2. Kez Dukan Diyeti Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Gecce tarafından 28 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    29. GÜN YEMEK LİSTEM VE KİLO SONUCUM
    Sabah : 2 tam yumurta + 30 gr light %7 yağlı dil peyniri + Şekersiz kahve(evde yumurta kalmamış)
    Öğle : 250 gr ciğer + zero kola
    Ara : 1 yk goji berry + 2 fincan şekersiz yeşil çay (tabii ki farklı zaman dilimlerinde)
    Akşam : 350 gr biftek (arada böyle tadı güzel etlerde yemek lazım :)

Gelelim bu sabahki tartı sonucuna.
    Kilo :
    68,9 ve 3 gündür afedersiniz wc ile ilgili problemlerim var :) Yulaf kepeğim bitmişti 3 gündür ve bu wc olayını çok etkiliyormuş, onuda anlamış olduk. Hedef kilom aslında 70'ti fakat diyeti bırakamıyorum alıştım :)

turac bunu beğendi.
  2. turac

turac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranını ölçtürdün mü? ya da ölçtürmeyi düşünüyor musun? o değilde sayende goji berry ile tanıştım baya faydalı bir şeymiş, arada bi, bir tatlı kaşığı yutuyorum :D

3. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Ramazandan birkaç gün önce ölçtürmeyi düşünüyorum. Aynı anda güçlendirme evresine geçeceğim. Bende goji berry fidanı vardı 3 senedir ama hala meyvesini tadamamıştık. Seyirde de yenilebilecek tek meyve olduğu için yemeğe kıyamıyorum. Tek tek atıyorum :) Tadını herkes beğenmiyor ama ben çok seviyorum. Dukan'da bir yerde okudum. Çok miktarda amino asit içeriyor , Yağ yakımında etkili olduğundan falan bahsediyordu.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2015
  4. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    30. GÜN YEMEK LİSTEM
    Sabah : 4 yumurta (3 beyaz 1 tam)
    Öğle : 1 kutu ton balığı + 50 tavuk taşlık + 100 gr yoğurt + 250 ml light ayran

Akşam : Shirataki noodles (kıymalı makarna(250 gr yağsız kıyma)) + Salata + Light ayran
    Uykuluk : Dukan fincan kek (buharda pişirdim, gayet güzel)

Shiratakiden biraz bahsetmek istiyorum. Konja bitkisinin yumrusundan elde edilen bir ürün. Kendi tadı, kokusu vs yok en önemliside kahbonhidrat, protein, yağ vs gibi değerleri hiç içermiyor. Eklediklerinizin tadını alıyor. Abd'de sihirli noodle diye biliniyor. Bildiğimiz kıymalı makarnanın sosunu hazırladım. Shiratakiyi 5 dk suda haşlayıp soğuk suyla yıkadım ve sosla karıştırdım. Yani bildiğiniz makarna yapma şekli. Şaka gibi ama harika bir lezzet ve doyuruculuk. Gerçek makarna yiyormuşsun gibi. Birazda ucuz olsa hergün yiyebileceğim ürün. Bu diyettede sebze günlerinde serbest bir ürün. Dukan yapanların yanı sıra bütün diyetlerde kullanılabileceğini düşünüyorum.

5. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    31. GÜN YEMEK LİSTEM
    Ara : 2 bardak yeşil çay (şekersiz)
    Öğle : 100 gr et döner + 100 gr tavuk döner + 1 kornişon turşu

Ara : 1 şekersiz nescafe + 1 bardak mistik çay + 1 bardak yeşil çay
    Akşam : 200 gr tavuk göğüs + Light ayran
    Ara : 1 adet Dukan kek

6. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    32. GÜN YEMEK LİSTEM
    Sabah : 4 yumurta (3 beyaz 1 tam) + 1 adet dukan kek
    Ara : 1 şekersiz nescafe + 1 bardak şekersiz yeşil çay
    Öğle : 200 gr tavuk göğüs (bol baharatlı) + salata
    Ara : 1 şekersiz yeşil çay + 1 yk goji berry
    Akşam : Kıymalı shirataki noodle + kıymalı yumurta (toplam kıyma 300 gr ve yağsız)

Kilo vermem durdu birkaç gündür. 68,8-69,2 arası gidip geliyor. Kardiyoda yapıyorum fakat oynamıyor. Bu aralar yaptığım tek değişiklik bacak çalışması eklemek oldu. Aklıma birkaç sebep geliyor. Kas kütlesinin artmasına bağlı olarak tartıda gözükmüyor olabilir, İdeal kiloya kalan son 3-4 kilo olduğu için direniyor olabilirim veya başka bir sebep olabilir. Aklınıza gelen başka bir sebep olursa fikrinizi almak isterim.

7. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    33. GÜN YEMEK LİSTEM
    Öğle : 250 gr tavuk şiş + Zero kola
    Akşam : 250 gr et köfte + Ayran (500 ml-sadece yemekte değil tüm akşam)

8. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    34. GÜN YEMEK LİSTEM
    Sabah 11:00 : Pastırmalı yumurta (200 gr pastırma + 5 yumurta)
    Ara : Gün boyunca 500 ml light ayran + 1 zero kola
    Akşam 18:00 : 300 gr Tavuk köfte + 1 light ice tea

Kilomu pazar sabahı 68,5 olarak gördüm ve sevindim. Fakat bu sabah tekrar toplayıp 68,9 olmuşuz :)

9. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    35. GÜN YEMEK LİSTEM
    Sabah : Jambonlu yumurta (4 yumurta+3 dilim light jambon)
    Öğle : 300 gr tavuk köfte + 1 kase yoğurt
    Ara : 50 gr tavuk köfte
    Akşam : 250 gr ciğer + light ayran
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Haziran 2015 ---
    36. GÜN YEMEK LİSTEM
    Sabah : 3 yumurta + şekersiz nescafe

Öğle : 250 gr ciğer + 1 kase yoğurt
    Akşam : 200 gr tavuk biftek + 2 bardak light ayran
    Spordan sonra 1 ölçek iso 100 protein tozu

4 gündür sebze + protein günü yapmıyorum kilo verme olayı duraksadığı için. Tatlandırıcılı içecekleride (kola, ice tea) 3. gündür içmiyorum. Bu sabah 68,4'ü gördüm. Wc olayıda rahat olsa daha da düşecek :) Bu kiloya 8 senedir düşmemiştim. I love Dukan emmi :) 45. günde hafif bir before fotoğrafı ekleyeceğim.

Son düzenleme: 3 Haziran 2015
  10. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    37. GÜN YEMEK LİSTEM
    Sabah : 4 yumurta (2 beyaz 2 tam)
    Öğle : 250 gr tavuk biftek (yağsız porselen tavada tadı güzel oldu) + 1 kase yoğurt
    Ara : Yarım yk goji berry
    Akşam : 200 gr tavuk köfte + 2 bardak light ayran

Tavuk köftemin içinde yağsız göğüs kıyma, yulaf kepeği ve çok az köfte harcı var. Light ayranda da şöyle bir durum var ; Evet yağsız bir ayran ama tuz oranı fazla ve koyu olduğu için ben tekrar sulandırarak aldığım tuzu azaltıyorum. Ultra light ayran oluyor :) Wcsiz kilom bu sabah 68,3. Hedefimi çoktan geçmiş oluyorum :)

11. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    38. GÜN YEMEK LİSTEM
    Öğle : 250 gr tavuk biftek + Light kola
    Ara : 1 yk goji berry
    Akşam : 300 gr tavuk köfte + Light ayran
    Spordan sonra : 1 ölçek iso100 protein tozu

Eveeetttt. Tekrar kilo vermeye devam ediyoruz yumruk etkisiyle. Yani protein ile vurduk kiloları. 68.0 üstelik yine wc yok :) Çok güzel bir duygu ve kendime inancım dahada arttı artık. Biraz tanıştığım vücut gelişimimden bahsedeyim ;

Belki kas yakmış olabilirim ama kaslarımdan gördüğüm kadarıyla pek öyle değil, şekillenmeye başlıyorlar küçük küçük. Göğüs kaslarım kol kenarından ortaya ilerleyerek gelişiyor. Üst göğüs ve iç göğüs kasları şuan boş sayılabilir. Kollarım genişledi ki barbell curlu 10 dan 25 lere çıkarmamın etkisi vardır illaki. Bacak kaslarım çok çok iyi hale geldi, çünkü bacak hareketlerini olabildiğince ağır yapıyorum. Hatta ağırlığı bazen kaldıramıyorum son tekrarda ve seti bitirip ayağa kalkınca yalpalıyorum. Bacak çalışmanın önemini çok iyi biliyorum. Bisikletinde etkisi oluyor ve kardiyomu işe gidip gelirken yapıyorum. Hiit yapmaya çalışsamda trafik durumu, araç kullananların sizi yok sayması, bol yokuş ve yolların durumundan dolayı pek mümkün olmuyor. Ve Flexor hocanın programı gelişimde gerçekten etki ediyor.

12. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    39. GÜN YEMEK LİSTEM
    Ara : 2 çay kaşığı goji berry
    Öğle : 250 gr tavuk köfte
    Ara : 1 yk goji berry + 2 dilim kedi dili bisküvi
    Akşam: 300 gr tavuk göğüs + Salata + Zero kola + 2 inanılmaz acı sivri biber

39. gün yemek listemden sonra bu sabah tartı sonucum 67,4. Bu kiloya inebileceğimi tahmin bile edemiyordum. Hedefimi fazlasıyla geçtim. Çevremden çok olumlu bildirimler alıyorum. Artık 3. evreye geçme zamanımın geldiğini düşünüyorum. Yani bulgur, tam tahıllı makarna, pilav, meyve ve ilk aşamada haftada 1 kere olan ödül öğününden oluşan aşamaya geçme vaktidir. Ama hemen değil. 45. günü fotoğrafla taçlandırıp 3. aşamaya geçiyorum. Hem oruç tutarkende zorlanmamış olacağım, sevgili meyvelere kavuşacağım.

Şuan için fazla bir büyüme istemiyorum antremanlarımda. Bu yüzdende bulk gibi birşey yapıp tekrar vücudumu yağlandırmak istemiyorum. Mevcut olan dış tabakadaki yağdan kurtularak yavaş yavaş gelişmeyi düşünüyorum. Daha çok fit bir fizik istiyorum. Bakalım zaman ve iradem ne getirecek.

13. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Sürprizzzz. Diyet bitti :) Bitmedi de kilo verme dönemim bitti. 45. günü beklemekten vazgeçtim. 40. günde yavaş yavaş karbonhidrat ve meyve eklemeye başladım. 100 gr bulgur ve 4 erikle kilo verme evremden güçlendirme evresine geçtim.

Neden böyle birşey yaptım ? Hayatımda hatırladığım en düşük kiloya düştüm ve bu diyet bunu sağladı. Daha fazla vermenin gereksiz olduğunu düşündüm. Antremanlarımın daha sert geçmesini istedim. Zaten yeterince sertti ama daha sert yapmalıydım. Bundan sonrasında haftada 1 gün sadece protein günü yapıp, geri kalan günlerde yavaş yavaş karbonhidrat, meyve (ki benim için çok çok önemli), haftada 1 ödül öğünü gibi değişiklikler olacak.

Neler yaşadım ? Bu diyeti daha önce yaptığım için yaşayacaklarımı biliyordum. İlk 3 gün zorlandım ne yalan söyleyeyim. Çünkü kalori normale oranla çok düşmüştü. Fazlasınıda midem almıyordu. Her türlü kilo vereceğimden emindim. Kafamda planladığım 70'in bir gram altını gördüğümde bırakmaktı. Fakat bırakamadım. Sonraki hedefim 68 oldu. Onuda yakalayınca, bıraktıntan sonra 1 kilo alacağımı düşündüğüm için biraz daha altına inmeye kadar verdim. 67,5'tan sonra artık abartmamam gerektiğini düşündüm. Yeri geldi dışarıda yemek bulmak sıkıntı oldu, yeri geldi aç kaldım, yeri geldi önüme pasta koydular melul melul baktım ama irademi hep korudum. İstediğim sonucun fazlasını aldım.

Tavsiye eder miyim ? Sadece tavuk yemeyecekseniz, araya izinliler listesindeki balık, et, light peynir, lor gibi ürünleri tüketecekseniz, yulaf kepeğini düzenli tüketecekseniz, iradeniz sağlamsa (en ufak hatayı toparlaması ekstra uzatıyor süreyi), önünüzde tatlı, meyve ve sevdiğiniz şeyleri tükettiklerinde dayanabilirseniz evet öneririm.

Son olarak fotoğraf çektiğimde after-before yapıp konuyu sonlandıracağım.

14. turac

turac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırlı uğurlu olsun... Bekliyoruz before & after'ı =)

15. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Fotoğraf çeker çekmez ekliyorum. Gözle görülür fark var :)

16. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Evet arkadaşlar. 40 gün süren diyetimin atak ve seyir evresinden sonraki eski halim ve yeni halim budur. Fotoğraflar ikisinde soğuk, olabildiğince salınmıştır. 40 gündeki fark bu kadar Kollarım genişledi, sırtım ve bacaklarımdaki fark çok iyi. Bölgelere ait fotoğraflarıda artık forum kuralları çerçevesinde 6 ayı doldurduktan sonra after-before şeklinde ekleyeceğim. Umarım açıklayıcı ve yol gösterici olabilmişimdir.

40 gün önceki fotoğrafım

40 gün sonraki fotoğrafım

17. phyronnn

phyronnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu sıralar aradığım şey bekli de bu olabilir, müthiş bir değişme var tebrik ediyorum sizi. :)

18. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim. Kilom sabit duruyor şuan. Üstelik tatilde açık büfenin hakkını vermeme rağmen. Verilen kilolardan sonra deri biraz yumuşak duruyordu. gittikçe sıkılaşıyor şuan.

19. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hocam 2.kez bu diyeti yaptığınızı söylemişsiniz, tecrübeniz vardır diye sormak istedim.Bende şu an low carb diyeti yapıyorum, yüksek protein 100gr karbonhidrat, orta derecede kaliteli yağ...Diyetin son haftalarındayım %90 amacıma ulaştım ama diyetten çıkış nasıl olmalı, vücut kilo almaya meyilli oluyormuş diyetten çıkınca o yüzden hemen bulk a devam etmek istemedim.

20. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dukanın 3. evresi low carb diyeti ile benzer nitelikte. Fakat dukanda yağ yok. Ben buradaki günlüğü bıraktıktan sonra zeytinyağı alımını arttırdım. Diğer yağları kullanmıyorum. Son 1 haftadır otelde tatildeydim ve en az 4 kilo alacağımı tahmin ettiğim şekilde diyet bozdum. Yemeklerim protein içerikli olsada üzerine koca tabak tatlı yedim, meyve yedim. Geldiğim gün 67,4 ertesi sabah (ki sabah tartılırım hep) 65,4 tü kilom. Kalori oranını aşmadıktan sonra ve sağlıksız beslenmedikten sonra kolay kilo alınabileceğini sanmıyorum.

Sayfayı Paylaş