270 deadlift 1rep

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve mamossa tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    helal olsun vallahi.. Kevin Levrone'un en iyi zamanında zorlanarak yapabildiği kilo ile bench-press yapabiliyorsun.. ve çoğu profesyonel vücutcunun yapamadığı kilo deadlift yapıyorsun.. hemde az bir kas miktarı ile.. tek kelimeyle inanılmaz.. biraz kas hacmini arttırırsan bi 15-20 kg kadar.. nasıl bir güce ulaşacağını düşünemiyorum bile.. sanırım o hale geldiğinde Ronnie Coleman'ın kullandığı kilolarla deadlift yapabileceksin.. tek kelimeyle harika!.. tebrikler.. yeni videoları sabırsızlıkla bekliyoruz..

jimraynor bunu beğendi.
  2. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Coyote,bu ağırlıkları tek tekrar çıkaranlarda da gayet iyi bir kütle oluyor..Ayrıca 4 tekrar ve 1 tekrar arasında baya baya fark var..Arkadaş yaklaşık 150-170 kilo ile dalga geçer gibi çalışması lazım eğer 4 tekrar 225kilo ile bench yapıyorsa ki bu üstüne basa basa söylüyorum isterse genetik olarak müthiş olsun yinede bu kütleyle imkansız hemde !4 TEKRAR!

Dexterrr bile söylemiş kevin levrone bile en iyi döneminde anca yapıyorduki igf,mgf,hgh vs aasler bir sürü şey kullanıyordu ve çok iyi bir kütlesi vardı..

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle olayı şöyle anlatiyim, Deadlift idmanı esnasında en büyük handikap kusma sorunudur. Kesinlikle deadlift idmanında yüksek kilo çıkmak sorun değil ve kesinlikle kilonuzun 1.5 katını rahatlıkla çıkarsınız. Özellikle 6-8 tekrar ancak miğde sorununuz yanında nefes sorunu getirir buda sizin antremana olan konsantrasyonunuzu bozar ve istenilen hedef bölgenin gelişimi için gerekli gerilimi ve direnci yaratamassınız.

Ancak çoğu defa idmanda kusma sorunu yaşadım özellikle kustuğum zamanlar da oldu. Ancak 1.5 kat kilo kaldırıyoruz ama bu ne kadar doğru yaptıgımız çok daha önemli. kilonuz ile çalışsanız bile mukemmel gelisimi yakalarsınız. Cunku yüksek gerilim ve direnç yaratacak kadar daha iyi nefes alacak kadar ve en azindan antremanda kusmayacak kadar iyi çalışıyorsunuzdur.

Zaten bu tarz Full Squat ve Deadlift bacağa ve vücudun butun yüzde yüzüne etki eden komplikasyon hareketlerinde HGH üretimini arttirmak için tekrar sayıları arttirilir kas gerilimi maksimuma çıkarılır. 20-25 tekrar gibi.

Birde Hareketi istediğimiz bölgeye yediremiyoruz bunu söyliyim. O kadar yüksek kilolarda direnç uygulamak sakatlanmaya davetiye çıkarmaktır. 1 saniyelik bir dirençmi yoksa 6 saniyelik bir dirence karşı koymakmı hangisi etkili olur sizce

Ben maximal güç alıcam diyorsunuz onunda bir kuralı var eğer 1 tekrarı zar zor ıkına sıkına çıkarıyorsanız bu maximaldir ve ikinci tekrarı asla çıkaramamak gerekiyor.

Deadlift hareketleri adamı rezilde eder vezirde. Böyle çalışır çalışır devam edersiniz bir gün bir bakmışsını L1 ve L2 disklerinizde büyük bir problem çıkmış Barbell Rowing içinde geçerli.

Barbell Rowing ve Deadlift omuriliğin Lomber bölgesindeki L1-L2 disklerine aşırı baskı yapar. Omurilik haritasına bakınız L1-L2 diskleri.

