2 Aylık Kardiyo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pharmacokinetics tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Pharmacokinetics

Pharmacokinetics Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle Merhaba,

Üniversiteye yeni geçmem ile birlikte bulunduğum şehirde yediğim hazır yağlı gıdalar, beni kilolu bir döneme sokmuş öz güvenimi yitirmemi sağlamıştı. Bir arkadaşımın önderliği üzerine fitness'a başlamaya karar verdim. Başladığım sırada 92 kiloydum. Boyum 1.83. 2 Ayın geçmesiyle birlikte 82 kiloya iniş yaptım. Haftanın 5 günü fitness'a gidiyorum. İlk ay antreman öncesi ilk 25 dakika koşu 10-15 dakika bisiklet üzerine kuruluydu. Kardiyomun bitmesiyle beraber ise, bana gösterilen programı uyguluyordum. Açıkçası acemiliğimin kurbanı olarak sıklıkla göğüs üzerine çalışıyordum. Çünkü göğüslerimde toplanmış yağlar oldukça beni psikolojik olarak rahatsız edici boyuttaydı. Her yorucu günün sonrası yağsız, tutsuz makarna ve yanında tavuk göğsü ve ton balığı tüketiyordum. Ara ara kaçamak yaptığım oluyordu tabii ki lakin, antremanımı ayda en fazla 2 kere aksatmışımdır. Öğlen yemeklerini ise üniversitedeki yemekhanede ne bulursam götürüyordum. Ekmeksiz tabii. 1.5 Ay boyunca ekmek yemedim, şekerli gıda olarak en fazla ara ara kek tüketmişimdir. Diğer türlü, kola, çikolata gibi ürünleri ağzıma sürmedim. Birinci ayımın bitmesiyle beraber 87 olduğumu görünce bir azim geldi ve devam etmek istedim. Kardiyo programımı indirdim sadece 20 dakika koşu uyguluyordum. Antreman programı olarak bu sitede bulduğum flexor hocamın, yeni başlayanlar için olan programını uygulamaya başladım. Tükettiğim tavuğu arttırdım, ekstra protein olarak yumurta beyazı yemeye başladım. Süt, bal, liftit karışımı yapıyordum. Öyle böyle 2.ayım daha geçti. Şuanda 82 kiloyum. Belim 16 santim inceldi. Omuzlarım bildiğim kadarıyla 9 santim genişledi, göğüslerim 5 santim hacim kazandı. Pazu olarak sadece 2 santim ilerleyebildim. Ön kol malesef ilk ay hiç çalışmadım sayılır.

Belimde hala yağlanma var, fit bir vücuda sahip olmak şuanki amacım. Bu yüzden onlardan ve göğüslerimde olan yağlanmalardan kurtulmam lazım. Diğer yandan kasımı korumaya çalışıyorum açıkçası vücut geliştirmeyi gerçekten sevdim. Sabrım var, hevesim var. Bunları sizinle paylaşmak, tavsiye almak istedim. Umarım kimsenin boş bir yazıyla zamanını çalmamışımdır.

Başlarken,

http://i60.tinypic.com/1t1o9i.jpg

2 Ay sonra

http://i57.tinypic.com/34ozdqv.jpg

massacrewin bunu beğendi.
  2. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Özellikle Göbek bölgesinde çok güzel bi ilerleme katetmişsin tebrik ediyorum :). Sen bu gazla eminim istediğin vücudu yaparsın. Yağ yakıcı felan kullandın mı? Ben düzensiz beslenmeyle 2 ayda 5 kilo verebildim. 94den 89'a indim anca. Bundan sonrası azim ister. Kolay gelsin.

Pharmacokinetics bunu beğendi.
  3. Pharmacokinetics

Pharmacokinetics Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumunuz için oldukça teşekkür ederim. L-cartine olarak ilk ay, weider l-cartine liquid 1800 mg kullandım. Elimde hala bir kapsül var.

4. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    başlığı baltalamak gibi olmasın ama benimde ilk ayım bitti sadece 1 kilo verebildim gerçekten motivasyon kırıklığı yaşadım yememe çok dikkat ettim ailem sucuklu yumurta, adana kebap yerken ben haşlanmış yumurta tavuk göğüsü yedim ama olmadı

edit: 175 boy 73 kiloyum yağ oranım yaklaşık %18

5. Pharmacokinetics

Pharmacokinetics Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba, 1 ayda 1 kilo vermeniz motivenizi bozmamalı. Bazı insanlar ilk bir iki ay yavaş kilo verir bazıları daha hızlı. Bir kaç kişi tanıyorum, 2 nci ayından itibaren farkedilir kilo vermeye başlayan sanırım anatomiyle alakalı bir durum. Ben normalde 90 küsür kilolarda olan biri değildim sadece bir kaç ay her öğün fast food tüketince göbek bu hale geldi. Öglen ve aksam yemegim tam bir kabustu. Yağ, tuz ve şekeri kesince sanırım ideal kiloma daha hızlı ulaştım. Günlük 1,30 2 saatim salonda geçiyordu. Kardiyo olarak günlük neler yapıyordunuz?

6. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    tebrikler. aynı kilo oranından ben de 10 kilo verdim fakat sizin vücut gibi olmadı. yani görüntüme pek yansımadı. sanırım benim uzun süreli şişman olmam sizin de kısa süreli olmanız ile alakalı bu durum.

Pharmacokinetics bunu beğendi.
  7. Pharmacokinetics

Pharmacokinetics Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Tahmininiz gibi olması muhtemel, umarım en kısa zamanda istediğiniz gibi bir vücuda kavuşursunuz. Antremanlarınızda başarılar.

serialno bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş