3 Günde 3 kilo verdiren üzüm diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve isooo_94 tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Ben kendi diyetimi 3 günlüğüne bırakıp bunu uygulamayı düşünüyorum sorularım şunlar

sizce bir zararı olurmu
    3 kiloyuda yağ olarakmı veririz

1.gün
    Uyanınca
    1 bardak ılık su
    Kahvaltı
    1 bardak üzüm suyu+ 1 kase sütlü yulaf ezmesi (30 gr)+ 1tatlı kaşığı bal
    Ara öğünler
    1 bardak ılık su+ 1 bardak üzüm suyu
    Öğle ve akşam
    1 bardak üzüm suyu+ 1 kase sütlü yulaf ezmesi+ 1 tatlı kaşığı bal
    Yatmadan önce
    1 bardak ılık su+ 1 bardak üzüm suyu
    2. gün
    Uyanınca
    1 bardak ılık su
    Kahvaltı
    1 kase haşlanmış üzüm+1 kase haşlanmış pirinç+ 1 kase yağsız yoğurt+ 1 tatlı kaşığı bal
    Ara öğünler
    1 bardak ılık su
    Öğle ve akşam
    1 kase haşlanmış üzüm+1 kase haşlanmış pirinç+ 1 kase yağsız yoğurt+ 1 kaşık bal
    İkindi
    1 bardak su
    Yatmadan önce
    1 bardak ılık su
    3.gün
    Uyanınca
    1 bardak ılık su
    Kahvaltı
    1 kase tavuk suyuna çorba+ 1 salkım üzüm+ 1 kepekli sandviç ekmeği
    Ara öğünler
    1 bardak ılık su
    Öğle ve akşam
    1 kase tavuk suyuna çorba+ 1 salkım üzüm+ 50 gr beyaz peynir+ 100 gr ızgara hindi göğüs eti+ 1 kepekli sandviç ekmeği
    Yatmadan önce
    1 bardak ılık su
    Diyette hazırlanan tarifler:
    Haşlanmış pirinç

1 su bardağı pirinci yıkayıp süzün. Tencerede 2 bardak suyu çok az tuz ilavesiyle kaynatın. Pirinci ekleyip kısık ateşte kapağı yarı açık olarak suyunu çekinceye kadar pişirin. Süzgece alıp 1-2 dakika bekletin. 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırın. Sıcak ya da ılık olarak yiyin.

Sütlü yulaf ezmesi

1.5 su bardağı yulaf ezmesini bir kaseye alıp 1.5 çay bardağı süt ilave edin. Dilerseniz yulaf ezmesi yerine yulaf unu kullanabilirsiniz. Yulaf unu, süt ve bal ile muhallebi hazırlayıp soğuk olarak da yiyebilirsiniz.
    Haşlanmış üzüm
    Satın alırken iri ve sulu üzümleri seçin. Bol suyla iyice yıkayın. Süzüp ayıklayın ve bir tencereye alın. Yarısına gelecek kadar su ekleyip orta ateşte 2-3 dakika haşlayın. Dilerseniz üzümü bir gece önceden haşlayıp buzdolabında bekletebilirsiniz.

Son düzenleme: 8 Eylül 2010
  2. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Üzüm diyeti karpuz diyeti uğraşma boşuna böyle saçma diyetlerle bunlar kilo vereyimde nasıl verirsem vereyim diye düşünenlerin uyguladıgı diyetler 3 kilosunu bırak 1 kilo 1 kilo bile fazla yarım kilo yağdan versen iyidir bu diyetle zırt pırt üzüm suyu içiyorsun buda kan şekerinin zırt pırt inip çıkması demek böylede yağ yakman imkansız kilo verirsen 2 kilosu sudan 750 gramı kastan 250 gramıda yağdan gider anca

Son düzenleme: 8 Eylül 2010
    isooo_94 bunu beğendi.
  3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bence insilün bu kadar yuksekken kasdan gider yagdan alır :)

isooo_94 bunu beğendi.
  4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    sacma bir konu olmus kusura bakmayın. cunku 3 gunde 3 kilo verilmez verilirse bile saglıklı olmayacaktır. hatta bazı saglık problemlerine yol acar. dogru sekilde kilo vermek en iyi ihtimalle haftada 1 - 1.5 kilo olarak belirlenmiştir. saygılarımla ...

isooo_94 bunu beğendi.
  5. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Böyle bir diyeti uygulamayı düşünmek bile yanlış.Hiç bir bilmsel mantığı yok.Bu 3 kilo değil,uzun vadede 20 kilo da verdirir.Ama tamamen sağlıksız bir şekilde.

isooo_94 bunu beğendi.
  6. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim uygulamadan önce size sormakla iyi yapmışım nerdeyse uygulayacaktım

7. orpheo

orpheo Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci(üniv.)
    Yer:
    istanbul
    Hekese selam.Çok kısa ve net bir açıklama yapıcam.Yorumu sizin mantığınıza bırakıyorum...

İlkokulda aşırı kilolaryüzünden devamlı '' ... diyetleri/diyeti '' uyguladım. 70 kg olarak başladığım bu yoldan 117 kg olarak ayrıldım.Aradan seneler geçti üniversite yıllarımın başında düzenli antrenman ve protein ağırlıklı tamamen doğal beslenerek 1 senede 117 kg dan 82 kg'a tamamına yakını yağlardan kilo vererek kurtuldum.. Bu ''kilo verdiren diyet'' yerine reçeteniz;
    Sabır + antrenman sadakatı + bilgilenmek + beslenme + disiplinli hayat derim ben.

isooo_94 ve OkuyomBenYaa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş