1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2 Yıllık değişim, gelişim, evrim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MertKorkmaz tarafından 22 Mart 2014 başlatılmıştır.

Hangi kas grubu vücuduma göre geriden takip etmekte?

1. Bacak

15,3%
  2. Sırt

5,7%
  3. Göğüs

15,3%
  4. Kol

12,7%
  5. Bacak

10,2%
  6. Karın

15,9%
  7. Hacim eksik, biraz daha hacim almalısın

16,6%
  8. Defineliği biraz daha ilerletmen gerek

6,4%
  9. İyisin

19,7%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İlk olarak teşekkür ederim motivasyonun için :) yağ ölçümü yaptığımız alet salondaki profesyönel ölçüm aleti bu aletlerin 2 ölçüm şekli var bir normal(standart), birde Atletik seçeneği var o atletik seçeneğinde ölçmüştür seninkini veya yanlıştır cihaz atletikte benimki %3 çıkıyo mesela onun mantığı ney onu bende anlayamadım ama doğrusu normal ölçüm, birde bu ölçüm öncesi kurallara uyman gerekiyor çay çikolata falan yok son yemeğin 3 saat önce içki miçki yok o tür ölçüm şartları var yani. Üstü kapalı olarak diyet şöyle: Yediğinin kalorisinin %15-%20 si kaliteli doymamış yağların tekli bağ içeren kaliteli kısmı, %30-%40 lık gibi bir kısmı Komplex Karbonhidratlar(Yulaf,Yeşillik,Meyve vb...) geri kalan %50 lik kısmı protein. Diyetin mantığını şöyle söyleyeyim tabi Cla-Omega3 gibi kaliteli yağlar kullanacaksın vede isteğine bağlı keten tohumu yağı.
    Uyanış 6:00 = 1muz,200ml süt,1wheyprotein,100-150gr yulaf, 2 çaykaşığı tarçın (bunları blendırda iyice karıştır ve ye tadı güzel oluyor merak etme), 2 Omega-3 tableti, 1 Vitamin d-3 sandozu 800ünite, 1 Ventolin Tablet, 1 ZMA Tablet
    Saat 9:00 = 8 Yumurta beyazı, Brokoli, 1 Tablet CLA Yağı
    Saat 12:00 = 150 gr Dana Antrikot, Brüksel lahanası
    saat 15:00 = 150-200 gr Soslanmış Hindi eti veya Soslanmış Tavuk(bunlar fileto yanı göğüs kısmı ve yağsız soslanmış şekillerini bulursun çağdaşta), yediğin gramaja yakın Brüksel lahanası, 1 CLA Yağı
    saat 18:00 = 160 gr Dardanel Ton Light & Brüksel lahanası, 3 Clenbuterol tablet
    saat 19:30 = Spor öncesi 1 kahve, 1 Pre-Work, 4 AminoAsit, 1 Elma veya 1 Greyfurt veya 1 Kırmızı Portakal
    saat 20:00 = Spor başlangıç (1lt su iç spor boyunca)(Günde 1 kas grubu + karın + kardiyo)
    saat 21:00 = Spor bitişi 1 Protein tozu, 4 AminoAsit, 500 ml su iç
    saat 21:15 = 15 dakika karın süpersetlerle ağırlıkla çalış(Burada kesinlikle ne kadar susarsan susa su içme karın çalıştığın için basınç olur ve su ağzına doğru geri baskı yapar)
    saat 21:20 = 30 dakika interval kardiyo (500 ml su ile)
    saat 22:00 = 1 Elma(Kan şekeri yükseltip katabolik etkiyi yok etmek için)
    saat 23:00 = 200 gr Beyaz Peynir Light, 2 Tatlı kaşığı Fındık ezmesi, 1 ZMA Tablet
    saat 23:10 = Uyku
    Gün içinde 3-3.5 lt ye yakın su iç, ara öğünlerde paso yeşil çay iç canın her sıkıldığında
    Tekrarla :) Gün içinde istersen Sardalya da yiyebilirsin besin değerleri çok iyi ve geç kana karıştığı için gün boyu besler bir proteine sahip Genellikle toptancı gibi değişik yerlerde bulabiliyorsun Sardalyayı artık, unuttuğum bölgeler olabilir belki kusura bakma :)
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mart 2014 ---
    Bacak pozu yoktu şöyle de 2 tane resim sırf bacak için, 1 resim de Genel poz için olsun Geçenki resime göre +2.700 kilo kas kütlesi, -500 gr yağ, -200 gr su olarak bir artış ve fark 1.5-2 ay için güzel bir değişim :) Şimdi ki amacım kanat kasını aşşağı bel tarafına doğru iyice yaymak

Ekli Dosyalar:

• 11.jpg
      11.jpg
      Dosya Boyutu:
      43,7 KB
      Görüntüleme:
      700
    • 12.jpg
      12.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,1 KB
      Görüntüleme:
      667
    • 13.jpg
      13.jpg
      Dosya Boyutu:
      79,3 KB
      Görüntüleme:
      738
    Son düzenleme: 29 Mart 2014
    G O M J, ugur91 ve leftyboarder bunu beğendi.
  2. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim çok güzel özetlemişsin aşağı yukarı aynı şeyleri yapiyoruz antrenman haric :) boy 1.84 kilo 87 gunde 150 -180 gr arasi protein kesin alyrm . Karbo yu azalttm baya. Optimum gold whey , scitec bcaa ve arginine , optimum kreatin kullanyrm ek supplement olarak. Antrenman programim tek gundu cift yaptm malum universite okyrz ozel hyatta sart ;) 3 gun agrlk 2 gun interval kardiyo + karın. Ama durdum 1 senedir kol kaldi 39 diger yerlerde esit oranda. Bi bacaklar iyi gelisti sadece.. bseyi yanls mi yapyrm acaba.

3. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Her öğününün arasında min 2:30 saat olması gerek 3 karar bence, benim bu diyetle günlük aldığım protein 300 e yakın yalnız ona göre, tabi benim metabolizma hızlandırıcı şeyleri yediğimi say kırmızı biber yeşil çay ventolin clen falan onun harici saymayı unuttuğum çok şey acılı soslar vb... zaten hiperaktiktim küçüklüğümde ayrıca kullanılanlardan alınan aminolardan arginine den damar genişliği normal bir insanınki gibi olmadığı için rahat rahat yiyebiliyorsun ayrıca proteinde farklılık yapıyorsun mesela sabahki öğünde 50 gr protein var ama bunun 25 i whey direk kana karışıyo yulaf daha geç karışıyo süt daha da yavaş karışıyo bu mantıkda mesela :)
    Definasyon için kreatin kullanmak yanlış, kreatin su tutar definasyon amacımız zaten yağ ve su atmak onun yerine komplex creatine içeren pre work tercih ederim arginine caffeine nox karışımları altın gibidir bizim için
    Ayrıca bu bir bahane değil bende bu sene lise sonum ama YGS gününün önceki günü bacak çalıştım mesela bir sabah birde gece vakti evde oluyorum bütün yemekler kavanozlarda çantada falan isteyen bir insan için bahane olmuyor yani öyle diyim sana ayrıca benim özel hayatta çok geniştir ama hiçbir zaman sporuma sıkıntı olmuyo sporu kas gelişimi için değil, hobi olarak bir uğraş olarak yapıcaksın gitmediğin gün kendini suçlu hissedeceksin çalışırken nabzını 150 nin üzerine çıkarmayacaksın kaslarını dinleyeceksin

4. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Spor bir hobidir fakat fitness ın zirvelerinde tutmak hem finansal hemde manevi açıdan daha rahat olur fazla kasmamakta gerek kişiden kişiye göre değişir kardeşim. benim hedefim var ama bir türlü ulaşamamak can sıkıyor bir şeyler yanlış gidiyor farkındayım. Salonda hoca diye koydukları adamlar benim yarım kadar bana akıl veriyor :) bu da hiç inandırıcı gelmiyor söyledikleri. işi yapmış kişilerden dinlemek daha cazip geliyor. Adamın kol 45 cm göbek almış başını gitmiş bana mide çalışmasında akıl vermesi pek inandırıcı gelmiyor :) Diceğim o ki sen bir şeyler başarmışsın paylaşmışsın o bilgileri dikkate alıp çalışmak da bizlere düşer kardeşim. başarılarının devamını dilerim. :)

MertKorkmaz bunu beğendi.
  5. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eyvallah teşekkür ederim ve aynen Türkiye'de ben bu sporun fazla geliştiğine inanmıyorum geçenlerde Antalyada tatildeyken Almanyanın bir takımı A2 kulübü oyuncuları ve Cfr Cluj A2 takımı ile saunada kaynatırken "Türkiye'de sporla uğraşmak zor imkanları gerçekten çok kısıtlı, gerekli bilgi kaynağı yok, Türkiye'de spor gelişmemiş ve Türkiye'de böyle bir vücut yapmak bu yaşta zor" gibi cümleler kurdular yani doğrusu doğru da söylüyorlar acaba neden bizim bir Gold's Gym veya Gym Shark gibi ünlü bir yerimiz yok? Halk tozlara karşı tepkili cahil araştırma 0 ondan dolayı Türkiye'de derece yapmış hocalar harici kimseyi dinlemiyorum doğrusu

6. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    günceldir konu

7. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum tebrik ederim.Supplement kullanımından aldığın etkiyi düşünerek definasyon için nasıl bir kür tavsiye edersin?

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Whey protein
    BCAA Amino (Sabah uyandığında yarım ölçek, spor sırası 1 ölçek olarak)
    Clenbuterol,Ventolin veya OxyElite Pro
    Pre-Workout (No-Xplode veya Hemo-Rage tavsiyemdir.)
    CLA ve Omega-3 Yağları
    bunlar yeterli gibi görünüyor istersen daha abartabilirsin ama bunlar seni baya götürüyor

9. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Sağolasın aklımdakine yakın olmuş bu şekilde yapıcam kürümü umarım senin kadar etki görürüm gerçi diyetin çok sağlammış senin plana yaklaşmaya çalışıcam en azından.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Prophecy33

Prophecy33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrik ederim hakkını vermişsin bu sporun.Birşey soracam yukarda bi yerde yanımda kavonozda çantada yemek götürüyorum demişsin yanında hangi yemekleri götürüyorsun çünkü bende bazen ögün kaçırıyorumda biraz bilgi verebilir misin teşekkür ederim

11. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Yarışma düşünmüyorsanız Clenbuterol kullanmanıza gerek yok bence sonuçta astım hastalarının kullandığı bir steroid, bırakıldığında geri kilo aldırabiliyor, vücudunuz zaten yağsız görünüyor ve aldığınız supplementler yağ oranınızı dahada aşşağı indirecektir..

Son düzenleme: 1 Nisan 2014
  12. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    10 yumurta, 200 gr tavuk, 200 gr hindi, 160 gr kırmızı et, 160 gr ton balığı, 200 gr brokoli, 200 gr brüksel götürüyorum çantamda 4 kap yemeklere ayrılmış vaziyette :D
    Doğrusunu söylemek gerekirse bu sporda steroid harici her türlü ilaci gözüm kapalı kullanırım, ayrıca clenbuterol steroid değildir yanlış bilgidir bu. Clenbuterol astım hastalarının kullandığı bir solunum yolu ilacıdır, eczanelerde önceden reçeteyle satılmaktaydı, sonradan bunun vücut geliştirme gibi alanlarda kullanıldığı fark edilince eczane malından kaldırıldı ve içindeki zararlı toxin içerik daha azaltılarak ventolin üretildi ve eczanelere sürüldü bunun üstüne halk Clenbuterol isteyince Oral-Steroid markaları olan Balkan Pharmacentrucial ve Sopharma kendi markaları adında Clenbuterol üretti. Oral steroid değildir sadece oral steroid yapımcıları tarafından yeniden yapılmıştır. Ayrıca 2 ay ara verdiğimde oldu clene kilo almadım ve Hala %10 un altına düşmekte zorlanmaktayım ben normalde yağsız bir yapıya sahip değildim, sonradan bu hale geldim yani ondan dolayı pek bırakmak istemiyorum açıkcası :D

Scoobz bunu beğendi.
  13. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Benimde tanıdığım bir abim definasyon sırasında kullanıyordu fazla asabileştirdiği için ve geceleri uykusu terleyerek bittiği için bırakmıstı geri balon gibi şişmişti, aman dikkaat :D

14. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar , tam bu şekil bir göğüs için ne tür bir program yapmalıyız ??

daha çok üst göğüs mü , alt göğüsmü ? nasıl olmalı yani.

15. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen bende de felaket asabilik yapıyor ondan dolayı en iyisi kulaklığı takıp müzikle sporu yapmak yoksa çıldırıyorum o anki kan basıncından baş ağrısından falanda dolayı 1 kusur buldum mu direk gözüme batıyo falan ama başa çıkıyorum yinede :D

Alt göğüs doğrusu bende hep vardı aslında bilemiyorum ama bench sonrası üst göğüs sonrası fly sonrası crossover sonrası göğüsü yaymak için pullover 1 numara

16. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Clenbuterol'u nasıl kullanıyorsun? daha önceden yazdıysan göremedim kusura bakma.

17. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Artık spor öncesi 3 sonrası 1 olarak alıyorum

18. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim ventolinde taşikardi riski yok mu. Dinlenme süresinde nabzın kaç. Genel bir artış var mı?

19. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Valla ventolin sadece bir anda çok yüksek doz alırsan elde titreme yapıyor o kadar, onun haricinde dinlenme süresinde nabzım ortalamanın sadece biraz üstünde falan bunların etkileri oxyelite gibi oturduğun yerde nabzını 107 yaparak göstermiyo daha farklı daha değişik bir yöntemden götürüyolar

20. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Ufak kalp kapak sorunum var ama daha doğrusu yapısal bir başkalık mitral kapağın gömülmesi tıp dilinde mvp. Acaba bu ikisi birbiriyle anlaşır mı çok kararsızım. Amcam mümessil ve ventolin ilacı uzmanı. O da dahil herkes yüksek doz alınmadığında yan etkisinin olmadığını söylüyor.

Sayfayı Paylaş