3 adet supplement aldım ama

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve oyunmax tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Emredersin , ilk attıgın mesaja bak bi tartısma nerden cıkmıs. Valla enteresan moda soktun bizi şaşkınlık içersinde yazdıklarını idrak etme çabasındayım.

Bende bi sual yazmışım dimi ? Fikir alış verişi niyetiyle
    Ne diyorum ,neden sabah özellikle diye sordum ?

Sen fikir alıs verısı yapalım dıosunda acık değilsinki ? Diyorsunki ben 6 aylık değişim yaşamışım
    Yazdıklarımın bılımsel arkası var , tecrübelerim var diyosun :)

Halen ben sorunun cevabını alamadım , neden sabah özellikle WHEY. (bilimsel olarak ispatım var diosun)
    Referans PROF ilhamimidir ? Anlayamadım tam olayı.

Kısaca "konuyu kapatalım benim dediklerim doğru Referans ve tecrübelerim var" diyosun :)

Ayrıca bu konuda Ex de benım söyledıgımın özetini yazmıs ?

Kişiye göre tavırdamı değişiyor sayın Mehmetanıl ?

Son düzenleme: 6 Mart 2013
  2. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    Durum kızışmış ancak bende size bir soru sorucam whey protein kullanılıyorsa kahvaltıdan 30-45 dk sonra kullanılıp bir saat aradan sonra antremanmı yapılmalı ? yoksa sabah aç karna whey proteini içip kahvaltı sonra antremanmı yapılmalı ben okul saatlerim dolayısıyla sabah 9da antremanımı yapıyorum.Hocam bana kahvaltıdan sonra iç sonra antreman yap demişti ve yağlı tüketim yaparsak proteinin emilimi yavaşladığı hakkında ne düşünüyorsunuz eğer böyle bir durum varsa aç karna içilmesi dahamı verimli olur ?

3. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Mehmetanil üyemizin savunduğu konu gece açlıktan dolayı oluşan katabolik etkinin biran önce durdurulması için sabah kalkar kalkmaz whey almak.Ki doğru kahvaltıdan önce alınmalı senin sorunun cevabı.

7 de uyanıp içerseniz üstüne güzel bir kahvaltı yumurta peynir vs. 9 daki antrenmana güzel bir hazırlık olur.Antrenmandan sonrada bir servis whey daha alırsanız çok iyi olur.

Kızışmış bişey yok zıt fikirler konuşuyorlar sadece.Forumlar kavga etmek için değildir çünkü

4. oyunmax

oyunmax Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kullanım şeklini az çok anladım :)

5. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    Whey proteinin antremandan 45 dk veya 1 saat önce içilmesi gerektiği söyleniyor doğruluk payı nedir ? Bende çok iyi beslenemiyorum sabah 3-4 yumurta 200 grm tavuuk gogusu aksam ne varsa 2 servis protein tozu 100-120 gram protein alabiliyorum karbonhidratıda dikkatli almaya çalışıyorum.8 ayda 8 kilo aldım

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    1-Muscletech Nitro-Tech Hardcore 1816 Gr. Chocolate MilkShake - Sabah ikinci olcek alinacaksa idman sonrasi
    2-Tr Power Amino 2000 (300 Tablet) Bcaa,l-glutamin,l-carnitine idman oncesi ve sonrasi yarimsar porsiyon
    3-Hardline %100 Mikronize Kreatin 300gr, Nitro-tech teki creatine alimina gore degerelnedirlimlai, 80 kilo alti icin toplam 5 gam yeterli olur creatine.

Eger illa ekstra alacagim diyorsan 5 gram icin idman oncesi 2.5 ve idman sonrasi 2.5 gr mantikli bir kullanim.

Ben bu şekilde kullanımı tavsiye ediyorum.

Bu şekilde kullandığında fayda göreceğin kanaatindeyim.

Saygılarımla...

oyunmax bunu beğendi.
  7. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Afedersiniz uslup konusundan ötürü bir sıkıntı oldu mesajım silindi.
    Sayın modlarımız öyle uygun gördü.
    Çok çok özür dileyerekten kısaca yazıyım tekrar.
    BU postumuda kayd edicem umarım üslup sıkıntı denmez tekrar.

----

Bir supplement arşivleri sorumlusu üyeden bilgi alma amaçlı soru soruyorum
    Konu açan arkadaşıda ilgilendirecek bir bilgi yanılmıyorsam ? Off topic yapmıyoruz.

Neden özellikle Sabah Whey alımını öneriyorsunuz ( bilimsel arkası var dedğiniz için Referans istiyorum)

Bunun la ilgili bir araştırma var

http://www.ncsf.org/enew/articles/articles-branchedchainaminoacidsupplementation.aspx

Kısaca bu durumu özetliyor , evet Bcaa naturel spor yapan ve yüksek protein tüketen biri için gereksiz bir Supplement.
    --------------

Ayrıca bu postta benim yazdıgımın özetini yazan üyeye karşıda niye bana yazdıklarınızı yazmadınız.
    Merakımı gideriniz lütfen?

8. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut yıkıldıktan üzerinden saatler geçtikten ve üstüne birde aç kalınan bir uykudan sonra whey kullanmak çok mantıklı geliyor gerçektende.(Adını unuttuğum bir edebi sanat yaptım ciddi değilim :D )

Tek sıkımlık mermim var onuda sabaha harcamam soranada aynen düşündüğümü anlatırım mantık çerçevesinde kimin düşüncesini uygun görürse soruyu soran kişi öyle kullanır.

Aslında bu konuyu yetkililer kapatabilirdi forumda araştırma yapınız diye.

Faydalı bir link konuyu açan arkadaşım okuyabilir.

https://www.bodyforumtr.com/makaleler/supplements/protein-tozu-nasil-kullanilmali.html

Son düzenleme: 7 Mart 2013
  9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Von_Pasther

En önemli süreç Ant sonrasıdır mesela

Ama whey almanı gerektirecek bi durum yok bu süre içersinde ( hani ilk 30dk derler tamamen hurafe)
    anabolic pencere ant sonrası 24 saat ,
    Eğer protein açığın varsa ant sonrasında kullan , yani bu senin tercihin. (mesela ant sonrası öğününde protein eksigin vardır senın ıcın bu zamanda kullanman daha doğrudur anlatabılıyorumdur umarım)
    Zamanlama cokda elzem değil , ant sonrası o kadar hızlı proteine ihtiyacın da yok FELAKET bir beslenmen yoksa.

protein açığın varsa sabah kullanmısın aksam kullanmısın fark etmez.
    Naturel spor yapan birinde elzem olan gün sonu aldıgın makrolar ,

Ama mehmetanıl idda ediyor diyorki
    sabah almak en önemlisidir (bilimsel olarak dediklerim doğrudur diyor , yoksa bu kadar irdelemem)
    Bende merak ediyorum acaba neden sabah ?
    Bi kaç kez okudugum için forumda bu tarz önerileri artık yazıyorum bu başlığa herkese böyle öneri yapılıyor merak ettim doğrusu kaçırdıgımız bazı konular olabılır :)

Attıgın linkle ilgili olarak sana tavsiyem ortalama ingilizcen varsa yabancı bilimsel arkası sağlam olan yazıları takip et gazete makalelerini değil.

Sayfayı Paylaş