3 Aydır Spora Gidiyorum Bir Gelişme Yok , Yardım | Resimli

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve whoobies tarafından 2 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. whoobies

whoobies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şuanki programım
    20 dakika yürüyüş yapıyorum, yine 15-20 dakika bisiklet, daha sonra mekik, twist ve kolları sağa sola indiriyorum sıra sıra, bazen şınav çekiyorum . Ve bölgesel olarak çalışıyorum hocanın verdiği programda.
    Program : http://i.hizliresim.com/l7Qgvb.jpg
    Spora ilk başladığımda :
    omuz 121
    göğüs 111
    kol 37
    bel 105
    bacak 66
    kilo 104

Şuan
    Yarın editleyeceğim sadece kilo aklımda kaldı
    Kilo 98

1 Mart : http://i.hizliresim.com/4gpvdp.jpg
    1 Mayıs : http://i.hizliresim.com/JYVgLj.jpg
    1 Haziran : http://i.hizliresim.com/QAPdY3.jpg

Arkadaşlar lütfen desteğinize ve yardımınıza ihtiyacım var, geçen yıl 93 kg ye kadar düşmüştüm ancak ramazan ayında oruç ve sporu bırakınca tekrar buralara çıktım.
    Sabahları 2 yumurta beyazı, süzme peynir, şekersiz çay , zeytin domates vb yiyorum
    spora gitmeden ton balığı veya ızgara tavuk, yoksa yulaf ezmesi vb yiyorum
    akşam evde ne varsa onu yiyorum mecbur, ancak 0 ekmek 0 asitli içecek .
    HER TÜRLÜ yardımınızı bekliyorum lütfen teşekkürler

2. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam şaşkınım şuanda hani kötümser bir yapımda yoktur affınıza sığınarak söylüyorum gelişim adına dair hiçbir kırıntı yok herhangi bir yorum öneri getirmem için belirttiğinin sorunun sebep olduğu kriterleri paylaşmanız daha doğru olur

3. whoobies

whoobies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anlamiyorum hocam son 3 haftadir ağırlık çalışmamıda arttirdim , ne yapacagim bilmiyorum. Göğüslerden biri daha sarkik zaten onada çok ayar oluyorum. Akşam yemeğini sadece izgara veya salata yapicam bundan sonra ya , veya bana yeni program önerebilirmisinjz? Kardiyo ne derece yapmaliyim gerçekten moralim bozum boşa gidiyormuş gibi hissediyorum, sporda giydigim eşyalar sırılsıklam oluyor terlemekyen ayakkabilarim , hatta donuma kadar. Her türlü yoruma desteğe açiğim cevabinjzi bekliyorum

4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
  5. whoobies

whoobies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim hocam. Sizce program uygunmu ? Başka hareketler eklemeye gerek varmı ?

6. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bence eksik olan kardiyo ve beslenme proteini ve sağlıklı yağları beslenmenizde daha çok yer verip karbonhidrati kisitlamalisiniz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyoyu 1 saat çıkar hocam
    Akabinde spora gitmediğiniz günde 1 saat yürüyüş yada tempolu koşu lütfen
    Yağ yakıcı supplement de kullanılabilir ama kardiyoyu ihmal etme senin çıkışın o zaten

8. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Kardiyoyu bir saate çıkarma yapabilirsen interval şeklinde çalış. İncelikleri yazar googleda. Bir de tüm vücut çalış 3 ay olduğu gibi bölmesine bakma hocanın. Kendine bir iki gün tanı off olarak haftada. Gerisinde ağırlık sonrası interval olsun. Sabah aç karnına da interval kardiyo yap. Dinlenmelerini çok kısa tut yarım dakika kadar 8-10 vs olmaz tekrar sayıların 12-15 olsun. Karın çalış derler ama çalışma 110 kilodan 80e indiğimden biliyorum çok zor bir maraton başlangıcındasın kas kazanmaya benzemiyor kilo vermek mental olarak yorma kendini. Yulaf filan tüketme zaten yulafa ihtiyaç doğacak kas kütlen yok. Sen karboyu tamamen kes sebzeden sütten aldığın yeter zaten. Çok su iç iyi uyu 11-12den geç yatma. Sebze yemek istemiyorsan proteine ver kendini. Tavada kızartılmış dahi olsa tavuk tavuktur haşlanmış dahi olsa patates patatestir bunu unutma. Meyve tatlı canın çektiğinde yersin. Allah kolaylık versin günlük açarsan da takipte olurum buradan da takipteyim. He unutmadan yumurta sarısına takılma ben 3 yumurtadan omlet yiyordum kahvaltıda takma yani protein proteindir. Bu arada moralini bozma spora başladığımda kilo vermemem durmuştu 4 ay sonra görenler yeter balerin mi olacaksın erkeğe göbek yakışır dediler gün bugündür bulkım:D başlamışsın eğer kafanda bittiyse o yağlar gider dert etme. Çocukluktan şişman olan bana kimse inanamıyor. İşin güzel tarafı da karbonhşdrat dengesini tutturunca çekinmeden gönlünce yiyorsun. Allah yardımcın olsun başarılar...
    Not:ara öğünde çorba ayran vs. tüketmeyi dene acıkırsan.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Haziran 2015 ---
    Tatlıyı yanlışlıkla yazdım yeme tatlı. meyveyi de akşamüstü ara öğününden önceye denk getir. O da ölçülü olsun. karboyu kesmiş ama dayanamayıp yemiş olarak düşün.

9. whoobies

whoobies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam çok teşekkürler cevaplarınız için, şu aralar uyku düzenim iyi değil gece 2 gibi yatıp sabah 10-11 gibi kalkıyorum, sabahları burda spor yapılacak yer yok maalesef çok uzakta koşu yolu gibi bişey var.
    Günde en az 3-4 litre su içiyoırum ama bu zayıflamak için falan değil yıllardır böyle seviyorum yani su içmeyi :D Ancak 2 hafta sonra düzene gireceğim staj başlıyor erken yatıp erken kalkacağım kahvaltım daha kolay ve düzgün olacak inşallah herşey yoluna girer. 2 ay sonra tatile gideceğim en azından şu memişlerden kurtulsam yeter ama en zor orası diyorlar :D

Hocam 30 dk yürüyüş 20 dk bisiklet yaptım ve yapacağım, birde cross treiner mi ne bir alet var kızak çeker gibi onuda 5-10 dk yapıyorum çok zorluyor. Sonrasında programı yapıyorum. Karnitinde kullanıyorum 1 aydır.

10. YUSİ

YUSİ Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    5 ayda 17 kilo verdim. Beslenme hemen hemen yazdığın gibi. Bence eksik kalan kardiyo. Ağırlık hiç girmedim gibi birşey.

Yarım saat koşu bandında, 3-4 dk rampa4, hız 8 olacak şekilde hızlı yürüyüş, 1-2 dk rampa0, hız 12 yardır. Yarım saat devam böyle devam.

15 dakika bisiklet, 10 dakika eliptik.

100 mekik.

Kullanıp kullanmamak sana kalmış, birde spordan önce L-carnitin kullandım.

Ek olarak gün içerisinde de, yarım saat falan yürüyüş, hızlı tempo.

Hep sonradan aklıma geliyor :)

Birde öğlenleri bol bol tavuk, akşam yemek hiç yok, ara ogün hiç yok.

Birde yeşilçay aldım poset değil, aktardan alıp kendim demledim. Faydası oluyor.

Ben, akşam yememek, yeşilçay, öğlen bol tavuk sote yağsız ama, bol kardiyo ve yürüyüş derim.

Son düzenleme: 3 Haziran 2015
    whoobies bunu beğendi.
  11. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    O gösterdiğim linkler egzersizler için faydalı ama kendini sakatlamadan istediğin hareketleri uygulaya bilirsin bu sana kalmış ;)

12. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Atla
    atlanan her öğün kas kaybı sağlıksız kilo verme en nihayetinde skinny fat dediğimiz görümtüye yol açar baskülün gösterdiği değil aynanın gösterdiği önemli. Öğünler sebze protein ikilisi olsun sık olsun ufak ufak olsun.

13. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyoyu hiit şeklinde yapmalısın çok etkili oluyor. Un, şeker hayatından çıktığında bir 3 ayda görüntüne şaşırırsın. Birde bacak hareketlerini sert yap bence.

ASTRAL YOCU bunu beğendi.
  14. xFurkanx

xFurkanx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum tekrarları düşür.Programda tekrarların üstü çizilmiş daha yüksek yazılmış.Tekrarları düşür.Sanki yağ yakmışsın gibi bir görüntü var ışıklandırma ile ilgili mi bilmiyorum.Karamsar olma.Benim durumum daha vahimdi çok yağlıydım :) gelişimimden kesinlikle ümitsizdim fakat bırakmadım ve şuan benden önce başlayan elemanlardan daha iyiyim takma kafaya devam çalışmaya.

15. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    Alt göğüs kesmeye başlamış
    Ayrıca eklemeliyim; 3-4 ayda yeni başlayan kişiler diğer kişilere oranla biraz fazla gelişir fakat aşırı gelişmeyi beklemeyin, sabırlı olun.

16. Gordon Freeman

Gordon Freeman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo vermeye çalışıyorsunuz ama tavuk yiyorsunuz yumurta beyazı yiyorsunuz!! Kilo vermek istiyorsanız mideyi biraz aç bırakacaksınız.Süt ürünleri,şekersiz gıdalar ve etsiz yemekler tüketmeye özen gösterin.

17. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Kilo vermek istiyorsa kalori açığı yapmalı karbonhidrattan kesmeli, dediğiniz gibi protein alımını durdurursa kas kaybı kaçınılmaz olucaktır.

Gordon Freeman bunu beğendi.
  18. Gordon Freeman

Gordon Freeman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yakın arkadaşım diyetisyen eşliğinde çalışıyor.Izgara tavuk olsun döner cinsi et olsun yemiyor.Haşlanmış tavuk,tam yumurta ve meyve yiyor ara öğünlerde.4 ayda 121 den 86 ya düştü.

19. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Şimdi o arkadaşın hakkında yada beslenmesi hakkında bilgim yok ne yer nasıl beslenir bi kaç şey yazmışsın ama tam bilmiyorum beslenmesini o yüzden bişi diyemem beslenmesi hakkında.. Ama şunu diyebilirim ki; önemli olan kilo vermek değil, önemli olan YAĞ yakmak, kas kaybının olmaması gerek.. yoksa forumda kimleri görüyoruz 3-4 ayda 30-40 kilo verip fotoları paylaşıyorlar görüyoruz before-after bölmünüde, after fotoları hep çocuk gibi kollar bacaklar incecik..kas kaybının olmaması gerek yani anlayacağın, 4 ayda bu kadar fazla vee hızlı kilo veren birinin illa ki kas kaybı olmuştur diye düşünüyorum..

20. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Program iyi aslında. Türkiye'deki insana zaman kaybettirmekten başka işe yaramayacak klasik izole hareket dolu programlardan değil. Şimdi önemli olan beslenme. Bak sana aşağıda bir kaç tavisye bu dediklerimi uyguarsan işler yoluna girer diye düşünoyrum.
    1- Günlük kalori ihtiyacının %15 altını al. Kilo vermenin tek yolu kalori açığı oluşturmak. Kilo vermeden de yağ yakılmaz. Yağlar da kasa çevrilmez. Vücut ya toptan yağ kayberder ya da hiç kaybetmez. Kalori ihtiyacı ve makro hesaplama için : http://iifym.com/iifym-calculator/ (Protein oranını yükselt hesaplayıcıda)
    2- Kalteli besinler ye. Şekeri ve alkolü tamamen kes. Bak bazen demiyorum tamamen.
    3- Açlık diyetleri yapma hiç bir halta yaramıyorlar.
    4- Günde 8 saat uyu
    5- Günde 3 litre su iç
    6- Kan testi yaptır vitamin ve mineral eksiğin varmı kontrol ettir neredeyse herkesde var eksik varsa supplementle eksikleri destekle.
    7- Ağırlık çalış ama adam gibi çalış. Hareketleri tam menzilinde ve düzgün formunda yap ve ağır çalış. 8 tekrar yazıyorsa öyle bir ağırlık bulmalısın ki 9. tekrar çıkmamalı. Ve programını hiç aksatma.
    8- Beyaz pirinç, ekmek, normal makarna gibi yüksek glisemik endeksli her şeyden uzak dur.
    9- Son olarak kardiyoyu abartma
    Diğer tavsiyeler:
    1- Şart değil ama tahılı da kes. Baklagiller sağlam bir karbonhidrat kaynağı hem de çok daha sağlıklı.
    2- Şuanki programından memnun değilsen şunu deneyebilirsin neredeyse herkesde sonuç veriyor: http://www.kasvekuvvet.net/zayiflamanin-gelecegi-laktat-calismasi.html
    3- Intermittent Fasting diyetini yapabiliyorsan dene. Hem kas yapmada hem yağ yakımında çok etkili.

Hepsini yağtığın halde hala gelişim yoksa doktora git hormonlara test yaptır. Bazen böyle şeyler hormonsal bozukluklardan da oluyor. Kolay gelsin.

Son düzenleme: 23 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş