güncel fotoğraflar;
    start1.png
    start2.png
    start3.png

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Sırt çalışmalısın arka omuz rear deltoidler. Duruşun düzelmesine yönelik hareketler ile başlamalısın. Yapılan yanlış bu yanlış duruş üzerine büyümeye çalışmaktır. Hemen göğüse önem vermek en büyük yanlış. Dumbelleri serbest şekilde tutarak egzersiz yapıp iki omuzun aynı hizada durması gerekir. Sırt ve omuz üzerine ağırlık verirseniz istediğiniz sağlıklı görünümü elde edersiniz. İslamın ilkşartı gibi 5x5 diyenlere kulak asmayın önce postürü düzeltin. Benim fikrim bu şekillde başarılar.

3. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben ağırlık antrenmanlarının üzerine ekstra bir şeyler yapmayı düşünmüştüm aslında. Mesela sırt ve omuza nasıl ekstra bir şeyler yaparsam aynı zamanda duruş bozukluğunu da gidermiş olurum? Bir de lordoz için bi öneriniz var mı?

Sayfayı Paylaş