1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2 Yıllık değişim, gelişim, evrim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MertKorkmaz tarafından 22 Mart 2014 başlatılmıştır.

Hangi kas grubu vücuduma göre geriden takip etmekte?

1. Bacak

15,3%
  2. Sırt

5,7%
  3. Göğüs

15,3%
  4. Kol

12,7%
  5. Bacak

10,2%
  6. Karın

15,9%
  7. Hacim eksik, biraz daha hacim almalısın

16,6%
  8. Defineliği biraz daha ilerletmen gerek

6,4%
  9. İyisin

19,7%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen yüksek doz almazsan hiçbir yan etkisi yok heralde ben 5-6 aydır clen ve ventolini farklı şekillerde değiştirerek git gide dozunu arttırarak kullanmaktayım hiçde bir yan etkisi yok sadece spor sıraları ultra sinirli oluyorum :D onun harici oldukça iyiyim

2. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    vucut 2 sene icin fazlasıyla iyi dengeli ve estetik bence , size nacizane 2 tavsiyem olacak; 1.si yatmadan 2-3 saat kala son insilun yukseltebilecek ogununuzu yemeniz yani uyumaya giderken insulin sviyesi dussunki vucut growth salgılasın aynı sekilde sabah kalkar kalkmaz hemen muz whey vs gibi insulin yukseltecek gıdalar yerine amino alıp 1 saat ac kalıp hem metobolizma kendine gelir hem growth devam eder daha sonrada ani yukselmeler olmaması ıcın kompleks karbodan basite ve proteine gecmeniz
    2. tavsiye bence bu dietteki hevesinizi aldıktan sonra temiz bir bulk gecirin bir sene boyunca 12-10 arası yag oranıyla kas kazanmaya calısın ozman istediklerinize daha kolay ulasabilirsiniz tabi bunlar benim kendi goruslerim:) basarıkarının devamını...:)

MertKorkmaz bunu beğendi.
  3. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aslında bulka pek gereğim yok 1 aylık ölçümümü yeniden yaptırdım +1kg muscle, -400gr yağ, -100 gr su kazanımı olmuş yeniden dediğim gibi yağlanmadan git gide irileşiyorum kilom 74,5-74,7 arası oynamakta şuan
    sabah 1 muz 1 ölçekwhey 100-150gr yulaf, 2çk tarçın, 30gr kuru üzüm, 4 yumurta beyazı bunları karıştırıp fırına verip seramik kapta ekmek gibi birşey yapıp yiyorum, gün içinde 4 öğünüm kalıyo o 4 öğünde sırasıyla kırmızı et-dardanel-hindi-tavuk yiyorum bunların yanında ya brokoli ya brüksel ya tatlı patates ve esmer pirinç yiyorum (her 1 isiyle 1 ini denkleştiriyorum). Akşam öğünündede 6 yumurta 1 kırmızı soğan, 2 mantar, 1 domates, 60gr hindi pulbiber,biber 6 yumurtayla omlet hazırlayıp arkalı önlü ısıtıyorum, sonra diğer soğanı domatesi hindiyi mantarı kücük kücük kesip onlarıda ayrı bi kapta haşlıyorum sonra omletin yarısına döküyorum hepsini omleti ortadan 2 ye kapatıyorum hem tadı çok güzel oluyor hemde besin içeriği gerçekten kaliteli olmakta :) anlaşılan yağlanmadan kas kütlesine doğru git gide artış gösteriyorum

4. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Ventolonin ürün müdürüne clenbuterolu danıştım aldığım cevabı sizlerle paylaşmak istedim.

Ekli Dosyalar:

Bodysoft ve MertKorkmaz bunu beğendi.
  5. frkncftc6

frkncftc6 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Gogus kafesimde ve kaburgamda eğrilik vardi demissiniz onlari nasil duzelttiniz?

6. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    çok iyi bir gelişme göstermişsin başarının devamını diliyorum

7. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Gelişim çok iyi tebrik ederim.Bir o kadar da azimli olduğunuz ve bu işi severek yaptığınız belli oluyor.Umarım böyle devam eder.

Bir sorum var size.Ben de sizin gibi haftada 2 gün ağırlık antrenmanından sonra 20 dk interval yapıyorum.Ağırlık antrenmanını bitirdikten sonra bcaa,whey gibi bir şeyler kullanıyor musunuz acaba?Yoksa hiç bir şey almadan hemen interval mı yapıyorsunuz?Bir de hiç bekliyor musunuz yoksa bitirir bitirmez başlıyor musunuz koşuya?Cevaplarsanız sevinirim.

8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle azmin, sabrın ve elde ettiğin sonuç için seni tebrik ederim. Bu iş kesinlikle disiplin ve özveri gerektiriyor. Görünüyor ki hepsini bir araya getirmişsin sen.
    Yalnız çok yoğun supplement kullanımın var. Yaşın genç şimdilik çoğu şeyi tolere edebiliyor olabilirsin ama bence böbrek ve karaciğer testlerini 3 ayda bir yaptırırsan iyi olur.
    Birde şunu sormak istiyorum; omega 3 ile cla yı bir arada kullanmanın espirisi nedir? cla vücudun yağ tutmasını engelleyip direk atılmasını sağlar. neden ikisini bir arada alıyorsun?
    son sorum keten tohumunun kendisinimi tüketiyorsun?

9. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Doğrusu kas kütlesi arttıkça gizlendi, onun harici esnetme hareketleri çok önemliydi mesela bele 20kg lik plakla yaptığım barfixler dipsler sonrası kendimi sarkıtmam, karın için roll-over mi ne o hareketi yaparak göğüs kafesini esnetmem, göğüse abanmam gibi şeyler düzeltti

Motivasyonun için teşekkür ederim

Aynen öyle valla artık yemek yapmayıda sevmeye başladım süper yemekler yapmaya başladım ve umarım :) aynen ağırlık antremanı bittikten sonra whey alıyorum, ağırlık antremanı sırasında bcaa alıyorum birde bcaa yı sabah uyandığımda yarım kaşık alıyorum genellikle, 5 dakika bekliyorum body sonrası kardiyoya geçerken bi su içiyorum oturuyorum nabzı kendine getiriyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Nisan 2014 ---
    Motivasyonlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim :) Karaciğer ve böbrek testlerine en son 4 ay önce gitmiştim ama pek bir sıkıntı çıkmamıştı bir ara yeniden gidicem, Omega-3 vücudun ihtiyacı olduğu tekli doymamış yağ asitlerini içeriyor,zihni açıyor,kas ağrılarını günü gününe hissettiriyor bunun gibi önemli etkileri var zaten omega-3 bilinçli kullanıldığında yağ tutmaz, CLA yağı da aynı mantıkda içinde bütün doymamış tekli bağ içeren faydalı yağlar var ve bu tür yağlar aynı zamanda Testosterone üretiminide arttırıyor vücudun, KETEN TOHUMU YAĞI da aynı şekilde onuda kapsül olarak alıyorum yani almam gereken en faydalı yağları alıyorum böylece

panzer1699 bunu beğendi.
  10. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim cevabınız için.Bir şey daha sorucam.Ağırlık antrenmanından sonra neler yaptığını belirtmişsin.Sonrasında kardiyoyaya geçiyorsun.Peki kardiyodan sonra herhangi bir takviye alıyor musun?
    Ben ağırlık antrenmanından sonra bcaa alıp sonra kardiyo yapıyordum.Kardiyodan sonra whey alıyordum.Sen ağırlık antrenmanından sonra alıyorsun.Ben de ikilemde kalmıştım bu konuda.Ben de seninki gibi yapayım artık :)

11. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bence cla nın işlevini tam olarak anlamamışsın. CLA kullanmana gerek yok. keten tohumunun kendisini alıp yemeklerine salatana ilave edebilirsin.

12. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardiyodan sonra protein almanın amacı yok sadece kan şekerini yükselt illa düşmüş olur o yeter, ağırlıktan sonra proteini alman lazım wheyin amacı o zaten ve kardiyodan sonra 150-200 ml Yaban mersini suyu içiyorum hem lifli hem şekeri az hem yağsız hemde antioxidan içeriyor 10 numara gidiyor. Artık kardiyo yerine yüzmeye başladım interval şekilde

CLA benim bildiğim yağ depolamayı önlüyor, testosteron arttırıyor doğal olarak faydalı yağları alınca, Göbek ve bel bölümü için CLA şart diye biliyorum ben çünkü lipoprotein lipaz üretimini azaltıyor

panzer1699 bunu beğendi.
  13. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Yalnız kardiyodan sonra basit şeker alarak yağ yakımını kesmiş olmuyor muyuz?Zaten kas yıkımını önlemek için ağırlık antrenmanından sonra whey bcaa alıp bunu önledik diye düşünüyorum.

14. frkncftc6

frkncftc6 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bi de ortalama ne kadar sürdü düzelmesi?

15. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Doğrusu aldığım bütün supplementler önlüyor zaten kas yıkımını clen de buna dahil ve basit bir şeker olarak aldığım birşey yok elmanın basit şekeri çokçok azdır oda artık bayılmayayım diye

Doğrusu yıllar geçtikçe düzeldi şuanda tam düzeldi denemez yıllar geçtikce düzeliyor

panzer1699 bunu beğendi.
  16. frkncftc6

frkncftc6 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ya ben size fotolarımı göndersem bi baksanız duruma sizin ilk haliniz gibi mi diye?

17. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

18. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Olur peki yollayın benimkisi tarif olarak sol göğüs kafesim içe doğru çöküktü sağ olana göre, sol olan daha enine, sağ olan ise boyuna doğru daha büyüktı kısacası ve tam göğüs kafesimin ortasında çıkıntı vardı

19. Furkan Ulutas

Furkan Ulutas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışınca oluyor tebriklerr :)

20. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Bu kütle 80 kilolar üzerinde çok daha iyi duracaktır. Şu an için fitt bir vücudun var tebrik ediyorum...

MertKorkmaz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş