2 Deadlift Versiyonu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve EsrefDmr tarafından 23 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Kolay gelsin Bacak İdmanımda Conv deadlift yapıyorum Yanına sumodeaflift eklesem Sıkıntı Olur mu Malesef salonda rack yok squat yapamıyorum Smith Machineye zaten bulaşmıyorum İlk Conv sonra sumo yapsam Problem Olurmu Etkili olurmu ?
    Conv 4x5
    Sumo 4x5
    leg Press 4x10-12
    Leg Curl 4x10

2. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yardımcı Olabilecek varmı ?

3. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    sumo olayı powerlifterların yarışmada daha ağır kaldırabilmek için uyguladığı hareket mesafesini kısaltmasından ötürü çıkan bir şey,kas gelişimi ve güç kazanımı adına sumo yapacağın en kötü deadlift çeşitidir,yarışmak gibi bir amacın yoksa sana zerre faydası olmayacak bir hareket diyebilirim.leg press yerinede dambıl goblet squatı öneririm

alpaslanözden bunu beğendi.
  4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Squat rack yoksa smith ile hack squat yapabilirsin. 2 farklı deadlift formu seçmek pek mantıklı gelmedi şuan. İkisini de ağır planlamışsın, sinir sistemin sana epey küfreder, kendine gelemezsin büyük olasılıkla.
    Sumo bele daha az yük veriyor, quadlara yükleme potansiyeli bir tık daha yüksek vs. Sumonun kendine göre faydası var, dediğin gibi çöp değil.

5. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Konu hakkında güzel bir video:

ulaire bunu beğendi.
  6. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Conv Deadlift ile devam ediyorum o zaman Goblet squat eklerim sumo yerine fakat yeterli ağırlık yok lunge vs idare etmeye calısıcam yeni salon bulasıya kadar su salona saçma sapan makineler koymaları yerine bi rack koysalar adam gibi idmanımızı yapıp çıkıcaz hangi haraketi yapıcaz diye tripe giriyoruz

goodlifter bunu beğendi.
  7. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    quad gelişimi için sumo deadlift yapan hayatında kaç kişi gördün sen ?,quadı hedef alan adam gider front squat yapar,zercher squat yapar,goblet squat yapar yada önermesemde gider leg extension yapar ama sumo deadlift yapmayacağı kesin,bu hareketi yarışmacı kişiler ağırlığını arttırmak için yapıyor bunu anlamak çok zor olmamalı

8. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Deadlifti istediğiniz gibi yapabilirsiniz size kalmış. Yoğunlukları ayarlayarak birden fazla deadlift de yapabilirsiniz.
    Fakat quad için şu hali ile biraz dengesiz kalmış olabilir. Antreman hacmini arttırmak istemiyorum derseniz leg curl'ü herhangi bir lunges varyasyonu veya leg extension ile değiştirebilirsiniz.
    Bir de squat yapamıyor olmak elbette kötü fakat bulgarian split squat ve hip thrust asistanlarını kullanmak da güzel seçenekler olabilir.
    Fikir vermesi açısından squat yapamıyor olsam alt vücutta bir günüm aşağıdaki gibi olabilirdi.

Leg press
    RDL
    Bulgarian SS
    Hip thrust
    Calf

EsrefDmr bunu beğendi.
  9. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Conventional deadlift en iyi deadlift çeşitlerinden biridir. Eğer kendini daha da zorlamak istiyosan paused deadlift yapabilirsin. Ama o da omurgani çok yorar haberin olsun. Sumo deadlift ise bence tamamen bir saçmalık. Ben de powerlifter olma yolunda ilerliyorum inşallah ama hayatımda 2 kez yaptım sumo deadlifti. Yapmasi conventionalden çoook daha kolay ve en küçük etkisini hissedemedim ben. Büyük ihtimalle tek amacı fazla kaldirabilmek. Bence powerlifting yarışmalarında yasaklanmali bu sumo deadlift. Hatta agirsaglam furkani biliyosundur. 240 kilo sumo yapiyor videolarda falan. Bi ara conventional yaparken video çekmişti 160i zor görmüştü ki formu da berbattı. Sumo deadlift kalksa çoğu powerlifterin balonu söner.

EsrefDmr bunu beğendi.
  10. onur.hocaoglu

onur.hocaoglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Sayfayı Paylaş