2 Haftada 12 Kilo Verdiren Beslenme Şeklim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve WantedTheBoy tarafından 14 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. WantedTheBoy

WantedTheBoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kesinlikle denemeyin arkadaşlar. O zamanlar yaptığım bir hataydı

Barış Öztürk ve Kardanadam88 bunu beğendi.
  2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Üstünden 4 sene geçmiş , hatayı anlaman mı dört sene sürdü yoksa ancak mı fırsat buldun yazmaya :). Konu açılışında ve aralarda çok ciddi çıkışların vardı , " Kilo vermek istemeyen terk etsin burayı " gibilerinden ve bu konu " O zamanlar yaptığım bir hataydı" cümlesinden daha fazla açıklama hak ediyor diye düşünüyorum. Karşılaştıklarını madde madde yazabilirmisin ki yanlış beslenen arkadaşlara olumlu örnek teşkil etsin. Bu arada tekrar buraya dönüp aydınlatmana ve hatanı kabul edip yazmana çok sevindim.

3. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Kim bilir hangi organ iflas etti...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Barış Öztürk bunu beğendi.
  4. WantedTheBoy

WantedTheBoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle bunu yanlış bulmamın nedenlerini yazayım.
    • Her gün enerjisiz ve halsiz geçiyordu.
    • Bu diyetle verilen kilolar diyeti bıraktıktan 1 ay sonra geri alındı.3 ay sonra da 2-3 kilo daha alındı.
    • Şok diyet olduğu için vücutta sarklamalar meydana geldi ve çatlaklar oluştu.
    • Diyetten önce yağ oranımı ölçtüğümde ve sonrasında %2 kadar bile fark yoktu.12 kilo da en az %5 olması gerekiyordu.(Doktor tarafından.)
    • Düşünsenize hiç bir şey yiyemiyorsunuz ve sürekli belli tip besinler var.Belli bi zamandan sonra çok zor olmaya başladı.Halbuki normal diyetle(ayda 1-2 kg verilen cinsten) istediğinizi yiyebiliyosunuz.(Çok kalorili yiyecekler hariç.)
    • Spor yapmadan kilo vermek ise en yanlış olanıydı.
    • En kötüsü de vücut işlevleri için gerekli olan elzem amino asitleri,yağları,vitaminleri neredeyse hiç almıyordum ve vücut fonksiyonlarının doğru işleyememesine neden oldu.(KABIZLIK GİBİ.)
    Arkadaşlar düşünsem daha çıkar ama ilk aklıma gelenler bunlar oldu.Şuan spor yapıyorum ve 5 kilo vermem gerek istediğim fitlik için.2 ay zaman verdim(BCAA takviyesiyle) kendime olacağım.Kışın hep yaza göre 5 kilo fazla oluyorum bu genetik mi alışkanlık mı bilemedim. :D

Moderatör arkadaştan ricam bu son yazdığım mesajı konumun içeriğine kopyalamasıdır.Çünkü bu diyeti uygulayan arkadaşlar olabilir.En azından nedenlerini ve sonuçlarını yazdığım maddeler ile zararını anlayabilirler.Teşekkürler şimdiden.

5. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam amaç kilo vermekse kilo vermenin başka yolları da mevcut.
    Önemli olan sağlıklı bir şekilde vucütta ki yağı ve ödem yapmış suyu atabilmek.
    Bunun adı kilo vermek değil aç kalmak, kas kaybetmek.

Sayfayı Paylaş