Hiç birimiz disk kayması omurilik zedelenmesi gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorsak dikkatli çalışmalıyız. Burada vücut eklemlerine ve tendonlarına bindirdiğimiz yüküde hesaba katmalıyız.

ayrıca 1 tekrarlık çok ağır setler kas gelişimi yapabilir ama gel gelelim verdiği hasarlarıda gözden geçirmek gerekir.

eğer belirli bir seviyede değilsek kendimize vereceğimiz zararı dusunerek maksimum gelişim hedefleyen çalışma yapmamız daha iyi olmazmı.

Son düzenleme: 11 Eylül 2010
    linc88 bunu beğendi.
  4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    yahu kaale alıp mesaj yazmanız bile komik john cena ile kendini bir tutuyo adam ikisininde maksimalleri aynı ama namossa 5 sene daha çalışacak ilk 600 kilo deadlifti o yapıcak

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Cadocx arkadaşımız bilmeden bu hataları yapıyordur belki, eğer bilmeden yapıyorsa ona doğru yolu göstermek istiyoruz.

Kendiside zaten bu konuda yaptıgı hataları kabul etti.

Bu spor tamamen bilimsel bir spor anlatmak istediğim aslında bu. Kesinlikle insan anatomisini kas iskelet sistemini yeterince iyi tanımaktan geçer.

Hangi hareket nasıl uygulanmalı kaç set yapılmalı ne kadar dinlenmeli set arasında ne kadar beklemeli set esnasında ne kadar direnc uygularız bunlar çok önemli konular.

Forumda yeterince bilgi var ama göz göre yanlış yapıyorsa bir insan o zaman bir şey söyleyemem.

Yani arkadaşımızı uyarıyoruz tabiki bende yanlış yaptıgımda yapılan uyarıları dikkate alırım ve bana yol gösterene minnettar kalırım.

Birbirimizin aynası gibi olursak şayet işte o zaman ilerliyoruzdur.

Demirgan bunu beğendi.
  6. elit monarch

elit monarch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes body doktorası yapmış gibi konuşmuş bir çoğunun 3 aylık sporcular oldupu kanaatindeyim bu başlıkta teknik konulara girmeyeceğim söylemek istediğim şu 210 kg ağırlık videosunda konuşan kişi beni ciddi anlamda kopardı at yarışı sunmalı kesinlikle

Coyote bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Body doktorası yapmaya gerek yok,1.5 senedir yaparım bu hareketi bodybuildinge basladıgım ilk gunden beri.

Ayrıca kemerde kullanmam. kendi ağirlimin 2 katına cıkıyorum. Üstelik kemersiz bak.

hemde olimpik bar kullanmam ayrıca ağirlikları dusuk yükseklikte kilolardan seçerim. yani kocaman kilo takmam.

Böylece yere daha çok eğilirim. Gerilimi ve direncide asla düşürmem ağirliği yere atmam. Sırtım kopsa o direnci hissetmek benim icin bir hazdır ve gelişim işaretidir.

bilmeden yorum yapmadık saygıdeğer dostum.

görerek yorum yaptık.

8. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    270 kilo olduguna inanmıyorum 270 kiloda o kadar az bar olmaz ztn 270 i kaldırıan bir insan 210 u rahatlıkla 10 kere kaldırır ... kusura bakma düsüncelerim bunlar

9. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    270 demek bar ağırlığı olmadan 250kg oda 15şer kiloluk plakalardan 16tane demek yani 1 tarafa 8 plaka 15kg lik.

senin taktıkların 2.5kg lik plaka ki 1 tarafta 10 plaka bile yok ^^ bu 170kg olmasın bence yanlışın var :D

kaldırırken belini yanlıs tutuyorsun dkkt et herhangi bi sakatlık söz konusu olmasn belinin ve sırtının tam duz olması lzm.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:46 ----------

Yapma gözünü seveyim Coleman bile 200kg de 3 tekrar çıkartmakta zorlanıyor sen 4 diyosun ki vucudun 95kg de definede gozukmuyor belkide videodan kolların 40 gostermiyor bile sen 225kg yi alsan o kemiklerin nasıl yerinde durucak açıkçası inanmıyorum :)

10. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    270kg dediğin videodaki barda bulunan toplam ağırlığı ben sana söyleyeyim.

