3 ayda 20 kilo

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve amazon89 tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. amazon89

amazon89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, ben 1.65 boyunda 75 kilo bi kadınım. ancak sıkıldım bu kilolardan ve 55 kg.ye inmek istiyorum. kadınlar için özel bi başlık var ama oraya fazla kimse uğramıyor, üstelik beslenme sadece kadın için değil, herkes için evrensel bir konu. sorum şu, kendime aşağıdaki gibi bir program hazırladım sizce hedefime ulaşabilir miyim? yani psikolojik destek için sormuyorum, teknik olarak mümkün müdür diyorum.

sabah: 1 yumurta, sade kahve ve yeşillik
    ara: sade kahve
    öğle: light ton balıklı(100 gr.), yeşil yapraklı sebzeler
    ara: 200 ml. ayran veya ligtht süt
    akşam: beyaz et ızgara (130-160 gr.), yeşil yapraklar

gün aşırı 1 saat cardio ve plates.
    sizce mümkün olur mu? analizde vücudumda 48 kg. kas ve kemik varmış. bazal metabolizma hızım da 1530 kalori imiş. yönlendirmelerinizi bekliyorum.

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Teknik olarak üç ayda 20 kg vermeniz ve bu vereceğiniz kilonun büyük bir kısmının yağdan olmayıp kastan olacağı da pek ala mümkün...

Uzman diyetisyenler kilo değişimi için maksimum ön görülen ayda dört kilo sınırından bahsederler ve hatta bu sporcu hekimlerine danışıldığında iki kilo sınırındadır. Ki ben de bu görüşün yanındayım...

Fizyolojik ve psikolojik sıkıntılara yine sebep olabileceği gibi görsel açıdan deri sarkmaları özellikle hızlı kilo değişimlerinde düşünülesi...

Son düzenleme: 21 Nisan 2011
  3. amazon89

amazon89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki ketojenik diyetlerde haftada 2 kg. gibi verildiğinden bahsediliyoru. forumda da okumuştum, öyleyse ketojenik diyetler yağdan verdirmiyor mu? o kadar proteine rağmen kastan mı gidiyor?

4. By_ZoKa

By_ZoKa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    3 ayda 20 kilo verirmisiniz bilmiyorum ama bence gayet güzel bir diyet uygulanması halinde ayda 4 kiloda verilebilir 3 aydada 12 kilo yapar gayet tatminkar :)

amazon89 bunu beğendi.
  5. amazon89

amazon89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet, deneyeceğim bakalım. buradan kendime bi takip defteri oluşturayım. uyablirsem ayda 4 kilodan daha fazla verdirir gibime geliyor. deneyip göreceğiz. ama dediğiniz gibi 12 kilo da çok güzel olur.:)

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    normalde obezler harıc normal bırey ayda 4 kg vermesı normal fazlası zarar olur yanı haftada 1 kg sız 3 ayda vemek ıcın kendınızı cok kasmayın 3 olmasın 5 olsun ama sağlıklı olsun

kahve yerıne yesıl cay tuketırsenız cok daha faydalı olur hemde yesıl cay zayıflamayada etkısı var.

şunuda soylım kahvaltıyı cok ıyı yapın kahvaltıdan korkmayın kotu kahvaltı yaparsanız sureklı acıkırsınız ve dıyetı devam ettırmenız guclesır kahvaltıda ıstedıgınızı yıyın tabı sokomıko fındık ezmesı tarsı seyler degıl yumurta peynır ne varsa

ara ogunlerde meyvede tuketın ayran yerıen yogurt yesenız daha ıyı hatta meyvelı yogurt yapın kendınıze evde

istedıgınız bolgelerden daha hızlı zayıflamak ıcınde mekık + bolgesel ahreketlere önem verın plateste sanırım bunlar yapılıyor

amazon89 bunu beğendi.
  7. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kiloyu yavaş yavaş vermenizi tercih ederim sonra birde yağ yakmak için uğraşmanız gerekir.

Ben 1,5 Ayda 17 kilo verdim.Yağ yakmak için uğraşıyorum.

8. amazon89

amazon89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    meyve benim hassas noktam. adeta bağımlılık gibi. başlayınca 1 taneyle duramıyorum, o yüzden ayran süt tercih ettim. yeşil çay konusunda haklısınız içindeki kafeinden dolayı zayıflamaya yardımcı. tıpkı kahvede olduğu gibi.

yeşil çayı, çayı, meyve çaylarını akşam üstü içiyorum, elim yemeğe gitmesin diye, doluluk hissi sağlıyo.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:53 ----------

nasıl 17 kg. verebildiniz. su içmediniz mi?

9. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    keto diyetleri apayrı bir boyut low karobonhidrata dayanamayan bir bünye ketoya hic dayanamaz keto diyetinde kas kaybının minumum oldugu söyleniyor fakat doktara falan görünmeden yapmak ne kadar dogru orasıda tartısılır hic girmeyin bence bu işe klasik düsük karbonhidrat diyetleri en ideali

edit: bu arada meyve bagımlısıyım demişsiniz keto diyetinde 30 gr karbo gibi bir hakkınız var ve bu hakkı meyveden yana kullanamayacaksınız

amazon89 bunu beğendi.
  10. amazon89

amazon89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim diyetim düşük karbonhidrat değil mi, bilgilendirirseniz cok yardımcı olursunuz. çünkü diyette karbonhidrat sadece yeşil yapraklardan ki o da marul, nane, biberiye gibi ve de ayrandan sütten geliyor. kaç gr. kb. yapar toplamda

yani, 8-10 gr. falan hesaplamıştım ben doğru mudur acaba?

11. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    normalde onları saymıyolar ama siz sayıyorsanız ayrı tabi yesil yapraklara falan gün icin 20 gr falan koyun 1 bardak normal sütte 10 gr karbo var baska bir karbo kaynagı göremedim kas kaybını önlemek icin antreman sonrası ve sabah kahvaltısına kompex karbonhidrat muhakkak ekleyin böyle devam edicem derseniz protein biraz daha artmalı

amazon89 bunu beğendi.
  12. amazon89

amazon89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkdaşlar gerçekten cok zor. hele bugun daha fazla hissettim, alese girdim falan. dün de 2 kere olmak üzere 1'er saat yürüdüm. protein miktarını artırdım. diyete lor peyniri ve light yoğurt ekledim. dayanmak zor ama imkansız değil.

not: 3. günümdeyim, muhtemelen kaslarımdaki glikojen boşaldı, yorgunluğumun nedeni o olabilir. ama vazgeçmek yok.

13. ugurcasio

ugurcasio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    deride ufak bir sarkık bile olmaması için. günde en fazla 150 gram vermelisin=) ben üç ayda 49 kilo vermiştim. hiç sağlıklı olmadığını biliyorum. ama inat meselesi . kimseninde yaptığım hatayı yapmasını istemediğimden elimden geleni yapıyorum.

amazon89 bunu beğendi.
  14. amazon89

amazon89 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ugurcasio acaba spor yapmadınız mı bi de 3 ayda 49 kilo nasıl ya:SS suyla mı beslendin sadecE?

15. ugurcasio

ugurcasio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    :D:D: bencee senn yapmaa. benn gençler milli de box yaptım. antremanlar uzun sıkıcı yorucuyduu. azda yedimm.ama kas kaybıı çoktu. en iyisi şimdii azar azar ilerlemen. sonra fiğer bayanlarda oldugu gibi portakal kabugu görüntüdü olur. yada yoyo etkisi dediğimiz verilen kilonun hılza su ve yağ olarak vucutta toplanması söz konusu olur. ne kadar yavaş o kadar kalıcı ve sağlıklı.=)

Sayfayı Paylaş