2800 kalori yağsız kas kütlesi için çok mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hurkanyy tarafından 4 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba hergün en az 2 saat yürüyen, haftada 3 gün ağırlık antremanı yapan, her antremandan önce yüksek yoğunluklu ısınma hareketi yapan, ve haftada 2 yada 1 kere hııt cardio yapan biriyim, kilo almak istiyorum ama tabiki kastan, hiç bir şekilde yağ almamalıyım yada beni yağlı göstermeyecek şekilde kasa oranla almalıyım,60 kiloyum ve boyum 1,70 sizce 2800 yağsız kas için uygun mu? (2400 kalori altında ağırlık antremanlarında güçlü olamıyorum+spor salonuna 1 saat yürüyerek gittiğim için enerji mi tüketmiş oluyorum)

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    yasin kac bilkiyorum sma dediklerine gire birde gencssen, antrennan yogunluguda fazla ve agir ise bu kalori asiri diyemem
    bunu sen takip etmelisin, aynaya bak degisimi izle, kilo alip vermenide izle, hersey yolundays 2800 iyidir yoksa kotudur, yani hersey sana bagli

3. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük kalori miktarını hesapla muhtemelen kilo almak için 3000den fazla tuketmen gerekir kilon 50 60 degilse.Ayrıca 0 yağ şeklinde kilo alamazsın illa yağ olacak bırak olsunda zaten kendinden detay vermedigin icin bilemiyorum ama cok yağlı degilsen kardio yapmasan senin yararina olur.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    her gun 2 saat yürüdügüne göre kardıyo yapman asırıya kacar ve kas kütlesi alırken zorlanırsın beslenmenin cok iyi olması lazım yaglanmak ıstemıyorsan yuksek protein ve normal bi karbonhıdrat alımı lazım temiz beslenirsen pek yaglanmazsın .

5. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    hiçbir şekilde işlenmiş ürün yemiyorum, doğal meyve suyu ,zeytin yağı gibi ürünleride işlenmiş sayıp maddelerin asıl kaynaklarından besleniyorum ( zeytin(zeytin yağı) meyve (meyve suyu ) gibi)
    yağ kaynaklarım avokado,hindistan cevizi,fıstık,ayçekirdeği,badem,kabak çekirdeği,pecan cevizi,macadamia fındığı,brazilya fındığı,antep fıstığı, kaju ve badem ( günlük bunlar arasından 2 tanesini tercih edip her birinden 50 gram yiyorum. genellikle (50 gram fıstık 50 gram ayçekirdeği)
    sabah sütle birlikte 50g dukan yulaf kepeği yada buğday kepeği yada quaker mısır kepeği yiyorum tercihen 1 kaşık bal veya birkaç orman meyvesi koyuyorum
    protein kaynaklarımdan her gün her birinden yerim ve şunlar = 100 g ciğer, 100 gram tavuk göğüs , 1 litre yağsız süt
    lif kaynağı + bitkisel protein+karb kaynağı olarak bir çeşit kurubaklagilden 100 gram tüketiyorum = 1. mercimek, 2. beluga mercimeği , 3.siyah fasulye ,4.meksika kırmızı fasulyesi,5. soya fasulyesi
    günde 3 litre su içiyorum , yeşil çay ve ya biberiye çayı içiyorum , ve türk kahvesi içiyorum
    testesteron arttıran besinler olarak = acı kırmızı biber,soğan sarımsak,maca tozu , ve ginseng ile besleniyorum
    takviyerim ise şunlar = l-carnitin, koenzim q-10, propolis, cla, cod liver oil (omega 3-6-9 -d vitamini) , c vitamini 1000 mg, çinko 50 mg
    bu besinler yaklaşık 2000-2100 kalori tutuyor üzerie de karbonhidratlı besinler ( muz, patates,tatlı patates,kırmızı patates, makarna, bulgur,beyaz pirinç,kinoai,kahverengi pirinç,yulaf,irmik) yiyerek kalori ihtiyacımı kapatıyorum kapatıyorum. bu durumda tüm vitamin ve mineralleri günlük ihtiyacımı %100 geçerek ,magnezyum ve b9 ve c den aşırı geçerek karşılamış oluyorum , potein yaklaşık 200 grama denk geliyor ve kilomun 4 katı kadar karb yemiş oluyorum (kilom 60). sizce nasıl bir beslenme?

Sayfayı Paylaş