en basta takılı olanlar muhtemelen 15.9kg

onun yanındaki 11.3kg

yanda bulunan 3lü plakalar 4.64kg olan plakalardan

en uctan 3. ve 2. plaka ise 2.3kg

en uctaki 1.1kg.

hesaba gelince ;

(2x15.9)+(2x11.3)+(6x4.64)+(4x2.3)+(2x1.1) = 93.64kg

bar ağırlığı ile 113.64kg yapıyor. :)

burada anlatmak istediğim sen yalancısın falan gibisinden şeyler değil asla böyle bir şey söyleyemem fakat hepimiz sapor salonlarını biliyoruz tanıyoruz ki vücut resimlerine bakarken gördün plakalar rahat tutulma amaclı boşluklu yapılmıs sen o kadar plakaya nasıl olurda 270kg diyebilirsin yani derler ya göz var izan var diye bizimde gözümüz var :)

Dün seyrettm kevin levrone 230kg bence yapıyor ki o bar daki plakaların hacmine bi bak bide snnkilere bak :)

Her neyse kolay gelsin.

11. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    insanın kendi sağlığını hiçe sayması övülecek birşey değil bana göre. bu kaldırışı bir fizyoterapistin, ortopedi hekiminin veya spor hekiminin gözetiminde tekrarlamanızı öneriyorum. alacağınız tepkiler buradaki yorumlardan daha çok işinize yarayacaktır.

12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bench press videonuzu bekliyorum. Gerçekten sabırsızlanıyorum.

13. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

225kg lik olanı bende merakla bekliyorum ^^

14. cenkkskn

cenkkskn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yani burda kimse saf değil hepimiz bu işin içindeyiz ve profesyonel olarak bir ömür boyu steroid kullanmış ronnie colemanlar arnoldlar vs 225 kiloyu kaldırırken 0 vücut bir adamın kaldırması mümkün görünmüyor.ayrıca deadlift barına 5 kilolar 2.5 kilolar10 kilo sıralanmış internette proların videolarına bakarsanız 200 kilolara koca koca 20-30 kiloluk levhalar takılarak çıkılıyor.Asıl belirtmek istediğim çevremde bu işi meslek olarak yapan insanlar oldu ve onların neler yapabildiğinide biliyorum insanlar 140-150 vb kiloları çokmu kolay zannediyor lafta kolayda nizami ve hatasız bir yapın bakalım lütfen mantıklı olun

15. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    vücudunuza göre çok iyi bir kilo gerçekten tebrıkler...

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    tabı plakaları saymak yeter sanırım ben saydın genıs olanada 30kg dedım ben ama maks bar ahrıc ben 150-160kg sayabıldım

bende su an 160+20kg bar ıle d.l yapıyorum ama ben 20 lık plaka takmama rahmen devasa duruyor 4 plaka bır tarafta

tabı gercekse tebrık etmek gerek :)

Ocensers bunu beğendi.
  17. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    270 kilo 210 kilodan daha rahat kalkiyor :)

18. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Dostum Alınma Ama Senin Gibi Çalışmaya Değil De Güç Gösterisi Yapmaya Salona Gelenlere, Ve De Senin Gibi Bağırıp Konsantrasyonumu Bozanlardan Nefret Ediyorum. Yaptığın Şey Sana Faydadan Çok Zarar Sağlar.

Kara Kalem bunu beğendi.
  19. karahanrojen

karahanrojen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Orada maksimum 200 kg var. O da büyük ağırlıklar 20 kg ise eğer.

20. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania

Alınacak bir şey yok dostum, anlamaman normal çünkü ben şahsen güzel bir vücudum olsun diye çalışmıyorum, ana spor dalım güreş olduğundan ağır çalışmak zorundayım, sizin salonda bağırıp dikkat dağıtanlar ya çekmeye çalışanları bilmem ama bir gün kaldıramayacağını düşündüğün ağırlığı kaldırmaya çalışmanı denemeni tavsiye ederim. istem dışı bir sesin ağzından çıktığını göreceksin.

Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş