3 Aydır spor yapıyorum fazla yapıyorm zararmı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve exe1ans tarafından 16 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. exe1ans

exe1ans Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar öncelıkle 17 yaşındayım 3 aydır fıtness'a gıdıyorum ılk gunlerımde her seferınde olduğu gıbı antreman yaptım 1 ay sonra program aldım ama bundan 3 sene once evde hep dambıllarla calıstım 8 kılolarla duzenlı olarak 3 sene sonradan spora basladım neyse 1 ay sonra sporda program aldım ama program hafıf gelıyor 20 dk ya bıtırıyordum buda benım sınırlerımı bozuyor. Gittiğim yer kötü biryer değil aylık 100TL verıyorum ıkıncı ayımı doldurduğumda yenı programa gectım. Program omuz ve göğüs üzerine 1 gun farklı spor 2 gun farklı spor 3 gun farklı spor yapıyorum 3 farklı bolum var programda neyse bu programa gectıkden sonra programı yıne 20 dkda bıtırmeye basladım sonradan ekxtra 2 saat calısıyorum mıde karın kası ve göğüs calıyorum calıştığım göğüs programımdada var hergun bunu yapıyorum. Fakat hoca kızıyor fazla antraman yaptığım ıcın buda benım sınırımı bozuyor acıkcası belkı haklımı değilmi bilmıyorum ama kımse 1 aylık sporu 1 ayda yaptırmaz adamın karı olmaz o yuzden bana 1 seneye anca fıt vucudun olur dıyor gecenlerde ekxtra yaptığımda yanıma gelıp gıt ustunu gıyn demıstı aradan bır hafta gectı. Bugunde extra yaparken tekrar gelıp senı bu 2'cı uyarısım dedı programımı yaptıkdan sonra extra yapıyorum 2 saat yapıyorum mıde karın kası göğüs kol kası ıyımı yapıyorum kotumu bılmıyorum sıze danısmak ıstedım. Hocanın bana soyledıklerı daha 17 yasındasın boyun uzucak kemıklerın daha yerıne oturmams yapma benım verdıklerımı yap fazla yaptıkların kemıklerını erıtır dıyor. Doğrumu soyluyor para ıcınmı soyluyor acıkcası bılmıyorum. Gittiğimden berı vucudumda cok fark var bu extralardanmı yoksa programdanmı acıkcası bılmıyorum

2. erentak

erentak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    ne kadar fazla antreman o kadar fazla gelişme anlamına gelmez programın bittikten sonra kaslarda zorlanma ağrı hissediyorsan o bölgeleri iyi çalışmışsın demektir eğer hissetmiyorsanda kasları hissederek yani odaklanarak çalış ayrıca program bittikten sonra daha fazla ağırlığa girme hocan haklı

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  3. exe1ans

exe1ans Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Programa uyayım yani cok hafif gelıyor ancak

4. erentak

erentak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    her bölgeye 4 den fazla hareket girme bence ağırlıkları arttırmayı denedin mi piramit set uygulayabilirsin

5. exe1ans

exe1ans Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ağırlık arttırmayı denemedım aslında

6. Camel

Camel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kaslari nasıl hissedip odakla
    kasları nasıl hissedip odaklanıyorsun..bu konuyu bıraz daha acarmısın çünkü ben suan bench press 130 kılo basıyorum..fakat hala agrı sızı hissetmıyorum..o yüzden bilgiyeıhtıyacıum var biraz

7. exe1ans

exe1ans Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    baska yardımcı olabılıcek varmı acaba

8. erentak

erentak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    hocam 130 kilo bastıgına göre bu sporda baya ileridesin bu soruyu ciddi mi sordun yoksa ironi mi yaptın anlayamadım :)

9. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım hocan haklı pnu dinle zorlanmıyorsan ağırlık attır.1 saati geçme.2saat antrenman diye birşey olamaz kusura bakma herşey 1 ayda olmuyor biraz sabret 4.-5. Ayında aldığın sonuçlar seni tatmin etmeye başlıyacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Önce hareketin formunu tekniğini dosdoğru yapman lazım. Hareketin doğru şeklini iyice öğrendiğin zaman setin son 2-3 tekrarında seni zorlayack ağırlıklarla çalışman gerekiyor. Başladığın zamandaki ile aynı ağırlığı kullanarak gelişemezsin.
    Bi de programını burada bizimle paylaşsaydın daha sağlıklı yorumlar alabilirdin. Ayrıca temel hareketlerde kaç kg ile çalıştığını, boyunu ve kilonu da.

11. AHEDKA

AHEDKA Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    130kilo bassam heryerim hisseder :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

uzk bunu beğendi.
  12. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Agirligi arttirarak yap her sette agirligi arttir ilk set 10 kilo giriyosan ikincisini 12,5 ucuncusunu 15 dorduncusunu 17,5 bu sekil her set2,5 kilo arttirarak yaparsan o antreman seni yorar bitirir

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Camel

Camel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hocam gercekten hissetmıyorum çünkü yaklasık 3 haftadır aynı agırlıkda gidiyorum sadece artırabıldıgım sayı..kılo artırmaya yeltenınce artık kollarım agrı kasıyo kaldıramıyorum..o yusden 130 da tıkandım kaldım yai..zaten sadece sıkıntılı yer gögüs benım kol bacak kanat bunların hepsi güzel ama gögüsler hacimsiz

14. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Ağırlıklarını 8-10 tekrar çıkabilecek kadar arttır ama hareketileri bozma bide dikkatli yap sakanlanbilirsin bazı hareketler yüksek ağırlıkta bele vuruyor çok çabuk bitiyorsa aynı hareketleri 1-2 setde fazla yapabilirsin o zaman hissedersin harektleri bende senin gibiydim sanki az gibi hissediyordum 2 set fazla yaptım her hareketi sonuçta aldım.

15. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    130 mu üstelik 3 aydır yapıyorsun bana pek inandırcı gelmedi acıkcası

uzk bunu beğendi.
  16. Camel

Camel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bence sen ilk başta konunun ne oldugunu ice bi anla sonra yorum yap arkadasım..3 aydır yapıyorum demedim 3 haftadır 130 kilo basıyorum die yazmısım..

17. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    [​IMG]. Bak burda ne yazıyor :D

18. Camel

Camel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    iyide sen hala konuya adapte olamamazsın..130 kiloyu kaldıran benım ..bu arkadasla hiç bi ilgisi yok ..bence sen konuyu baştan asagı oku.

19. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Bak arkadasım 130 kg bench az bisey üstelik baslığında bile 3 aydır spor yapıyorum diye yazmıssın 3 ayda 130 kaldıranı görmedim acıkcası bana tuhaf gelen bu

20. Camel

Camel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş bak anlatamıyorum galba sana...bu konuyu acan arkadas 3 ay olmus başlayalı zararlı mı die sormus..konuya yorum yapılmıs..kaslarına odaklan falan gibisinden...bende o yoruma cevap yazdım ki..ben 3 haftadır 130 kilo bench basıyorum fakat hala kaslarımda agrı hıssetmıyorum nasıl odaklanabılırım die...demek istediğim şukı 3 aydır spor yapan arkadasımla bu 130 un ilgisi yoktur...130 kiloyu kaldıran benım :)

Sayfayı Paylaş