2 Haftadır Spor Yapıyorum Kilomda Gram Oynama Yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve talebe01 tarafından 12 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. talebe01

talebe01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar 2 hafta önce spora başladım fitness-body karışık yapıyorum ama kilomda hiç oynama yok yediklerime dikkat ediyorum günlük 2.5 litre su içiyorum ve 2 haftadır tatlıyı oldukta az tüketiyorum antreman programım haftada 6 gün Not: Boy:180 Kilo:94
    Pzrts: 15dakika koşu bandı (tempolu yürüyüs)--Biceps+Sırt Antremanı---15dakika cardio (Yüksek tempo yürüyüs)
    Salı:15dakika koşu bandı (tempolu yürüyüs)--Bacak+Omuz Antremanı---15dakika cardio (Yüksek tempo yürüyüs)
    Carsamba:15dakika koşu bandı (tempolu yürüyüs)--Göğüs+triceps Antremanı---15dakika cardio (Yüksek tempo yürüyüs)
    Persembe:15dakika koşu bandı (tempolu yürüyüs)--Biceps+Sırt Antremanı---15dakika cardio (Yüksek tempo yürüyüs
    Cuma:15dakika koşu bandı (tempolu yürüyüs)--Bacak+Omuz Antremanı---15dakika cardio (Yüksek tempo yürüyüs)
    Cumartesi:15dakika koşu bandı (tempolu yürüyüs)--Göğüs+triceps Antremanı---15dakika cardio (Yüksek tempo yürüyüs)

2. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Bir terslik olduğu kesin. Öncelikle kilo ölçümünü sabah aç karnına yapman iyi olur. Onun dışında yediklerin çok önemli. Tatlı azalmıştır ama beyaz ekmek çoğalmıştır belki. En azından 1 hafta kalori hesabı yapıp onuda paylaşırsan daha mantıklı yorumlar yapılabilir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Bu arada şimdi farkettim. Cardio yazmışsın ama yanında tempolu yürüyüş yazıyor. Üstadlar daha iyi bilir ama kalp hızını belli bir değere çıkarmaz isen yağ yakımı pek olmaz diye biliyorum. Ben cardioda kalbi 130-140 aralığında tutarım genelde.

4. talebe01

talebe01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bilmiom kosu bandını 7 yapıoyorum baya bi hızlı yürüyüs oluo ama kalp hızı hep 73 göüzüküo bozukmu ki

5. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    7 düşük bir rakam. Gerçi kilon çokmu fazla bilemiyorum ama şöyle bir örnek vereyim. İlk hafta spora gittiğimde 7-8 arasında mahvolmuştum. Bir kaç hafta içerisinde ara ara arttırarak 9-10 lara çıktım. Baktım 9 da kalp 130 a vuruyor sabitledim. Vücudun alışma süresi var, yaş ve kilo etkenleri var. Mesela ben 37 yaşında 165cm boya ve 67 kiloya sahiptim ilk spora başladığımda. Şu an 3 ay bitti 62 kg dayım. İlk 2 dk 6 da gidip 9 a çıkıyorum. Kilo vermemek için 10dk da kesiyorum koşuyu. Yağ yakımı 12. Dakkadan sonra başlıyor diye biliyorum. Tabi yaklaşık olarak. Yani siz 15 dk içinde yağ yakıyorsanız bile en fazla 3 4 dakka

6. talebe01

talebe01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplarınız için çok sağolun yaş 17 boy 180 kilo 94 ama bizim sor salonundaki kosu bandında nabız hep 73 gozukuyor bozukmu sizce

7. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Bozuk olabilir çünkü illaki o kadar yürüyüşe değişmesi lazım. Cardiodan hemen önce kendin nabzını 1dk ölçüp, birde cardio biter bitmez ölçersen bozuk olup olmadığı belli olur zaten. Ayrıca o aletlerdeki ölçücüler için eli epey tutmak gerekiyor. Benim gittiğim yerdeki 15 sn sonra ilk değeri gösterip daha sonra her 5 sn de bir yükseltmeye başlıyordu.

8. talebe01

talebe01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım Yardımcı Olduğunuz iin sağolun

9. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Ne demek her zaman. Sakın bıkkınlık gelmesin. Yaş genç maşallah boy da var. Bir süre sonra vücut alışınca 7-8 değerlerine kendin tebessüm edeceksin.

Sayfayı Paylaş